ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

10 − 9 =

بستن
بستن

چگونه به نقش کارآفرینان در توسعه تجارت و تکنولوژی پی ببریم؟

چگونه به نقش کارآفرینان در توسعه تجارت و تکنولوژی پی ببریم؟

کارآفرینی اصطلاحی است که در طول ۳۰۰ سال گذشته توسط دانشمندان و صاحب نظران به صورت های مختلفی تعریف شده است. به طور خلاصه کارآفرینی فعالیتی است مخاطره آمیز که فردی در پی اجرای یک ایده معمولا اقتصادی توجه نهادهای سرمایه گذاری ، غلمی ، صنعتی و غیره را جلب نموده و نیروی آن ها را به سمت عملی نمودن ایده هدایت می کند. بنابراین یک ایده که بر اساس یک نیاز اجتماعی شکل گرفته از ملزومات کارآفرینی است.

مطالب مرتبط


گام 1 - نتیجه کارآفرینی

نتیجه کارآفرینی

نتیجه کارآفرینی علاوه بر نوآوری در محصولات جدید، حل نیازهای اجتماعی ، ایجاد اشتغال برای دیگران ، افزایش سودآوری شرکت ها و افراد و توسعه تکنولوژی است. کارآفرینی باعث رفع نیازها به کمک تکنولوژی های جدید می گردد. بسیاری از محصولات تکنولوژی های جدید خصوصا در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات ، در اثر فعالیت های کارآفرینانه به وجود آمده اند. اکثر شرکت های فعال در حوزه تکنولوژی مخصوصا شرکت های مبتنی بر خلاقیت و نوآوری که فناوری های جدید را خلق می کنند و اصطلاحا در لبه ی فناوری فعالند شرکت هایی کارآفرین هستند.

گام 2 - ویژگی های کارآفرین

ویژگی های کارآفرین

افراد کارآفرین از ویژگی های شخصیتی خاصی برخوردارند. مخاطره پذیری ، نوآوری و خلاقیت ، مسولیت پذیری و اعتماد به نفس ، توانایی ارتباطات قوی ، واقع گرایی ، هدفگرایی ، تهاجمی بودن ، تحمل ابهام و عدم قطعیت ، خوش بینی و تعهد و اعتقاد به مرکز کنترل درونی بخشی از ویژگی های این افراد است. هر فرد کارآفرین ممکن است تعدادی از این ویژگی ها را داشته باشد و با شخصیت منحصر به فردی به کارآفرینی بپردازد. شخصیت از ملزومات کارآفرینی است. توسعه کارآفرینی نیازمند تربیت افراد کارآفرین می باشد.

گام 3 - آموزش کارآفرینی

آموزش کارآفرینی

در سراسر دنیا مراکز مختلفی برای آموزش و کارآفرینی وجود دارد اگرچه برخی از افراد روحیه کارآفرینی بیشتر را وابسته به تحولات زندگی افراد در طول سالیان مختلف می دانند ولی این تناقضی با آموزش کارآفرینی نداردو در آموزش کارآفرینی بایستی افرادی که بصورت بالقوه از روحیه کارآفرینی برخوردارند انتخاب شده و سپس شخصیتشان به فعلیت برسد. علاوه بر این روش های دیگری مثل انکوباتورها ، برای تحریک کارآفرینی وجود دارد که افراد عملا تا سطحی از کارآفرینی هدایت می شوند و یکباره به خارج پرتاب می شوند و با حمایت ها و راهنمایی های بعدی از آن ها استفاده می نمایند.

گام 4 - کارآفرینی و توسعه تکنولوژی

کارآفرینی و توسعه تکنولوژی

نقش دولت در توسعه کارآفرینی ، علاوه بر ایجاد بسترهای سخت افزاری ، نرم افزاری و حمایتی از کارآفرینی ، شناسایی ، آموزش و هدایت فعالیت های کارآفرینانه است. توسعه تکنولوژی بسیار وابسته به کارآفرینی است و نباید از آن غافل ماند. کارآفرینی موتور متحرکه ی اقتصاد کشور می تواند تلقی شود و اگر به خوبی و با برنامه آغاز شود می تواند به تجارت و اقتصاد کمک شایانی نماید.

اطلاعات مطلب

دیدگاه کاربران

  1. حکیمه فولادپنجه - 2019/08/15 - 8:59 ب.ظ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب