ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

چهار × پنج =

بستن
بستن

چگونه بیماری پسوریازیس شکل می گیرد؟

چگونه بیماری پسوریازیس شکل می گیرد؟

پسوریازیس یک بیماری پوستی پلی ژنیک است، فاکتورهای شعله ورکننده محیطی متعددی مثل تروما، عفونت و یا داروها، در افراد مستعد می توانند منجر به بروز این بیماری شوند. ضایعات کارکتریستیک پلاک های اریتماتو با حدودی کاملا مشخص هستند که دارای پوسته های شبیه به میکا هستند. این پلاک ها می توانند لوکالیزه باشند یا توزیع گسترده داشته باشند. از نظر بافت شناسی، هیپرکراتوز، آکانتوز اپیدرم، عروق خونی گشاد شده و پیچ و خم دار، و ارتشاح التهابی که به طور اولیه از لنفوسیت تشکیل شده است، مشاهده می شود. سوریازیس یک بیماری سیستمیک است که در آن حدود ۳۰-۲۰% بیماران آرتریت سوریاتیکی دارند و یا بعداً به آن مبتلا خواهند شد. به علاوه در بیماران متوسط و شدید سوریاتیکی، احتمال افزایش یافته از ایجاد سندرم متابولیک و بیماری های قلبی عروقی آترواسکلروتیک وجود دارد. سوریازیس همچنین در کیفیت زندگی بیماران تأثیر بسزایی دارد و بیماران احساس میکنند که درمان های رایج، گرچه اغلب موثر هستند اما منجر به بهبودی دراز مدت رضایت بخش نمی شوند.

مطالب مرتبط


گام 1 - استرس های سایکوژنیک

استرس های سایکوژنیک

استرس های روحی روانی، یکی از شناخته شده ترین عوامل در سوریازیس هستند. این عوامل می توانند منجر به شروع تظاهرات بیماری و یا شعله ور شدن سوریازیس از قبل موجود شوند.

گام 2 - داروها

داروها

چندین دارو بعنوان ایجاد کننده ی سوریازیس مقصر شناخته شده اند، خصوصاً: لیتیم اینترفرون ها، بتابلوکرها و آنتی مالاریاها. taper سریع کورتیکواستروئیدها می تواند منجر به سوریازیس پوستولار و نیز شعله ور شدن پلاک های سوریازیس شود.چاقی، مصرف زیاد الکل و سیگار کشیدن همگی با سوریازیس مرتبط هستند.

اطلاعات مطلب

  • پوست و مو
  • 644 بازدید
  • blankblankblankblankblank (2 votes, average: 5,00 out of 5)
    blankLoading...
  • آخرین ویرایش توسط : مهدی هاتفی نیا - پنج‌شنبه, 25 ژانویه 18, 8:50 ق.ظ
  • ویکی چجور

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب