ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

یک × 2 =

بستن
بستن

چگونه بیماری کشیدن عادتی موها (تریکوتیلومانیا)در فرد بوجود می آید

چگونه بیماری کشیدن عادتی موها (تریکوتیلومانیا)در فرد بوجود می آید

انجمن روانپزشکی آمریکا در DSM-IV، تریکوتیلومانیا را به عنوان یک impulse disorder طبقه بندی کرده است. اما برخی معتقدند که باید در زمره اختلالات وسواسی-جبری (OCD) و یا stereotypic movement disorder طبقه بندی شوند. برای تشخیص DSM-IV، یک بیمار باید قبل از کشیدن مو، احساس تنش داشته باشد و یا در حین تلاش برای مقاومت در برابر کشیدن و کندن مو دچار تنش شود و یک احساس رضایت و تسکین را در حین و یا پس از انجام این عادت تجربه کند.

مطالب مرتبط


گام 1 - اپیدمیولوژی

اپیدمیولوژی

هرچند این بیماری در طیف بیماری های روانی قرار می گیرد، اما در مطب درماتولوژی، تریکوتیلومانیا معمولاً در افرادی دیده می شود که از نظر روانی نسبتاً سالم به نظر می رسند. پیک شروع بیماری در دوران کودکی است، متوسط سن شروع برای پسران 8 سال و برای دختران 12 سال است، نسبت زن به مرد 5/1 می باشد. با استفاده از کرایتریاهای DSM-IV برای کندن و کشیدن موها، شیوع بیماری در بین جمعیت 6% درصد تخمین زده شده است به عنوان یک نکته، کندن موها در نوپایان و بچه های پیش دبستانی در پسرها شایع تر از دخترهاست و برعکس تریکوتیلومانیا در سنین بالاتر تمایل دارد به طور خود به خودی برطرف شود.

گام 2 - درمان تریکوتیلومانیا

درمان تریکوتیلومانیا

درمان تریکوتیلومانیا دشوار است و نیاز به یک پیگیری انعطاف پذیر دارد، پایه اصلی درمان، تنظیم رفتار است که آن شامل self-monitoring و آموزش دادن به بیمار که هر وقت احساس کند که تحت فشار برای کشیدن موهاست. به کار دیگری توجه کند و تکنیک های relaxation و positive reinforcement را به کار ببندد.

اطلاعات مطلب

  • پوست و مو
  • 530 بازدید
  • blankblankblankblankblank (1 votes, average: 5,00 out of 5)
    blankLoading...
  • آخرین ویرایش توسط : مهدی هاتفی نیا - یکشنبه, 07 ژانویه 18, 10:57 ق.ظ
  • ویکی چجور

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب