ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

دو + 3 =

بستن
بستن

چگونه به یک گوزن کوچک تغذیه دهیم؟

چگونه به یک گوزن کوچک تغذیه دهیم؟

گوزن های جوان، بسیار ضعیف هستند و معمولا در صورت رها شدن و یا گم شدن نمی توانند از خودشان دفاع کنند. به احتمال زیاد، یک گوزن  در هر روز به چندین ظرف شیر یا شیر بز جایگزین شیر مادر نیاز دارد، بنابراین اگر شما می خواهید برای مراقبت از یک گوزن برنامه ریزی کنید، آمادگی خرید داشته باشید.

مطالب مرتبط


گام 1 - مراحل انجام کار :

مراحل انجام کار :

مرحله 1 : از یک فرمول جایگزین و یا شیر بز استفاده کنید. از شیر گاو استفاده نکنید، زیرا این امر می تواند عوارضی را ایجاد کند (به نکات زیر توجه کنید).

بچه گوزن باید ترجیحا یک تغذیه جایگزین داشته باشد که می تواند در فروشگاه های تامین مواد غذایی(خوراک دام / فروشگاه های مواد غذایی مزرعه) و یا از برخی از مزارع یافت شود.در صورتی که یافت نشود و یا بیش از حد گران است، بهترین چیز بعدی شیر است (به عنوان مکمل آنها در خانواده مشابه)، که معمولا می تواند ازWalmart (فروشگاه های بزرگ) و یا فروشگاه های عرضه مواد دامی خریداری شود.

مراحل انجام کار :

مرحله 2 : اضافه کردن مکمل های مناسب همراه با فرمول شیر یا فرمول جایگزین بسته به اندازه بچه گوزن.

گوزن های تازه متولد شده : آنها حدود دو یا چند سانتی متر (بیشتر یا کمتر) تغذیه می کنند و قادر به هضم مواد غذایی نیستند. برای این گونه از گوزن ها، هفت قطره لاکتات را به فرمول شیر استفاده کنید.

بچه گوزن ها: اضافه کردن برخی از برنج یا غلات تغذیه (یا جایگزین در کنار آن ) با آب تا زمانی که قوام قابل هضم است. شما می دانید که گوزن آماده است تا غذای جامد را شروع کند، هنگامی که شروع به مصرف برخی از خواسته های خود (مانند خوردن گل ها یا علف ها) کند.

گوزن های پیر : برای گوزن های بزرگتر، می توانید یک موز برای پروتئین و پتاسیم اضافی اضافه کنید، اما مطمئن شوید که دانه ها نوک پستان بطری را نمیگیرد.

مراحل انجام کار :

مرحله 3 : توجه کنید که اندازه سوراخ نوک پستان مناسب باشد.

 سوراخ در نوک پستان باید حدود یک و نیم سانتیمتر برای گوزن های بسیار جوان و تا دو سانتی متر برای یک گوزن بزرگ باشد. اگر سوراخ بیش از حد بزرگ باشد، شیر ممکن است سریع و بیش از حد مصرف شود و ناراحتی شکم و معده ایجاد کند. البته، اگر سوراخ آن خیلی کوچک است، هنگام خارج شدن شیر دشوار خواهد بود. معمولا بهتر است با یک و نیم سانتیمتر شروع کنید و ببینید که گوزن چه واکنشی نشان می دهد.

مراحل انجام کار :

مرحله 4 : شیر را حرارت دهید تا قبل از تغذیه آن به گوزن، کمی از رطوبت آن گرفته شود.

فرمول سرد می تواند به نکته جالب توجهی برسد که ممکن است خواص آن را رد کند و همچنین می تواند باعث ایجاد کولیک شود. با این حال، مطمئن باشید که خیلی گرم نیست. اگر هنگام تغذیه ی آن احساس ناخوشایندی کردید، ممکن است به گوزن آسیب برساند، بنابراین صبر کنید تا کمی بیشتر خنک شود.‌

مراحل انجام کار :

مرحله 5 : از یک قیف برای پر کردن بطری شیر استفاده کنید.

هر بچه گوزن باید دو بار در روز تغذیه شود.

مراحل انجام کار :

مرحله 6 : بطری را هنگام تغذیه بالا نگه دارید.

این کار ممکن است برای ما ناراحت کننده بنظر برسد، اما اجازه می دهد تا دسترسی به شیر آسان تر و همچنین احساس آشنایی، همانند این که چگونه گوزن از یک مادر ایستاده تغذیه میکند، به آن دست دهد.

اطلاعات مطلب

  • مراقبت
  • 338 بازدید
  • blankblankblankblankblank (3 votes, average: 4,33 out of 5)
    blankLoading...
  • آخرین ویرایش توسط : samaneh_mazaheri - دوشنبه, 16 آوریل 18, 1:30 ب.ظ
  • دریافت فایل
  • ویکی هاو

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب