ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

10 − 9 =

بستن
بستن

چگونه به رابطه ی مدیریت الکترونیک و رهبری پی ببریم؟

چگونه به رابطه ی مدیریت الکترونیک و رهبری پی ببریم؟

جهان الکترونیک نیازمند فصل مشترک میان انسان و فناوری است و کلید دستیابی به نتایج موفقیت آمیز به مدیریت تحول گرایی بستگی دارد که سازمان ، کارکنان و تجارت الکترونیک را به خوبی هدایت کند. تاکید بر کارآفرینی ، توجه ویژه به خلاقیت و نوآوری ، هدایت و رهبری مبتنی بر اصول فنی ، فرهنگ سازی موثر و توسعه مهارت های ارتباطی از عمده ترین ویژگی های عصر دات کام است. عصری که به شدت حوزه مدیریت و رهبری را چالش برانگیز ساخته است.

مطالب مرتبط


گام 1 - لزوم رابطه بین مدیریت الکترونیک و رهبری

لزوم رابطه بین مدیریت الکترونیک و رهبری

به اعتقاد سگال 90 درصد مشکلات شرکت ها در فعالیت های آنلاین ناشی از مدیریت است نه فناوری. تلفیق نظام مدیریتی و نظام فناوری مستلزم داشتن رابطه همه جانبه با مشتری ، کارکنان و سازمان است. تخمین زده می شود تا سال 2013 هر یازده ساعت یکبار ، اطلاعات دو برابر شود. به این سرعت تغییر ، افزایش رقابت و تغییر سلیقه و ذایقه مشتری نیز باید اضافه شود. بنابراین در صورت عدم مدیریت درست ، از دست دادن یک مشتری به قدری سریع اتفاق می افتد که می توان آن را به کلیک کردن موس کامپیوتر تشبیه کرد.

 

لزوم رابطه بین مدیریت الکترونیک و رهبری

مدیریت الکترونیک چیزی بیش از یک تلاش گروهی یا اختصاصی برای تحقق اهداف سازمان است و در واقع به این موضوع اشاره می کند که چگونه مدیریت در پرتو اقتصاد شبکه ای و تجارت الکترونیک تکامل می یابد. نسل الکترونیک ، صدای غالب قرن 21 است و مدیریت الکترونیک ، به منزله ی پلی است که این افراد را در جهت عملکرد بهتر یاری می رساند.

گام 2 - یکپارچه سازی مدیریت و فناوری

یکپارچه سازی مدیریت و فناوری

در مدیریت الکترونیک اگر چه نقش ها تغییر عمده ای می یابند ، اما بسیاری از مهارت های اصلی مدیران همان مهارت های متداول و سنتی است. سازماندهی ساز و کار ، نظارت ، انگیزش ، تیم سازی ، تضمین کیفیت ، رفع نواقص ، رسیدگی ، نظام مند کردن امور و اقدام در جهت بهبود اوضاع. تفاوت در فرآیند تعامل با کارکنان ، کار و مشتریان واقع می شود. افرادی که ریشه در کارکرد های سنتی دارند غالبا معتقدند که مدیران بایستی همواره در دسترس باشند تا با مسایل سازمان و کارکنان دست و پنجه نرم کنند. این مورد می تواند در کارهای معینی که راهکارهای فیزیکی و یدی می طلبد مصداق داشته باشد ، اما برای بسیاری از وظایف مدیریتی در محیط کاری الکترونیک پایبندی به یک مکان ثابت ، کارآمد نیست. در رهبری و مدیریت الکترونیک ، خصوصیات خاص مدیران در ایجاد سازگاری ، رشد سریع و مهارت های نوآوری بسیار حایز اهمیت است.

یکپارچه سازی مدیریت و فناوری

 به منظور یکپارچه سازی مدیریت و فناوری ، لازم است تکنولوژی با تمام سیستم های سازمانی هماهنگ شود. در چنین فضایی از مدیران الکترونیک انتظار می رود که:

  • مرکز توجه و کانون تمرکز تجارت خود را به روشنی مشخص سازند. مدیران الکترونیک موفق در جهت ایجاد الگویی گام بر می دارند که بتوان به واسطه آن ، ایده را به درآمد و سود تبدیل کرد.
  • سازمانی شبکه ای و هوشمند ایجاد نمایند. مدیران الکترونیک باید اتحاد و ادغام خارجی را ترویج و تصمیم گیری را توزیع نمایند. علاوه بر این در فضایی تعاملی از ابداعات و فرصت های بازار ، مشتریان و کارکنان استفاده کنند.
  • فرهنگ کاری مناسب در جهت عملکرد بهتر را تقویت نمایند. فرهنگ کار الکترونیک باید منجر به بهبود عملکرد سازمانی و ایجاد مزیت رقابتی شود. همکاری ، کار گروهی و ارزش ها و هنجارهای مشترک در موفقیت تجارت الکترونیک بسیار اهمیت دارد.
  • در جهت جذب و حفظ کارکنان با استعداد تلاش نمایند. تجارت الکترونیک درصدد جذب ، استفاده و حفظ نیروی کار کمتر اما بهتر و مناسب تر است ، لذا مدیران باید برنامه هایی را در جهت تکریم کارکنان ، شناسایی استعدادها و مهارت ها و برآورده ساختن انتظارات آن ها اعمال نمایند.
  • توسعه و توزیع دانش را ترویج و یادگیری سازمانی را تشویق کند. مدیران الکترونیک باید به منظور دستیابی به فرصت های بازار ، ابتکار ، خلاقیت و یادگیری را مورد تشویق قرار دهند و فضای لازم برای توسعه مهارت های آموزش و رشد و بالندگی کارکنان را فراهم سازند.

 

اطلاعات مطلب

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب