ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

نوزده − 1 =

بستن

صرافی ملی ایران قیمت لحظه‌ای آخرین بروز رسانی 10:11:01*** 1398/05/28: قیمت فروش دلار 11700 تومان و قیمت فروش یورو 13200 تومان

تیتر اصلی روزنامه ها  دوشنبه 1398/05/28::: مردم سالاری: جعبه سیاه پتروشیمی‌گیت کیست؟ جلیل سبحانی مدیر عامل شرکت اسپک، از شرکت‌های زیرمجموعه بازرگانی پتروشیمی، اخیرا بازداشت شده است. گفته می‌شود جلیل سبحانی دارای اطلاعات ارزشمندی در مورد فساد بزرگی است که در شرکت بازرگانی پتروشیمی بلافاصله پس از خصوصی‌سازی این شرکت صورت گرفته و با تحقیق و تفحص از او، ممکن است شاه‌مهره‌های پتروشیمی‌گیت از سایه خارج شده و در معرض داوری و عدالت قرار گیرند. *** شرق: موافقان و مخالفان سخنان کرباسچی; اصلاحات یا خروج از اصلاحات *** ایران: مروری بر مواضع سید حسن نصرالله و سردار سلیمانی نسبت به ظریف; دوگانه کاذب مقاومت مذاکره; جاوید قربان اوغلو، دیپلمات پیشین در گفت‌وگو با «ایران»: مخالفان دیپلماسی برای نظام هزینه‌تراشی می‌کنند; کشتی آزاد شده ایرانی هنوز سواحل جبل الطارق را ترک نکرده که یک جریان سیاسی به سیاق همیشه، مصادره به مطلوب‌های جناحی در راستای القای دوگانه سازی‌های مختلف را کلید زده است. *** اطلاعات: در کنگره ملی و همایش سراسری الماس‌های درخشان; دکتر ظریف: موظفیم بار فشار معیشتی را از زندگی مردم برداریم *** ابتکار: دورنمای جنگ نامتقارن در یمن; همزمان با پیچیده‌تر شدن تحولات یمن، وزارت خارجه ایران روز گذشته میزبان نشستی با حضور علی اصغر خاجی، دستیار ارشد وزیر خارجه در امور سیاسی، محمد عبدالسلام سخنگوی انصارالله و سفرای چهار کشور اروپایی انگلستان، آلمان، فرانسه و ایتالیا بود. به گفته منابع خبری محور این مذاکرات در‌خصوص حل و فصل سیاسی بحران یمن، توقف جنگ و نیز راهکاری برای نجات غیرنظامیان یمنی بود. *** کیهان: خصوصی‌سازی ضروری است اما دولت وارونه اجرا می‌کند! خصوصی‌سازی از نیازهای ضروری اقتصاد است اما طی قریب به دو دهه گذشته دولت‌ها عمدتا خلاف جهت خصوصی‌سازی واقعی حرکت کرده‌اند. *** دنیای اقتصاد:  مهار تورم با کنترل قیمت‌ها؟ ۹۲ درصد رای منفی دادند; استیضاح قیمت‌گذاری دستوری; ۹۲ درصد شرکت‌کنندگان در نظرسنجی یک برنامه تلویزیونی، رای به ناموفق بودن قیمت‌گذاری دستوری دادند. این رای تاییدکننده نظر کارشناسانی است که اعتقاد دارند تنظیم بازار با هدف کنترل تورم محکوم به شکست است. *** آرمان امروز:  كاهش قيمت‌ مسكن كليد خورد; کارشناسان می‌گویند در ماه‌های بهمن‌، اسفند و اردیبهشت‌ که جزو ماه‌های پرمعامله محسوب می‌شوند، شاهد عملکردهای هیجانی در بازار مسکن بودیم. اما هیچ‌گاه این هیجانات در بازار پایدار نمی‌ماند و آنگونه که از اظهارات بنگاهداران مسکن بر می‌آید پس از سومین ماه سال، کسادی در بازار مسکن حکفرما شده است. ***

چگونه به طوطی صحبت کردن یاد بدیم؟

چگونه به طوطی صحبت کردن یاد بدیم؟

طریقه صحبت طوطی (آموزش صحبت طوطی)

بسیاری از انواع طوطی عاشق تقلید از کلمات انسانی از جمله طوطی کوچک دم دراز , طوطی‌های دم‌بلند آمریکای جنوبی , آمازون و آفریقایی هستند.

صحبت طوطی مشکل است مثلا برای گفتن یک کلمه خاص ممکن است کمی زمان و کار داشته باشد , اما اگر صبور هستید , ممکن است بتوانید چیزهای جالبی را بگویید!

ابتدا روی عبارات ساده کار کنید تا پرنده خود را به صحبت تشویق کنید.

