ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

7 + شانزده =

بستن
بستن

چگونه بینش مشتری را توسعه ببخشیم؟

چگونه بینش مشتری را توسعه ببخشیم؟

وسعه بینش مشتری چیزی است که بسیار مهم می باشد و در واقع رابطه بین مشتری و یک فروشنده است که  برای زنده ماندن در محیط رقابتی امروز است. در دنیایی که شرکت های رقیب خود که محصولات و خدمات خوبی ارایه می دهند و همواره به فکر تطمیع مشتری می باشند و در تلاشند تا به مشتری بفهمانند که نیازمندی های او را می توانند رفع نمایند بینش به مشتری کمک می کند تا بداند که واقعا آن خدمات نیازمندی او را رفع می کند یاخیر. بینش مشتری چیزی است که یک شبه موفق نیست اما همه چیز خاص به منظور دریافت برخی از ایده شما می توانید انجام دهید وجود دارد.  در زیر به ارایه راهکارهایی اشاره خواهیم کرد که می تواند منتجر به توسعه بینش مشتری گردد.

مطالب مرتبط


گام 1 - تحقیق دقیق درمورد مشتری

تحقیق دقیق درمورد مشتری

در مورد تاریخ عملیات کسب و کار مشتری، از جمله خطوط تولید هر آنچه را کهمی توانید فرا بگیرید. این نکته را به خوبی درک کنید که در طول سالیان فعالیت چگونه کسب و کار توسعه یافته  و چگونه استاندارها شکل گرفته اند. سعی کنید تمامی این موارد را بدست آورید و به طور منطقی و شفاف اطلاعات را کسب نمایید.این امر میتواند به مشتری کمک نماید و در واقع با بدست آوردن نیازمندی های واقعی و بازگویی برای او که محصول و خدمات شما از استاندارد لازم برخوردار می باشد بینش وی را افزایش دهید.

گام 2 - نگاه دقیق به وضعیت کسب و کار فعلی مشتری

نگاه دقیق به وضعیت کسب و کار فعلی مشتری

بینش مشتری نیز شامل داشتن درک دقیق از چیزی است که  در حال حاضر  برای مشتری شما اتفاق می افتد آگاهی از این نوع اغلب می تواند راه را برای شما هموار کند که بدانید که محصول شما چگونه می تواند کمک کند به پروزه که در حال انجام می باشد. به دقت موقعیت فعلی کسب و کار مشتری خود را ببرسی کنید تا راحت تر بتوانید نیازمندی های او را رفع نمایید وقتی که مشتری شما پی ببرد شما به خوبی موقعیت کسب و کار وی را میشناسید اعتماد او به شما افزایش یافته وراحت تر می توانید بینش وی را به خوتان افزایش دهید.  سعی کنید رابطه دوستانه ای با مشتریان خود برقرار نمایید چرا که این امر در طول فرایند به شما کمک شایانی می کند و راحت تر می توانید بینش و فکر مشتری را به خدمات یامحصول خود جلب نمایید.

گام 3 - درک فرهنگ سازمانی مشتری

 درک فرهنگ سازمانی مشتری

بینش درست مشتری به معنی یادگیری چگونگی عملکرد داخلی مشتری  و چگونگی ارتباطات خارج سازمانی وی می باشد. این به شما کمک می کند تا از اشتباهاتی که می تواند رابطه را تضعیف کند دوری نمایید. به عنوان مثال فرض کنید که مشتری کارکنان خود را از گرفتن انعام از مشتریان خود و یا گرفتن هدیه از آن ها را منع کرده باشد. دانستن چگونگی روابط داخل سازمانی و یا بیرون سازمانی می تواند به شما برای برقراری رالطه خوب با مشتری و همچنین افزایش بینش وی به شما بسیار تاثیر گذار باشد.

گام 4 - ساختار ارتباط خود با توجه به اولویت مشتری

ساختار ارتباط خود با توجه به اولویت مشتری

برخی از مشتریان روشی مانند تماس تلفنی برای پیگیری سفارشات اخیر را دوست دارند. سعی کنید روش های مورد علاقه مشتریان را به خوبی بشناسید و اگر می توانید چنین روش هایی را اضافه کنید و خدمات خود را افزایش دهید. اگر مشتری شما می خواهد بیشتر ارتباطات کاری را از طریق ایمیل برقرار نماید سعی کنید یکوب سایت نیز داشته باشید و یا از خدمات تلفن گویا مشتریان خود را بهره مند سازید تا هر کدام از آن ها از هر روشی که مایل هستند درخواست و سفارشات خود را طلب نمایند. این روش خود گام موثری در رضایتمندی مشتری می تواند تلقی گردد و میزان رضایت او را افزایش خواهد داد و در واقع هر دو طرف از این کار سود خواهند برد.

گام 5 - پرسش به جای فرضیه

پرسش به جای فرضیه

هیچ چیزی را فرض نکنید زمانی که مشتری نیازمند چیزی و یا خواهان آن می باشد. حتی اگر چیزی 6 ماه پیش مطلوب بودهمه چیز ممکن است تغییر کرده و در حال حاضر برخی از مفهوم دیگری می تواند جذاب تر باشد.در هنگام برقراری ارتباط با مشتریان سعی کنید با طرح سوالات کوتاه جواب نیازمندی وی را بفهمید و به خوبی بشناسید و با فرضیه کاری را پیش نبرید.بنابراین شما می توانید اطلاعات بیشتر که در نهایت اجازه می دهد تا بینش بیشتر به آنچه مشتری می خواهد بدست آورید.

اطلاعات مطلب

  • دنیای کار
  • 489 بازدید
  • blankblankblankblankblank (No Ratings Yet)
    blankLoading...
  • آخرین ویرایش توسط : - چهارشنبه, 07 فوریه 18, 8:47 ب.ظ
  • ویکی چجور

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب