ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

10 − 9 =

بستن
بستن

چگونه به مطالب مهم در سخنرانی بپردازیم؟

چگونه به مطالب مهم در سخنرانی بپردازیم؟

ارسطو نخستین فیلسوفی بود که به اهمیت بلاغت به عنوان ابزاری مهم جهت رهبری و راهنمایی پی برد عناصر اصلی متقاعد سازی را به سه بخش تقسیم کرد: منطق واخلاق و احساس.

مطالب مرتبط


گام 1 - مراحل آشنایی با مطالب مهم در سخنرانی

مراحل آشنایی با مطالب مهم در سخنرانی

منطق به سخنان و دلایل شما اشاره دارد مهم این است که تمام آنچه میگویی همچون دانه های زنجیر به قطعات پازل با هم منطبق باشد تا کلام را انسجام بخشند هنگامی که می اندیشی صحبت هایتان را تحریک می کنید مطالب مختلفی را از کل به جزء وضعیت ابتدا تا انتها به ترتیب نظم می بخشید و در این فرآیند هر مطلب سازنده مطلب قبل از خود است تا سرانجام بحث و گفتگوی مجاب کننده ای را تشکیل دهد.

مراحل آشنایی با مطالب مهم در سخنرانی

دومین وجه متقاعد سازی،اخلاق است.این امر اشاره دارد به شخصیت، طرز رفتار و باورپذیری شما هنگام سخن گفتن. افزایش باورپذیری مخاطبان قبل و حین سخنرانی باعث افزایش احتمال این عمل خواهد شد. مخاطبان استدلال‌های شما را بپذیرند و به توضیح های شما جامعه عمل بپوشانند.

مراحل آشنایی با مطالب مهم در سخنرانی

سومین وجه، متقاعد سازی است. احساس کنیم در برگیرنده محتوای اساسی سخنان شما مهمترین بخش باشد. تنها زمانی که از نظر روحی با مردم ارتباط برقرار می کنید و تا میزان قابل توجه اساس آن را برانگیزید آن را ترغیب کنید.طرز تفکر خود را تغییر دهید و به انجام ان به خاصی اقدام کنند.

مراحل آشنایی با مطالب مهم در سخنرانی

قسمت دوم محرابیان به اهمیت آن در برقراری ارتباط لحن صدا است و محاسبات ۳۸ درصد از هر پیام،در نواخت و تاکید بر واژه های مختلف جلوه پیدا می‌کند این جمله را تکرار کنید خیلی دوست دارم.با تأکید بر هریک از واژه‌های یا با اهدای این جمله با حالت سوالی به جای حالت خبری می‌توانید معنی کلمه جمله را تغییر دهید. امتحان کنید جمله را طوری کنید که خبری یا سوالی به نظر برسد.توجه داشته باشید که با ترکیب با یکی از واژه‌ها معنی جمله كاملا تغير ميكند.

مراحل آشنایی با مطالب مهم در سخنرانی

به علاوه محرابیان پی برد دست کم ۵۵ درصد پیام ها از طریق زبان بدن گوینده منتقل میشود دلیل این امر آن است که تعداد از عصب های چشم تا مغز ۲۲ برابر تعداد عصب گوش تا مغز است به همین دلیل تأثیر دیداری به صورت قطعی دارد.

اگر هنگام صحبت کردن دست های تان را از دو طرف آویزان کنید که دستاهایتان رو به بیرون باز شود و با لبخندی روی چهره مستقیم مخاطبانتان نگاه کنید آنها احساس راحتی می‌کنند و درست همانطور که اسفند آب را باز می کند آنها هم پیام شما را جلب میکند نباید چهره‌تان جدی و عبوس باشد و دست به سینه باشید.این کار نشان می دهند که گویی والدین شان از دست آنها عصبانی هستند و انها را سرزنش می کند.

اطلاعات مطلب

  • ارتباط اجتماعی
  • 355 بازدید
  • blankblankblankblankblank (1 votes, average: 5,00 out of 5)
    blankLoading...
  • آخرین ویرایش توسط : علی محمودزاده - سه‌شنبه, 20 ژوئن 17, 10:23 ب.ظ
  • ویکی هاو

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب