ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

9 + 13 =

بستن
بستن

چگونه به کارکنان پاداش دهیم؟

چگونه به کارکنان پاداش دهیم؟

پاداش می تواند موجب افزایش انگیزه کارکنان شود و از راه های اساسی برای تشویق کارکنان به افزایش بهره وری می باشد. نکته ی مهم در این خصوص نحوه ی اعطا پاداش ها و زمان دادن آن ها می باشد.

ما در این مقاله قصد داریم به بررسی پاداش های کارکنان که موجب افزایش انگیزه و بهره وری آن ها می شود بپردازیم.

مطالب مرتبط


گام 1 - زمان پاداش

زمان پاداش

قدردانی از زحمات کارکنان می تواند به طرق مختلف انجام پذیرد. ماهیت پاداش در واقع دلگرمی دادن به کارکنان می باشد تا از انگیزه آن ها کاسته نشود و کارکنان بدانند که سازمان قدردان زحمات آن ها می باشد. اما نکته ی مهم زمان دادن پاداش ها می باشد. نباید فاصله زمانیس زیادی وجود داشته باشد و تا می توانید در اولین فرصت از زحمات کارکنان قدردانی کنید و یا روزهای خاصی که نوع فعالیت سازمان با آن روز مرتبط است می تواند زمانی برای تجلیل برگزاری مراسم باشد ولی اگر فاصله زیادی تا آن روز باقی مانده می توانید یک مراسم ساده برگزار کرده و از کارکنان تجلیل کنید.توجه داشته باشید اگر فاصله تا اعطای پاداش زیاد شود می تواند اثر مخربی بر انگیزه کارکنان داشته باشد.

گام 2 - نوع پاداش

نوع پاداش

نوع پاداش می تواند بسیار متنوع باشد ولی باید توجه کنیم که قدردانی همیشه با مادیات نیست گاهی اوقات می توانیم با یک تشکر ساده و لسانی موجبات قدردانی کارکنان را فراهم کنیم و گاهی لازم است با مرخصی دادن و یا اعطای وام از زحمات کارکنان تشکر نماییم. می توان برای کارکنان برتر امکانات رفاهی خاصی درنظر گرفت و آن ها را به مسافرت برد که تمام یا بخشی از هزینه های آن سفر را سازمان تقبل فرماید

گام 3 - افزایش رقابت پذیری

افزایش رقابت پذیری

به وجود آمدن نظام پاداش در سازمان می تواند موجبات افزایش انگیزه کاری را فراهم نماید و باعث شود کارکنان از همه تلاش خود جهت انجام وظایفشان استفاده نمایند تا به اهداف سازمان نزدیک تر شوند. اما نکته مهم این می باشد که باید شرایط را به گونه ای مدیریت نماییم که رقابت سازنده باشد و موجب به وجود آمدن تنش در مجموعه سازمان و خارج از آن نشود زیرا سازمان را از رسیدن به هدف بازمیدارد یا حداقل سرعت رسیدن به هدف را بسیار کند می کند.

اطلاعات مطلب

  • دنیای کار
  • 427 بازدید
  • blankblankblankblankblank (No Ratings Yet)
    blankLoading...
  • آخرین ویرایش توسط : مهدی هاتفی نیا - شنبه, 29 جولای 17, 11:14 ق.ظ
  • ویکی هاو

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب