ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

نوزده + 2 =

بستن
بستن

چگونه به سوالات خدمات مشتریان پاسخ دهیم؟

چگونه به سوالات خدمات مشتریان پاسخ دهیم؟

مسولیت اولیه خدمات مشتریان پاسخ دادن به نیازهای مشاریان و حل مشکل آن ها می باشد. این نکته بسیار مهم است که بقیه را از محصول خود مطلع سازیم. مسولیت شرکت شما روی حل مشکلات مشتریان می باشد و و اینکه چگونه آن مشکل را سریع و به طور موثر حل نماییم.در ابتدا چند نکته ذکر می کنیم که  به نحوه ی پاسخ دادن به سوالات مشتریان در مورد خدمات کمک می کند.

مطالب مرتبط


گام 1 - آگاهی از محصول

 آگاهی از محصول

داشتن اطلاعات دقیق و جامع از محصول سرویسی که شما آن را عرضه می کنید می تواند به شما کمک کند تا به سوالات مشتری جواب دقیق و صحیحی بدهید.بطور مدام خودتان را در مورد جزییات محصول جدید و کاربردی  آموزش دهید. از محصول یا سرویسی که شما آن را ارایه می دهید استفاده کنید. این می تواند به شما کمک کند تا نکات منفی و اشکالات را بدانید و با کسب تجربه ایرادات محصول خود را رفع نمایید.

یک کاتالوگ از محصول تهیه نمایید و یا یک برگه که مشخصات محصول در در آن ذکر گردد. ضمانت نامه و قرارداد تنظیم نمایید تا هنگام ارایه محصول آن را در اختیار مشتری قرار دهید.این می تواند به مشتری کمک کند تا به جواب سوالات خود در سریع ترین زمان ممکن برسد.

یک کاتالوگ از محصول تهیه نمایید و یا یک برگه که مشخصات محصول در در آن ذکر گردد. ضمانت نامه و قرارداد تنظیم نمایید تا هنگام ارایه محصول آن را در اختیار مشتری قرار دهید.این می تواند به مشتری کمک کند تا به جواب سوالات خود در سریع ترین زمان ممکن برسد.

گام 2 - اجازه پرسش و توضیح به مشتری و یادداشت برداری از حرف های وی

اجازه پرسش و توضیح به مشتری و یادداشت برداری از حرف های وی

یک مشتری با پاسخ دادن به سوالات می تواند موقعیتی که مدنظر اوست را  توضیح دهد که با پاسخ به سوالات میتوان به محصولی که مدنظر اوست می توانیم پی ببریم. به مشتری اجازه دهید تا سوالاتش را کامل ببرسد و درحین پرسش او هرگز سوالات او را به دلیل اینکه پرسش او را فهمیدید قطع نکنید.

اجازه پرسش و توضیح به مشتری و یادداشت برداری از حرف های وی

تا زمانیکه مشتری درحال پرسش از شماست نکات ضروری را یادداشت کنید. جزییات کلیدی شامل نکاتی می باشد که مورد سوال قرار گرفته و و اطلاعات مربوط به مشتری که پیشنهاد می کنید در پاسخ به او ارایه فرمایید. این روش باعث می شود که شما اطلاعات مورد نیاز را کسب کنید بدون اینکه حرف ها و سوالات مشتری را قطع نمایید.

گام 3 - سوال ازمشتری

سوال ازمشتری

خلاصه و بازگویی مجدد سوالات مشتری از خودش به شما کمک می کند تا تا بدانید که وی از شما چه سوالی پرسیده است و آیا مطلب را کامل متوجه شدید یا خیر. همچنین پی می برید چه نکاتی نیاز هست تا مشکلات حل گردند. این تکنیک به شما کمک میکند تا طرف مقابلتان و مشتری پی ببرد که شما به حرف های او گوش داده و همچنین به شما کمک میکند تا اطلاعات را دقیق بررسی نمایید.

گام 4 - بررسی پاسخ ها

بررسی پاسخ ها

از همکاران یا سرپرستتان بخواهید که درصورت وجود هرگونه شک و تردید درمورد پاسخ دادن به پرسش های مشتری به شما کمک نماید. مشتریان در صورتی که پاسخ درست و کاملی بگیرند حتما از شما قدردانی خواهند نمود. هرچند که این مدت ممکن است طولانی باشد پس زمانیکه به مشتری پاسخ می دهید حتما پاسختان از روی صداقت باشد و در آن اغراق ننمایید.

گام 5 - تعهد به اندازه توانایی

تعهد به اندازه توانایی

آنچه را که قادر به ارایه آن هستید تعهد نمایید. اگر میتوانید زمان تحویل  و قیمت  محصول را دقیق برآورد نمایید آن را گارانتی کنید. اظهارات نادرست درباره ی طول گارانتی یا زمانی که نتوانید به تعهدات خود عمل نمایید موجب نارضایتی مشتری می شود.

اطلاعات مطلب

  • دنیای کار
  • 391 بازدید
  • blankblankblankblankblank (1 votes, average: 5,00 out of 5)
    blankLoading...
  • آخرین ویرایش توسط : - پنج‌شنبه, 22 فوریه 18, 11:37 ق.ظ
  • ویکی چجور

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب