ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

5 × 3 =

بستن

صرافی ملی ایران قیمت لحظه‌ای آخرین بروز رسانی 09:57:03*** 1398/05/27: قیمت فروش دلار 11750 تومان و قیمت فروش یورو 13200 تومان

تیتر اصلی روزنامه ها  یکشنبه 1398/05/27::: مردم سالاری: جعبه سیاه پتروشیمی‌گیت کیست؟ جلیل سبحانی مدیر عامل شرکت اسپک، از شرکت‌های زیرمجموعه بازرگانی پتروشیمی، اخیرا بازداشت شده است. گفته می‌شود جلیل سبحانی دارای اطلاعات ارزشمندی در مورد فساد بزرگی است که در شرکت بازرگانی پتروشیمی بلافاصله پس از خصوصی‌سازی این شرکت صورت گرفته و با تحقیق و تفحص از او، ممکن است شاه‌مهره‌های پتروشیمی‌گیت از سایه خارج شده و در معرض داوری و عدالت قرار گیرند. *** شرق: موافقان و مخالفان سخنان کرباسچی; اصلاحات یا خروج از اصلاحات *** ایران: مروری بر مواضع سید حسن نصرالله و سردار سلیمانی نسبت به ظریف; دوگانه کاذب مقاومت مذاکره; جاوید قربان اوغلو، دیپلمات پیشین در گفت‌وگو با «ایران»: مخالفان دیپلماسی برای نظام هزینه‌تراشی می‌کنند; کشتی آزاد شده ایرانی هنوز سواحل جبل الطارق را ترک نکرده که یک جریان سیاسی به سیاق همیشه، مصادره به مطلوب‌های جناحی در راستای القای دوگانه سازی‌های مختلف را کلید زده است. *** اطلاعات: در کنگره ملی و همایش سراسری الماس‌های درخشان; دکتر ظریف: موظفیم بار فشار معیشتی را از زندگی مردم برداریم *** ابتکار: دورنمای جنگ نامتقارن در یمن; همزمان با پیچیده‌تر شدن تحولات یمن، وزارت خارجه ایران روز گذشته میزبان نشستی با حضور علی اصغر خاجی، دستیار ارشد وزیر خارجه در امور سیاسی، محمد عبدالسلام سخنگوی انصارالله و سفرای چهار کشور اروپایی انگلستان، آلمان، فرانسه و ایتالیا بود. به گفته منابع خبری محور این مذاکرات در‌خصوص حل و فصل سیاسی بحران یمن، توقف جنگ و نیز راهکاری برای نجات غیرنظامیان یمنی بود. *** کیهان: خصوصی‌سازی ضروری است اما دولت وارونه اجرا می‌کند! خصوصی‌سازی از نیازهای ضروری اقتصاد است اما طی قریب به دو دهه گذشته دولت‌ها عمدتا خلاف جهت خصوصی‌سازی واقعی حرکت کرده‌اند. *** دنیای اقتصاد:  مهار تورم با کنترل قیمت‌ها؟ ۹۲ درصد رای منفی دادند; استیضاح قیمت‌گذاری دستوری; ۹۲ درصد شرکت‌کنندگان در نظرسنجی یک برنامه تلویزیونی، رای به ناموفق بودن قیمت‌گذاری دستوری دادند. این رای تاییدکننده نظر کارشناسانی است که اعتقاد دارند تنظیم بازار با هدف کنترل تورم محکوم به شکست است. *** آرمان امروز:  كاهش قيمت‌ مسكن كليد خورد; کارشناسان می‌گویند در ماه‌های بهمن‌، اسفند و اردیبهشت‌ که جزو ماه‌های پرمعامله محسوب می‌شوند، شاهد عملکردهای هیجانی در بازار مسکن بودیم. اما هیچ‌گاه این هیجانات در بازار پایدار نمی‌ماند و آنگونه که از اظهارات بنگاهداران مسکن بر می‌آید پس از سومین ماه سال، کسادی در بازار مسکن حکفرما شده است. ***

چگونه به دنیای خواب می رویم و خواب می بینیم؟

چگونه به دنیای خواب می رویم و خواب می بینیم؟

 چگونگی خواب دیدن

خواب عبارت است از عدم توانایی ارادی درکنترل محیط فیزیکی و کاهش یا فقدان سطح هوشیاری، تعلیق نسبی ادراکات حسی و

غیرفعال شدن تقریباً تمام عضلات ارادی در زمان استراحت به‌ طوری‌ که فعالیت بدن و ذهن تغییر کرده و توهم‌های بینایی جایگزین تصاویر

واضح واقعی بشوند.

در این پست از سایت ویکی چور به معنای واقعی خواب، علت خواب دیدن و چگونگی خواب دیدن می پردازیم. برای آشنایی با دنیای خواب با ما همراه باشید…

 

سخنی با مخاطب

اگر مخاطب جدید ویکی چجور هستید ضمن خوش آمد گویی خدمتتان میرسانیم که این وب سایت یک دانشنامه مهارت محور است.
 
به صورت رایگان در اختیار تمام هم میهنان عزیزمان قرار گرفته است.
 
لطفا در قسمت کامنت پایین صفحه هر گونه انتقاد یا پیشنهاد خود را جهت بهتر شدن کیفیت این مطلب ارائه نمایید.
 
تمام هدف وب سایت و مدیران آن ارائه آموزشی مفید است.
 
لذا چنانچه از دید شما زاویه ای از این رسالت وجود دارد لطفا از ما دریغ نفرمایید

 

چگونه ها را از ما بخواهید

ویکی چجور

پایگاه تخصصی چکونگی انجام کار

 

مطالب مرتبط


گام 1 - دنیای خواب

دنیای خواب

خواب

خواب یکی از مجهولاتی است که بشر برای آن پاسخی نیافته است. انسان در جریان زندگی خویش با بسیاری از مجهولات روبرو است. خواب یکی از آنهاست که ذهن متفکران را به خود مشغول داشته است.

تحقیقات فروید درباره خواب بسیار اندک است، ولی از جمع نوشته های فروید درباره اینکه چطور می شود تا می خوابیم؟ و «چگونه خواب می بینیم؟» و اینکه اصولا خواب چیست؟ چیزی حاصل نمی شود. زیرا او درباره کابوسها و رویاها و علل و ریشه یابی خوابها تحقیق کرده، نه در مورد نفس خواب.

دنیای خواب

بر اساس پژوهش منوچهر مطیعی (تهرانی) 

تعریفی که هندوها از خواب می کنند بخصوص یوگی ها بیشتر به دل می نشیند. یوگی ها که ما آنها را در زبان خودمان «جوکی» می نامیم و ورزش یوگا هم از همین ریشه است، می گویند: انسان برخلاف آنچه نوشته اند و گفته اند پنج حس ندارد، بلکه شش حس دارد.

ششمین حس بشر حافظه و ذهن اوست.

حافظه و ذهن یا ضمیر که فرنگی ها آن را Conscience می نامند، بر حواس پنجگانه بشر برتری حاکمانه دارد. به این صورت که پنج حس دیگر برای او کار می کنند و نتیجه کار خویش را به ذهن فرمانده و آمر می دهند. حس ششم نیز متقابلا موظف به کنترل و تدبیر و حسن کار حواس پنجگانه است.

دنیای خواب

دنیای خواب 

خواب وقتی است که ارتباط حواس پنجگانه با ذهن قطع می شود. این نیاز کاملا طبیعی است که باید به طور متناوب انجام پذیرد. قطع رابطه حواس پنجگانه با ذهن همان خواب است، زیرا قطع رابطه پنجگانه با Memory در هیچ یک از شرایط دیگر ممکن نمیگردد. در این موقع ذهن مانند دایه مهربانی که فرزندان خویش را خوابانیده باشد، احساس آزادی می کند و به فعالیت می پردازد. معهذا این دایه مهربان زیاد از بچه های آرمیده اش دور نمی شود.

دنیای خواب

دیدن خواب

در جریان قطع رابطه حواس با ذهن، ذهن به فعالیت خویش ادامه می دهد. به گذشته بر می گردد و به آینده هم می رود و آزادانه جستجو و کاوش می کند. در این موقع است که ما خواب می بینیم، یعنی فعالیتهای ذهنی خویش را منهای ارتباط با حواس پنجگانه دریافت می داریم.

خواب دیدن شبانه

همه شب این حادثه اتفاق می افتد و ما خواب می بینیم، ولی اگر صبح به یاد نمی آوریم (خیال می کنیم که خواب ندیده ایم) نقص قدرت ذاكره ما است. ذهن کار خود را کرده است. فقط ذاكره ما بامداد روز بعد آنچه را که از ذهن دریافت داشته، گم کرده است. این یک رابطه اختصاصی بین ذهن و خاطره و یاد است.

دنیای خواب

سفر در خواب

ذهن هنگام آزادی از قید حواس پنجگانه در بازگشت به عقب آزاد است و تا سالها می تواند به گذشته رجعت کند. در این موقع ما افرادی را در خواب می بینیم که بیست یا سی سال پیش مرده و رفته اند، اما ذهن در رفتن به آینده و جلو، آزادی ندارد. حداکثر تا ده روز پیش می رود. از چند ساعت تا ده روز.

 

گام 2 - تعبیر خواب

تعبیر خواب

فروید می گوید:

«عوامل تشکیل دهنده زندگی ما در خواب به صورت سمبولهایی ظاهر می شوند». تعریف پیشینیان نیز تقریبا همین است بی آنکه، این صراحت را داشته باشد. گذشته و آینده ما «همان ده روز» در چیزهایی شکل و فرم می گیرند که می شناسیم. ذهن با بهره جویی از این نشانه ها می خواهد نکاتی را به یاد ما بیاورد و از آنچه که باید اتفاق بیفتد، آگاهی بدهد.

ذهن این تذکر و آگاهی و هشدار را در علائم و نشانه ها و سمبولهایی که به ما می نمایاند، جان می بخشد. در نتیجه خوابی می بینیم و صبح به دنبال تعبیر و یافتن کلید فهم آن میکردیم.

 

تعبیر خواب

ارتباط خواب با زندگی

در مورد تعبیر خواب خیلی گفته و نوشته شده است. بشر همیشه خواب دیده و چون این را به تجربه دریافته که خوابهایش با زندگی نمی توانند بی ارتباط باشند، همیشه در صدد یافتن کلیدی بوده که بتواند این در بسته را به روی او بگشاید و چراغی فرا راهش بگیرد که مجهولات را ببیند و بشناسد و تشخیص دهد. گشودن این در و روشن کردن تاریکی ها علم تعبیر خواب است.

 

تعبیر خواب

بهترین معبران

بهترین معبران انبیاء و پیامبران بوده اند. از حضرت ابراهیم نوشته اند که معبر خوبی بوده. یعقوب پیامبر چنان معبر آگاه و دانایی بوده که به مصداق آیه شریفه وقتی یوسف به  او می گوید «آنی رایت عشر كوكبا والشمس والقمر رايتهم لي ساجدین » به او می گوید این خواب را برای دیگران باز مگو که برادرانت به نابودی تو همت خواهند گماشت و آن شد که نوشته اند و خوانده اید.

خود حضرت یوسف نیز معبری مسلط بود. وقتی فرعون خواب می بیند و برای او تعریف می کند، يوسف اطلاع می دهد که هفت سال قحطی پیش خواهد آمد و همین تعبير او را به عزت می رساند و باز خوانده ایم که در زندان فرعون يوسف خواب آن دو مرد زندانی را چگونه تعبیر کرد.

اولیاء و معصومین نیز علم تعبیر داشتند، به خصوص از امام جعفر صادق علیه السلام تأویلات و تعبیرات فراوان نقل شده که در کتب مربوط ضبط است.

مردم عادی نیز کم و بیش با این فن ظریف آشنایی داشتند و خوابها را تعبیر می کردند و این صرفا مبتنی بر تجربه بوده است.

برگرفته از تعبیر خواب منوچهر مطیعی

اطلاعات مطلب

 • تعبیر خواب
 • 268 بازدید
 • (2 votes, average: 5٫00 out of 5)
  Loading...
 • آخرین ویرایش توسط : kh hatefi - شنبه, 10 آگوست 19, 7:26 ب.ظ
 • ویکی چجور

دیدگاه کاربران

 1. Avatar
  رامین جوادی - 2019/08/09 - 12:33 ب.ظ
 2. علی صمدی فرد
  علی صمدی فرد - 2019/08/09 - 8:14 ب.ظ
  • kh hatefi
   kh hatefi - 2019/08/10 - 6:50 ب.ظ
 3. Avatar
  حامد اسمعیلی - 2019/08/10 - 12:38 ب.ظ
 4. Avatar
  سهیلا شهابی - 2019/08/10 - 12:44 ب.ظ
  • kh hatefi
   kh hatefi - 2019/08/10 - 6:42 ب.ظ
 5. Avatar
  حکیمه - 2019/08/10 - 7:39 ب.ظ
 6. Avatar
  ندا میلانچیان - 2019/08/17 - 12:13 ق.ظ
 7. مونسی
  مونسی - 2019/08/18 - 11:14 ق.ظ
 8. Avatar
  حامد اسمعیلی - 2019/08/18 - 11:59 ق.ظ
  • kh hatefi
   kh hatefi - 2019/08/18 - 11:15 ب.ظ

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب


تازه‌ترین جزئیات از ساخت داروی “درمان تومور مغزی” توسط متخصصان ایرانی; رئیس مرکز تحقیقات صرع دانشگاه مونستر آلمان تازه‌ترین جزئیات از ساخت داروی “درمان تومور مغزی” توسط متخصصان ایرانی با عنوان “نانودارو کورکومین” را تشریح کرد. پروفسور علی ‌گرجی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در استان تهران، در پاسخ به این سؤال که نانوداروی کورکومین چگونه می‌تواند با تومور مغزی مبارزه کند، اظهار داشت: نانوداروی کورکومین که ماده اصلی آن زردچوبه است برای درمان سرطان مغز به‌کار می‌رود و حتی در علم قدیم و طب سنتی زردچوبه داروی ضدالتهاب معرفی شده و در تحقیقات زیادی که روی سلول‌های سرطانی مختلف انجام شده است ثابت شد زردچوبه نه‌فقط برای سرطان مغز بلکه در درمان سرطان‌های دیگر مانند سرطان پستان و سرطان روده هم مؤثر است.

خبرگزاری فارس: رابطه‌بازان و مفسدان در آینده کشور هیچ جایی ندارند; رئیس قوه قضائیه در مراسم تشییع شهدا، گفت: خون شهدا این نظام را تضمین کرده است، آینده از آنِ متقین است و پولداران و رابطه‌بازان و مستکبران و مفسدان در آینده هیچ جایی ندارند.