همچنین می‌توانید با حرکات دست و بدن و رفتار برای آموزش کلمات طوطی خود استفاده کنید.

سخنی با مخاطب

اگر مخاطب جدید ویکی چجور هستید ضمن خوش آمد گویی خدمتتان میرسانیم که این وب سایت یک دانشنامه مهارت محور است.

به صورت رایگان در اختیار تمام هم میهنان عزیزمان قرار گرفته است.

لطفا در قسمت کامنت پایین صفحه هر گونه انتقاد یا پیشنهاد خود را جهت بهتر شدن کیفیت صحبت طوطی ارائه نمایید.

تمام هدف وب سایت و مدیران آن ارائه آموزشی مفید است.

لذا چنانچه از دید شما زاویه ای از این رسالت وجود دارد لطفا از ما دریغ نفرمایید.

 
 

چگونه ها را از ما بخواهید
ویکی چجور
پایگاه تخصصی چکونگی انجام کار

مطالب مرتبط


گام 1 - تلاش برای کلمات ساده

تلاش برای کلمات ساده

قفس طوطی را در اتاق اصلی در خانه خود قرار دهید.

طوطی‌ها به تعامل با شما و هر کس دیگری در خانه شما نیاز دارند , پس طوطیتان را در اتاقی با رفت وآمد زیاد قرار دهید.

هرچه بیشتر با آن تعامل کنید , اجتماعی خواهد شد . هرچه بیشتر بشنود , باز تکرار می‌شود.

اما آن را در آشپزخانه یا حمام نگذارید . هر دوی آن‌ها تغییرات دمایی زیادی دارند و آشپزخانه می‌تواند سموم خطرناکی در هوا داشته باشد .

تلاش برای کلمات ساده

مثل یک کودک ۳ ساله با طوطی خود صحبت کنید.

طوطی‌ها خیلی باهوش هستند، اما در ابتدا سعی نکنید به طوطی خود کلمات سخت یاد بدهید  بلکه کلمات ویژهو بارز یاد بدهید، آن کلمات را با جملات گفتاری در تمام مدت بیان کنید.

به این ترتیب ، از آن برای شنیدن حرف زدن استفاده می‌کند ، و می‌خواهد به نفع خود آنرا تکرار کند چرا که این موجود بسیار اجتماعی است!
به عنوان مثال، همانطور که درکنار قفس قدم می‌زنید ، ممکن است بگویید :

” حالت چطوره ؟ هوای آفتابی را دوست داری ؟ پرهای تو زیبا به نظر می‌رسند ! “

تلاش برای کلمات ساده

با یک کلمه ساده شروع کنید.

کلمات ساده برای پرنده شما آسان‌تر خواهد بود , مخصوصا ً در ابتدای کار : سلام ! و خداحافظ ! کلمات خوبی برای شروع هستند.

وقتی از اتاق بیرون می روید یا داخل می شوید این کلمات را تکرار کنید تا پرنده درک کند چه موقعی باید آن کلمات را استفاده کند.
همچنین می‌توانید پرنده را امتحان کنید . ” واقعا ً مهم نیست که واژه چیست , فقط کافی است که ساده باشد .

تلاش برای کلمات ساده

این کلمه را تا جایی که می‌توانید تکرار کنید.

تکرار  یک کلمه مهم است که به پرنده خود فقط یک کلمه خاص را بگویید . هر چه بیشتر اطراف پرنده صحبت کنید ، احتمال دارد که آن را به شما بگوید.

اگر با یک کلمه شروع می‌کنید ، ” سلام ! ” مطمئن شوید که هر بار که با طوطی وارد اتاق می‌شوید ، آن را می‌گویید.

به طور مشابه ، اگر می‌خواهید به طوطی کلمه “خوشگل” بگویید ، آن را چند بار وقتی که در اطراف قفس قدم می‌زنید ، به طوطی تکرار کنید . دقت کنید که حروف صامت کلمه را تاکید کنید تا به پرنده تان کمک کند که کلمه را یاد بگیرد .

تلاش برای کلمات ساده

هر بار که با طوطی خود را می بینید با همان روش صحبت کنید.

زمانی که کلمه را به طوطی خود تکرار می‌کنید , دقت کنید که هر بار با همان روشی بگویید که می‌خواهید طوطی آن را تکرار کند.

این کار به طوطی کمک می‌کند کلمه را بهتر درک کند و به اندازه زیادی کلمه را تقلید می‌کند.

اگر طوطی دچار مشکل شود با یه کم صدای بالاتر امتحان کنید.

طوطی‌ها با صدای بالاتر به نظر بهتر می‌آیند، احتمالا ً به این خاطر که دامنه آن‌ها از شما بیشتر است.

اگر پرنده شما حرف نمی‌زند , سعی کنید صدایتان را به سطح بالاتری تغییر دهید و ممکن است به آن کمک کند.

تلاش برای کلمات ساده

به طوطی خود بگویید که کار خوبی انجام می‌دهد.

مثل بیشتر حیوانات ، طوطی‌ها دوست دارند که “تایید” شوند!

با گفتن کلمات آفرین، آفرین پسر خوب، آفرین دختر خوب، با تن و لحنی مهربان و شاد و خوش آیند طوطی خود را تشویق کنید. هر موقع تلاشی از او میبینید این تشویق را تکرار کنید.

تلاش برای کلمات ساده

به طوطی خود زمان بدهید تا کلمه را یاد بگیرد.

طوطی‌ها خیلی خوب هستند , اما ممکن است مدتی طول بکشد تا کلماتی را که می‌خواهید یاد بگیرد.

باید صبور باشید و هر روز با پرنده خود کار کنید تا بتوانید کلمات جدیدی یاد بگیرد!

هم چنین در یک زمان بر روی کلمه‌های پربسامد تمرکز کنید . صبر کنید تا طوطی قبل از اینکه به سراغ کلمه جدید برود کلمات فعلی را یاد بگیرد.

گام 2 - یادگیری کلمات با هدیه دادن

یادگیری کلمات با هدیه دادن

کلمه را هر بار که به پرنده خود هدیه ای می‌دهید بگویید.

کاری که می‌کنید این است که چند بار نام یا کلمه دلخواه را تکرار کنید و سپس یک تهفه به طوطی بدهید. مثلا اگر کلمه ” موز ” باشد , ” موز ! موز ! موز ! سپس پرنده را به یک قطعه موز مهمان کنید.
این کار را برای هر نوع هدیه یا غذایی که به آن می‌دهید انجام دهید. اگر شما  یک توت‌فرنگی می دهید, بگویید ” توت‌فرنگی ! توت‌فرنگی ! توت‌فرنگی ! “

گام 3 - آموزش جملات طولانی تر و آهنگ

آموزش جملات طولانی تر و آهنگ

با قرار دادن کلمات کنار هم جمله را به طوطی یاد بدهید.

طوطی شما می‌تواند عبارات را کنار هم بگذارد ، اما برای این کار نیاز به کمک دارد. کلمات یا عباراتی را تکرار کنید که می‌خواهید طوطی شما بگوید ، اما  همیشه آن‌ها را با هم تکرار کنید تا طوطی شما کاری را که شما می‌خواهید انجام دهد.

مثلا ً شاید شما به طوطی خود یاد داده باشید ، ” سلام ! ” و ” تو چطوری ؟ ” اگر با طوطی تکرار کنید ، “سلام حالت چطوره؟” باید سه کلمه “سلام” + “حالت” + “چطوره” را شمرده شمره و با هم و پشت سر هم و آرام تکرار کنید.

اطلاعات مطلب

دیدگاه کاربران

 1. Avatar
  فرید یاری گر - 2019/06/03 - 12:01 ب.ظ
 2. Avatar
  حجت شایا - 2019/06/03 - 9:34 ب.ظ
 3. حسین خوش بیان
  حسین خوش بیان - 2019/06/12 - 5:55 ب.ظ
 4. علی صمدی فرد
  علی صمدی فرد - 2019/07/19 - 10:03 ب.ظ
 5. Avatar
  حامد اسمعیلی - 2019/08/05 - 9:38 ق.ظ

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب


تازه‌ترین جزئیات از ساخت داروی “درمان تومور مغزی” توسط متخصصان ایرانی; رئیس مرکز تحقیقات صرع دانشگاه مونستر آلمان تازه‌ترین جزئیات از ساخت داروی “درمان تومور مغزی” توسط متخصصان ایرانی با عنوان “نانودارو کورکومین” را تشریح کرد. پروفسور علی ‌گرجی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در استان تهران، در پاسخ به این سؤال که نانوداروی کورکومین چگونه می‌تواند با تومور مغزی مبارزه کند، اظهار داشت: نانوداروی کورکومین که ماده اصلی آن زردچوبه است برای درمان سرطان مغز به‌کار می‌رود و حتی در علم قدیم و طب سنتی زردچوبه داروی ضدالتهاب معرفی شده و در تحقیقات زیادی که روی سلول‌های سرطانی مختلف انجام شده است ثابت شد زردچوبه نه‌فقط برای سرطان مغز بلکه در درمان سرطان‌های دیگر مانند سرطان پستان و سرطان روده هم مؤثر است.

خبرگزاری فارس: رابطه‌بازان و مفسدان در آینده کشور هیچ جایی ندارند; رئیس قوه قضائیه در مراسم تشییع شهدا، گفت: خون شهدا این نظام را تضمین کرده است، آینده از آنِ متقین است و پولداران و رابطه‌بازان و مستکبران و مفسدان در آینده هیچ جایی ندارند.