ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

10 − 9 =

بستن
بستن

چگونه به توسعه ی مغز کودک کمک کنیم؟

چگونه به توسعه ی مغز کودک کمک کنیم؟

با سلام وعرض ادب و احترام خدمت تمامی کاربران سایت ویکی چجور ، در این پست قصد داریم در مورد نحوه ی کمک به توسعه ی مغز کودک بحث کنیم.
امیدواریم مورد پسندتان واقع شده و برای تمامی سوالات خود در این مورد پاسخی دریافت نمایید.
طبیعت خلقی بچه ها بطوری ساخته شده است که به سرعت می توانند به یادگیری مسائل بپردازند.
تنها با کمی بینش ، مغز یک کودک به نگهداری مطالب تحریک می شود.در اوایل زندگی کودک ، می توانید برای رشد ذهنی او تلاش کنید.

مطالب مرتبط


گام 1 - راهکارهای توسعه ی مغز کودک

راهکارهای توسعه ی مغز کودک

فعالیت های عادی مانند تغذیه ، تعویض پوشک ، بازی ، آواز خواندن ، سوار شدن بر کالسکه و گرفتن بوسه از پدر بزرگ ، همه از "مراحل آموزشی" می باشند.
شما لازم نیست برای انجام فعالیت های غیر طبیعی ، تمرکز کنید. تمرکز بر روی " فعالیت های آموزشی " برای رشد و توسعه ی مغز کودکتان کافی می باشد.

راهکارهای توسعه ی مغز کودک

مراقبت از نوزاد

یک نوزاد نیاز به شکم پر ، پوشک خشک ، یک محیط راحت و آرام و عشق برای رشد مطلوب دارد.

راهکارهای توسعه ی مغز کودک

برای نوزادتان شعر بخوانید

سرودهای قافیه دار مهد کودک ، شعرهای تلویزیون ، آهنگ های مورد علاقه ی کودک و ... بسیار موثر در رشد و توسعه ی مغز او می باشد.

راهکارهای توسعه ی مغز کودک

بازی با کودکتان

انجام بازی های کلاسیک مانند زیر" چشمی نگاه کردن " ، بوسیدن شکم نوزاد ، آوردن یک توپ به جلو و عقب ، در فعالیت های کودک تاثیر دارد. همچنین بغل کردن کودک و رقصیدن در آن حال باعث رشد او می شود.

راهکارهای توسعه ی مغز کودک

سوار کردن کالسکه می تواند بسیار تحریک کننده برای نوزاد باشد.بازدید از مکان های عجیب و غریب و تازه مانند : اداره ی پست ، نانوایی ، پارک ها و ... باعث توسعه ی کودکتان می شود.

راهکارهای توسعه ی مغز کودک

کشش و ماساژ بدن کودکتان 

بچه ها دوست دارند که بدن آن ها را حرکت دهید.ماساژ کودک و یوگای بچه به آرامش و تقویت و تحریک او کمک می کند.انجام حرکاتی مانند دست زدن ، تاب دادن به جلو و عقب ، ورزش ، ماساژ کودک با روغن ماساژ برای توسعه ی مغز او کمک می کند.

راهکارهای توسعه ی مغز کودک

 تهیه ی یک تشک بازی نرم

شما می توانید در تشک بازی ، از اسباب بازی های نرم و آویزان برای کودک استفاده کنید.کودک تمایل به فشار و لمس اسباب بازی های نرم ، رنگارنگ و بافت پارچه ای دارند.همچنین آن ها از اسباب بازی هایی که دارای چراغ های چشمک زن ، صدادار ، زنگ دار ، موسیقی دار و... هستند خوششان می آید.

راهکارهای توسعه ی مغز کودک

انتخاب اسباب بازی مناسب برای کودکتان ، با توجه به سن آن ها

ممکن است شما یک اسباب بازی برای کودک 4 ماهه ی خود تهیه کنید که او آن را دوست داشته باشد ولی آن اسباب بازی می تواند برای یک کودک 12 ماهه خستگی آور باشد.معمولا اسباب بازی های آموزشی یک محدوده ی سنی رشد در راهنمای خود دارند.مطمئن شوید که نوع اسباب بازی ، ایمنی آن ، تمیز بودن آن جهت تهیه برای کودکتان مناسب باشد.همچنین کودکتان را در مقابل پنجره قرار دهید.کودکان با دیدن حرکت ماشین ها ، حرکت درختان با وزش باد ، غلت خوردن لباس ها در خشک کن ها و ... به آن ها مجذوب شده و این کار تاثیر بسزایی در رشد ذهنی او دارد.

راهکارهای توسعه ی مغز کودک

برای یادگیری کودکتان همه چیز را چندین بار تکرار کنید.مانند ، نشان دادن چگونگی ضربه زدن به توپ و ...

بنابراین شما می توانید بطور طبیعی با کودکتان تعامل مثبت برقرار کرده و مغز کودکتان را تحریک کنید.این تحریکات مغز او باعث برقراری ارتباطات جدید به شکل مسیرهای عصبی و تقویت آن می شود.اما زمانی که کودک خسته شد ، انجام این کار را به زمان دیگری موکول کنید.

همچنین با کودکتان لذت ببرید

بطور کلی هر چیزی که فکر می کنید برای کودکتان سرگرم کننده است ، پس آموزشی نیز می باشد.اگر کودک شروع به سر و صدا ، گریه و ... کرد ، انجام این کار ها را متوقف کنید. تحریک بیش از حد و خستگی بر روی حالات فیزیکی او تاثیر دارد.

راهکارهای توسعه ی مغز کودک

آموزش زبان دوم به کودکتان

دانش زبان دوم برای فرزندتان مزیت زیادی دارد . برای شروع این کار قبل از 3 سالگی اقدام کنید ،زیرا آن ها در این سن یادگیری صداها را به آسانی فرا می گیرند.

با تشکر از شما کاربر سایت ویکی چجور. در صورت پسندیدن این پست ، ما را از امتیاز دهی خود بی بهره نسازید.

اطلاعات مطلب

  • تربیت فرزندان
  • 818 بازدید
  • blankblankblankblankblank (6 votes, average: 5,00 out of 5)
    blankLoading...
  • آخرین ویرایش توسط : - دوشنبه, 22 می 17, 8:47 ب.ظ
  • ویکی هاو

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب