ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

شانزده − پنج =

بستن
بستن

چگونه به یک طراح UI تبدیل شویم؟

چگونه به یک طراح UI تبدیل شویم؟

طراح رابط کاربری (UI)

طراحی رابط کاربری (طراحی ui) ، زیرمجموعه ای مهم از طراحی تجربه کاربری است .که بر نحوه ارتباط کاربران با یک محصول خاص متمرکز است. طراحان UI در ساخت اپلیکیشن ها ، وب سایت ها و سایر محصولاتی که از نظر بصری برای کاربران خوشایند است کار می کنند. و یادگیری نحوه عملکرد آسان برای کاربران را راحت تر می کنند.(برای کاربران بهتر است که یاد بگیرند چطور عمل کنند). با شروع اصول طراحی و حرکت به سمت جنبه های فنی تر رابط کاربری ، می توانید در کمترین زمان تبدیل به یک طراح UI شوید.

 • یادگیری اصول طراحی رابط کاربری
 • کسب تجربه در طراحی گرافیک
 • دریافت شغل به عنوان یک طراح UI

مطالب مرتبط


گام 1 - یادگیری اصول طراحی رابط کاربری


یادگیری اصول طراحی رابط کاربری

 

1. اصول اساسی طراحی را مطالعه کنید.

 شما قبل از اینکه بتوانید یک طراح شوید ، باید دانش کافی در مورد اصول  اساسی طراحی کسب کنید. زمانی را صرف یادگیری اصول رنگ ، تعادل و تقارن ، کنتراست ، تایپوگرافی و ثبات کنید.

 • به عنوان مثال ، هنگام مطالعه اصول رنگی ، شما باید فرق بین طرح های رنگی تک رنگ ، مشابه و مکمل را یاد بگیرید ، و چه رنگهایی در انواع مختلف طرح ها و روانشناسی رنگها مورد استفاده قرار می گیرند.
 • علاوه بر خواندن کارهای رسمی در مورد اصول طراحی ، باید آثار سایر طراحان را نیز مطالعه کنید تا ببینید که چگونه آنها برای دستیابی به جلوه های زیبایی شناسی ، رنگ و تعادل را دستکاری می کنند.
 •  برای  مطالعه این مفاهیم زمان مشخصی وجود ندارد. درعوض ، قبل از اینکه به جنبه های فنی تر طراحی گرافیک بروید ، روی این نکته اطمینان حاصل کنید که از اصول اساسی طراحی درک خوبی دارید.

یادگیری اصول طراحی رابط کاربری

 

 2.فرایند طراحی خلاقانه را بیاموزید.

طراحی UI ، مانند بسیاری از اشکال دیگر تولید خلاقانه ، فرایندی متشکل از مراحل خاص است. و از ایده ها شروع و به عملی شدن ختم می شود. در طراحی ، این مراحل شامل کشف ، تعریف ، توسعه و تحویل هستند. برای اینکه یک طراح عالی شوید، خود را به استفاده از این فرآیند در پروژه های خلاقانه خود عادت دهید.

 •  دو مرحله اول شامل الهام گرفتن و تحقیق درباره یک ایده نسبتاً تازه (کشف) و سپس پالایش آن در یک ایده خاص و عملی تر (تعریف) است.
 •  مرحله (توسعه) جایی است که ایده ها اخلق ، نمونه سازی و در یک فرایند آزمون و خطا تست می شوند که بیشتر ایده اولیه را اصلاح می کند. در مرحله نهایی (تحویل) ، ایده اولیه به یک محصول نهایی و کارآمد تبدیل می شود.

یادگیری اصول طراحی رابط کاربری

 

 3. کتاب ها و مقاله های مربوط به طراحی UI را بخوانید.

مسلماً یکی از بهترین روشها برای یادگیری استراتژی ها و اصول اولیه طراحی UI اگر تازه کار را شروع کرده اید ، مطالعه این مطلب است. برای تقویت دانش تان به کتاب ها، مقاله ها ، وبلاگ ها، وب سایت ها و آموزش های ویدیویی در مورد طراحی UI مراجعه و با افراد حرفه ای و متخصص در این زمینه مشورت کنید.

 •  Stack Overflow و انجمن مهارت UX منابع بسیار خوبی برای مطالب آموزنده در مورد طراحی UI هستند.
 •  سعی کنید هر روز چیز جدیدی در مورد طراحی UI بیاموزید. کوشا بودن در مطالعه خود بهترین راه برای تضمین تسلط نهایی شما در موضوع است.

یادگیری اصول طراحی رابط کاربری

 

4. در یک دوره آنلاین یا یک برنامه آموزشی ثبت نام کنید تا به طور رسمی در زمینه طراحی مطالعه کنید.

دانشگاهها و آموزشگاه های فنی متعددی وجود دارند که برنامه های آموزشی در زمینه طراحی ارائه می دهند. که برخی از آنها برنامه های تخصصی هم در زمینه طراحی گرافیک ارائه می دهند.همچنین شما می توانید در یک دوره آنلاین شرکت کنید تا در مورد طراحی گرافیک مطالبی بیاموزید.

 •  برخی از برنامه های مشهور آنلاین در طراحی گرافیک توسط Bloc ، انجمن عمومی و کارآفرینی ارائه می شود. توجه داشته باشید که ، گرچه این برنامه ها نسبت به آموزشگاه های سنتی ارزانتر هستند ، اما رایگان نیستند.

یادگیری اصول طراحی رابط کاربری

 

5. مهارتهایی را که به عنوان یک طراح UI (طراح رابط کاربری)به آن نیاز دارید ، توسعه دهید.

 برای موفقیت در طراحی UI ، شما نه تنها باید اصول طراحی گرافیک را بدانید، بلکه باید ویژگی ها و مهارت های شخصیتی مناسب را داشته باشید. زمانی را صرف توسعه مهارت های خود در تجزیه و تحلیل داده ها ، طراحی و عکاسی کنید و همچنین با دیگران کار کنید و خود مبتکر باشید.

 • ثبت نام در یک دوره یا برنامه آموزشی طراحی ، راهی عالی برای تسلط بر مهارتهای فنی و خلاقانه ای است که به عنوان یک طراح گرافیک به آن نیاز دارید. 
 • برای بهبود توانایی خودتان در کار با دیگران ، داوطلب  شدن یا کار کردن در یک محیط مشارکتی را در نظر بگیرید(برای مثال ، به عنوان یکی از مشاوران گروه ، یا  به عنوان بخشی از یک تیم طراحی).

یادگیری اصول طراحی رابط کاربری

 

6. با استفاده از ابزارهای طراحی محبوب تمرین کنید.

کار طراحی UI ،اگرچه مبتنی بر اصول طراحی است ، ولی در یک محیط دیجیتال انجام می شود. برای اینکه یک طراح UI باشید ، باید با استفاده از ابزارهای دیجیتالی در طراحی گرافیک آشنا شوید.

 •  برخی از ابزارهای پر کاربردتری که در طراحی رابط استفاده می شود شامل Sketch ، Figma ، Adobe XD و Axure است.
 •  توجه داشته باشید که شما برای استفاده از اکثر ابزارهای طراحی به اشتراک یا خرید پولی نیاز دارید ،اگرچه آنها معمولاً یک دوره آزمایشی رایگان را نیز ارائه می دهند.

گام 2 - کسب تجربه در طراحی گرافیک

کسب تجربه در طراحی گرافیک

 

1. برای نمونه کارهای خود روی پروژه های کوچک کار کنید.

شماهنگام ایجاد تجربه خود در زمینه طراحی گرافیک ، باید از کارهای کوچک  شروع کنید.به چیزهای اطراف خود فکر کنید شما می توانید آنها را اصلاح و به پروژه هایی تبدیل کنید که می توانید با استفاده از تمام مراحل طراحی آن را انجام دهید.

 • به عنوان مثال، توجه داشته باشید اگر که شما همیشه فراموش می کنید که داروها را به موقع مصرف کنید ، سعی کنید یک app را از ابتدا بسازید که وقتی نیاز به مصرف داروی خود دارید آن را به شما یادآوری می کند.
 • این پروژه ها حتی می توانند کپی یا تکراری باشند ،اگر فقط آنها را برای تمرین انجام می دهید. برای مثال، ممکن است مجدداً یک app را طراحی کنید که از ابتدا وجود داشته باشد.

کسب تجربه در طراحی گرافیک

 

2. به دنبال فرصت هایی برای همکاری با سایر طراحان باشید.

همکاری مهارت خوبی برای پیشرفت شما در دنیای طراحی گرافیک است ، از آنجا که بسیاری از موقعیت ها در طبیعت  ماهیت مشترک دارند. همچنین،استفاده از فرصتها برای همکاری وقتی که تازه کار را  شروع کردیده اید می تواند به شما در یادگیری از طراحان با تجربه تر کمک کند.

 •  اگر مطمئن نیستید که کجا طراحان را بیابید تا با آنها همکاری کنید ،شروع کنید به جستجوی آنلاین انجمن های طراحی یا گروه هایی که طراحان در مورد پروژه های خود با یکدیگر در آن ارتباط برقرار می کنند. همچنین می توانید ببینید که آیا دانشجویان طراحی یا استادانی در یک دانشگاه محلی وجود دارند که ممکن است پروژه هایی داشته باشند که بتوانید به آنها کمک کنید.

کسب تجربه در طراحی گرافیک

 

3. به دنبال یک مربی ثابت باشید.

 برای یافتن کسی که بتواند شما را در دنیای طراحی گرافیک راهنمایی کند ، زمانی که تازه شروع کردیده اید چیزهای زیادی برای گفتن وجود دارد، حتی اگر شما فقط گاهی با طراحان  ثابت ، یک قهوه بنوشید یا آنلاین چت کنید ، آنها می توانند در مورد طراحی گرافیک چیزهای زیادی به شما یاد دهند که ممکن نیست در غیر این صورت یاد بگیرند.

 •  پیدا کردن یک راهنمای بالقوه ممکن است دشوار باشد اگر از قبل شبکه حرفه ای معتبری ندارید. با این حال ، بهترین روش این است که فقط به طراحان مورد نظر خود نزدیک شوید و بپرسید که آیا آنها ممکن است گاهی اوقات  با شما صحبت کنند. تعجب خواهید کرد که چند نفر از فرصت استفاده می کنند برای کمک به شخصی که تازه در زمینه خود شروع به کار می کند!
 • همچنین می توانید در یک دانشگاه محلی از استادان طراحی سوال کنید ،اگر آنها مایل به راهنمایی شما باشند ، هر چند ممکن است تمایل کمتری به انجام این کار داشته باشند چنانچه شما دانشجوی آنجا نباشید.

کسب تجربه در طراحی گرافیک

 

4. برای کسب تجربه به دنبال کار ورزی یا کارآموزی را در یک شرکت باشید.

به منظور بهتر شدن شانس استخدام به عنوان یک طراح UI حرفه ای ، باید تجربه حرفه ای کسب کنید.اگر نمی توانید به عنوان یک طراح کاملاً رسمی کار کنید ، یک  دوره ی  کار ورزی یا کارآموزی برای شروع تجربه ی حرفه ای خود در یک شرکت پیشنهاد دهید.

 • ممکن است مجبور شوید با یک شرکت تماس بگیرید و بپرسید که آیا آنها می توانند شما را به عنوان یک کارآموز طراحی بدون حقوق استخدام کنند.از انجام این کار نترسید. بدترین کاری که می توانند انجام دهند این است که نه بگویند!
 •  ارائه خدمت به عنوان کارورزی بدون حقوق بهترین راه برای افزایش احتمال پذیرش  پیشنهاد شما است. اگر چه ناخوشایند خواهد بود که اکنون از کار طراحی خود پول بدست نیاورید ، اما در دراز مدت پرداخت خواهد شد.

کسب تجربه در طراحی گرافیک

 

5. با ابزارها و روندهای جدید طراحی در دنیای طراحی همراه باشید.

همانطور که تجربه خود را با طراحی UI می سازید ،اطمینان حاصل کنید که در اخبار فنی ، روند طراحی و سایر تحولات در دنیای طراحی به روز باشید.در صورتی که به روز نباشید، تجربه شما خیلی مفید نخواهد بود.

 •  برخی از سایت های برتر سازگار با دنیای طراحی  شامل مجله UX ، Smashing  مجله و UX Booth 
 •  یک راه عالی برای پیگیری روند در جامعه طراحی ، دنبال کردن طراحان گرافیک در رسانه های اجتماعی وآگاهی از آخرین کارشان است .  بالاخره،بهترین راه برای به روز ماندن در هنگام رویداد جدید ، این است که آنها را آنطور که در زمان واقعی رشد میکنند تماشا کنید.

گام 3 - دریافت شغل به عنوان یک طراح UI

دریافت شغل به عنوان یک طراح UI

 

1. حتماً شما نمونه کارهایی داشته باشید که توانایی های شما را نشان دهد.

نمونه کارهای شما باید حاوی انواع مختلفی از کارهای طراحی باشد. که وسعت توانایی های شما را نشان می دهد. حتی اگر تجربه کاری نداشته باشید ، نمونه کارهای شما می تواند یک روش عالی باشد.برای اثبات اینکه شما می توانید کارهای عالی را طراحی کنید.  

 •  هر نوع خروجی خلاقانه ای را که در نمونه کارهای خود تولید کرده اید ، مانند برنامه ها ، وب سایت ها یا هر طرح دیگری که می تواند برای سودآوری استفاده شود ، در آن قرار دهید.
 •  در صورت تمایل طرح های دیگری را که ایجاد کرده اید نیز در نمونه کارهای خود قرار دهید که لزوماً در رده طراحی UI قرار نمی گیرند ، مانند پوستر ، لوگو  یا حتی تی شرت هایی که طراحی کرده اید.

دریافت شغل به عنوان یک طراح UI

 

2. یک حضور آنلاین ایجاد کنید.

حتماً شما Link به روز شده داشته باشید.که تمام تجربه و توانایی های شما را نشان می دهد که کارفرمایان بالقوه می توانند به آنها دسترسی پیدا کنند.همچنین در رسانه های اجتماعی در مورد طراحی فعال باشید، خواه این کار خود شما باشد یا شخص دیگری؛این یک روش عالی برای معروف شدن نام شما برای کارفرمایان بالقوه است .

 •  به عنوان مثال، کارهایی را که انجام داده اید در حساب های فیس بوک یا توییتر خود به اشتراک بگذارید و مطمئن شوید افراد دیگر در جامعه طراحی می توانند آن را مشاهده کنند.

دریافت شغل به عنوان یک طراح UI

 

3. برای ساختن شبکه ارتباطی  خود به دیگران در جامعه طراحی دسترسی پیدا کنید.

مانند بسیاری از مشاغل دیگر ، پیدا کردن کار به عنوان یک طراح UI اغلب نیاز به شناختن افراد در مکانهای مناسب دارد. یک شبکه حرفه ای از طراحان دیگر ایجاد کنید. که می توانند شما را ضمانت کنند ، با شما همکاری کنند ،یا شغل های احتمالی خود را  برای شما بفرستند .

 •  به عنوان مثال ، اگر با کسی که به عنوان یک گرافیک برای یک شرکت کار می کند دوست هستید و آن شرکت به دنبال استخدام یک طراح گرافیک دوم است ،دوست شما می تواند شما را برای کار توصیه کند ، به شما امتیاز قابل توجهی نسبت به سایر متقاضیان می دهد.
 •  در مورد شبکه خود به فکر استراتژیک باشید. توجه ویژه ای برای ایجاد روابط با طراحانی که به دنبال آنها هستید یا کسانی که در شرکت هایی کار می کنند که شما دوست دارید در آنجا کار کنید داشته باشید.

دریافت شغل به عنوان یک طراح UI

 

4. درخواست موقعیت هایی کنید که مطابق با سطح مهارت و تجربه شما باشند.

اگر تازه به عنوان یک طراح UI شروع می کنید ،احتمالاً نمی توانید بلافاصله کار رویایی خود را پیاده سازی کنید. (حتی اگر فکر می کنید برای آن واجد شرایط هستید). حاضر به پذیرش موقعیت های سطح مقدماتی  که مطابقت با سطح تجربه شما دارد باشید و راه خود را پیش ببرید.

 •   برای به عهده گرفتن  مشاغل طراحی مستقل (فریلنس) تمایل داشته باشید ، به خصوص اگر تازه شروع کرده باشید، نه تنها مشاغل آزاد از موقعیت های طراحی رسمی فراوان تر است ، همچنین آنها تجربه حرفه ای مفیدی را به شما ارائه می دهند ، که ممکن است به یک کار امن تر در  لاین پایین تبدیل شود. 
 •  اگر شما فکر می کنید قادر به انجام کارهایی که در سطح مقدماتی  نیستند ،هستید حتما باید این شغل رادرخواست کنید. با این حال، اگر شما تجربه قبلی ندارید باید در مورد چشم اندازکاری خود واقع بین باشید.

دریافت شغل به عنوان یک طراح UI

 

5. در طول مصاحبه بر مهارت ها و خصوصیات حرفه ای خود تأکید کنید.

به یاد داشته باشید ، هدف شما باید این باشد که تا حد ممکن کارفرمایان احتمالی خودرا تحت تأثیر قراردهید. در طول مصاحبه خود، در مورد تمام خصوصیات و مهارتهای حرفه ای خود به عنوان یک طراح گرافیک با جزئیات صحبت کنید تادر مقابل سایر متقاضیان قرار بگیرید (به عنوان مثال ، اخلاق کاری شما ، دید شمابه الگوها و موارد دیگر).

 •  تا زمانی که شما صلاحیت این شغل را دارید،از اینکه که خودتان را به عنوان بهترین نامزد کار انتخاب کنید ، نترسید. شما به احتمال زیاد با بسیاری از متقاضیان دیگر رقابت خواهید کرد.

اطلاعات مطلب

 • ui/ux
 • 460 بازدید
 • blankblankblankblankblank (1 votes, average: 0,00 out of 5)
  blankLoading...
 • آخرین ویرایش توسط : مهدی هاتفی نیا - یکشنبه, 29 سپتامبر 19, 11:31 ب.ظ
 • انتشارات اختصاصی ویکی چجور

دیدگاه کاربران

 1. blank
  سمانه عابدی - 2019/10/11 - 2:17 ب.ظ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب