ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

10 − 9 =

بستن
بستن

چگونه به جذب پرنده جیز آبی پی ببریم؟

چگونه به جذب پرنده جیز آبی پی ببریم؟

جیز آبی میتواند با کاشت دانه ها و بذرها برای محیط زیست مفید باشد. این به نوبه خود محیط زیست را پراز شاخ و برگ میکند. امروزه ، شما میتوانید جیز آبی را فقط در پیرامون هر زیستگاه پیدا کنید. اگرچه آن ها ترجیح میدهند درجنگل بلوط باشند.

درحالی که آن ها میتوانند یک کمی خشن باشند، آن ها را به یک پرنده پر جذب و جوش زیبا با هر رنگی در حیاط یا باغ خود داشته باشید.

مطالب مرتبط


گام 1 - ساخت و یا خرید یک پلت فرم باز تو در تو

ساخت و یا خرید یک پلت فرم باز تو در تو

جیز آبی به فضا ها مسطح در شاخه های درختان و یا سطوحی مانند آستانه پنجره جذب میشوند. به این دلیل ، آن ها را به استفاده از یک پلت فرم تودرتو تخت مناسب به جای یک خانه دست ساز راغب میسازد.

اندازه طبقات باید کمتر از 8*8 اینچ (20سانتی متر * 20 سانتی متر)باشد

لازم است که از زمین مرتفع باشد، هم نصب شده در یک درخت و یا روی یک میله باشد.

هرچه محل پلت فرم خود را در این محیط انتخاب کنید مطمئن شوید که در معرض شکار شکارچیانی همچون راکون نخواهند بود. جیز آبی میتواند لانه خود را در هر نقطه، از 5 فوت(1.5 متر) به 50 فوت (15 متر) از سطح زمین بسازد.

همچنین شما میتوانید برای جذب جیز آبی از حلق آویزهایی که دارای گل هستند و یا حلق آویزهایی که با بادام زمینی به آن ها چسبیده شده استفاده کنید.

ساخت و یا خرید یک پلت فرم باز تو در تو

جایی که در سایه و دور از شکارچاین است را انتخاب کنید. اگر پلت فرم شما قابل دسترسی برای سنجاب و یا دیگر حیوانات ممکن است، از آن جا که دریافت فرم شما به احتمال زیاد ممکن است آجیل و یا دانه باشد. این میتواند بین پرنده و سنجاب دعوایی رخ دهد.

سایه خیلی مهم است. گاهی اوغات جیز آبی شروع به غذا خوردن می کند. و باقی مانده غذای خود را دردهان خود به خانه می برد. و در سایه دفن میکند تا بعدا از آن استفاده کند.

ساخت و یا خرید یک پلت فرم باز تو در تو

نصب حمام پرنده

حمام پرنده منبع خوبی برای پرندگان جیز آبی است و همچنین اوغات خوبی برای شما هنگام حمام کردن این پرنده را فراهم می کند.

حمام پرنده می تواند برای دیگر پرندگان نیز جذاب باشد.

گام 2 - نگه داشتن مواد غذایی برای جیز آبی

نگه داشتن مواد غذایی برای جیز آبی

ارایه مواد غذایی مورد علاقه جیز آبی

کواد غذایی بهترین راه برای جذب پرندگان به منطقه خود است. رژیم غذایی جیز آبی عمدتا شامل گیاهان ، سبزیجات و آجیل و بعضا نیز حشرات میخورند. اگر شما میخواهید چند جیز آبی رابه منطقه خود جلب کنید باید یک پلت فرم بزرگ را قرار دهید. برخی از موارد مورد علاقه جیز آبی عبارت است از :

بادام زمینی

دانه های آفتاب گردان – انواع توت های بزرگ

گیلاس

زغال اخته

بذرها

پیه

نگه داشتن مواد غذایی برای جیز آبی

کاشت درخت بلوط را در نظر بگیرید. جیز آبی جنگل بلوط را ترجیح میدهد هرچند آن ها را میتوان در هر نقطه یافت. با این حال اگر شما میخواهید جیز آبی را بگیرید بهترین راه آن بلوط است

درختان راش یک جامد هستند. دوم جیز آبی بیش از حد آجیل دوست دارند

بودن درختان زیاد،سرپناه خوبی برای جیز آبی خواهد بود و از آن ها در آب و هوای نامساعد(که در فصل سرما هم مهم است) فراهم میسازد.

نگه داشتن مواد غذایی برای جیز آبی

نگه داشتن مواد غذایی ذخیره

به طور کلی جیز آبی از پرندگان باهوش به شمار می روند و حافظه خوبی دارند.

جیز آبی به طور سریع حرکت می کند.اگر مواد غذایی آن ها از بین برود ، صبر آن ها تمام میشود.

گام 3 - به یاد داشتن عادت های جیز آبی

به یاد داشتن عادت های جیز آبی

به یاد داشته باشید جفت گیری و آشیانه ای بودن جیز آبی را به یاد داشته باشید

جیز آبی جفت از ماه مارس تا جولای در هنگام ساخت و یا نصب پات فرم تودرتو باید در نظر گرفته شود.. شما باید پیشبینی کنید که جفت چه زمانی نیاز به جفت گیری دارد و برای آن نیاز به پلت فرم تودرتو دارد. بنابراین شما میتوانید آن را تا کرده و برای رفتن به داخل پلت فرم آماده کنید.

جیزهای آبی تک همسری هستندو به طور معمول باهم میمانند تا اینکه یک نفر بمیرد.همچنین ممکن است به شما درخواست کمک کند. برای همین میتوانید  با توده ای از چوب و شاخه های نزدیک به ساخت لانه به آنها کمک کنید. تلاش برای ساخت لانه میتواند اگر صدها سفر داشتند باز به لانه خود باز خواهند گشت. ارایه این آیتم ها  آن ها را تشویق میکند تا در این منظقه باقی بمانند.

به یاد داشتن عادت های جیز آبی

آیا میدانستید که جیز آبی همه چیز خوار است؟ در بیشتر قسمت ها ، جیز آبی به خوردن آجیل و دانه ها مشغول است. آما آن ها به برداشت از تخم و یا حتی قورباغه های کوچک، پرندگان کودک و مهرگان از زمانی به زمانی شناخته میشود.

شما ممکن است یک پرنده در عمل چیزی گرفتن بیابید که ترجیح دهید نبینید.

این مهم است که بدانید قبل از اینکه شما در مورد امید به جیز آبی در منطقه شما است  مطمئن شوید. به این دلیل بسیاری از مردم در بازار و یا حیاط خود میخواهند از شر جیز آبی خلاص شوند.باور جیز آبی به خراب کردن و ویران کردن است. که حیوانات دیگر صلح آمیزتر هستند.

به یاد داشتن عادت های جیز آبی

آگاه باشید که آن ها میتوانند یک پرنده خشن باشند.

آن ها تمایل به حرکت گروهی دارند. به ویژه در پاییز، و رفتار اجتماعی خود میتوانند کاملا پر میباشد.

می توان آن هارا نفرت انگیز یافت ، این کار موجب ترس و دورشدن پرندگان دیگر حتی در محیط های باز میشود. جیز آبی براساس بده بستان عمل میکند.

ممکن است شما حیاط خودرا با رنگهای زیبا زینت ببخشید. اگر شما تصمیم به این مسیر هستید آماده برای دیگر پرندگان و حیوانات کوچک کمیاب تر میشود. آن ها می دانند که مبارزه با یک جیز آبی برای خاک ارزش آن را ندارد.

به یاد داشتن عادت های جیز آبی

اگر آن ها شروه به اخلال حیاط خلوت خود را داشتند، جیز آبی آبی معمولا در پرندگان به عنوان قلدر عمل میکند. گاهی اوغات آن ها حتی میتوانند جوانترین خود را بخورند.

اگر شما بیش از حد بسیاری جیز آبی دارید، در فکر احداث یک منطقه تغذیه و فیدر و حمام پرنده جدا باشید و جیز ابی تنهایی داشته باشید.

روش دیگر این است که منبع غذایشان را طوری حفظ کنید به طوری که آن ها حداقل یکبار – به محدوده بییایند. جیز آبی پرندگان نسبتا بزرگی هستند اگر برای دیگر پرندگان نیز آشیانه کوچکتری بسازید جیز آبی نمیتواند وارد خانه آن پرندگان شود.

اطلاعات مطلب

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب