ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

10 − 9 =

بستن
بستن

چگونه به تاثیر و رابطه ی بین کارآفرینی و فناوری اطلاعات پی ببریم؟

چگونه به تاثیر و رابطه ی بین کارآفرینی و فناوری اطلاعات پی ببریم؟

۱۲اطلاعات و ارتباطات دو ابزار اساسی مورد نیاز هر فعالیت کارآفرینی است. کارآفرینی در انزوا و بدون حمایت نهادها ، سازمان ها و انسان ها امکان پذیر نیست. کارآفرینی مستلزم کشف یک نیاز اجتماعی است و کشف نیازهای اجتماعی به شناخت اجتماع ، نیازهای آن و بافت فرهنگی و اجتماعی و اقتصادی آن وابسته می باشد.

مطالب مرتبط


گام 1 - اطلاعات و دانش

اطلاعات و دانش

در شناسایی نیاز هر فعالیت کارآفرینانه ، ایده پرداز یا تؤریسین می بایست نسبت به محیط بینش و بصیرت داشته باشد و بداند چه راه حل هایی برای رفع آن نیاز ، در نقاط دیگری از دنیا ارایه شده است. مطمنا شناسایی نیازها و ارایه راه حل ها بدون اطلاعات امکان پذیر نخواهد بود. بنابراین اطلاعات و دانش مانند ارتباط از ملزومات هر فعالیت کارآفرینی است. فناوری اطلاعات و ارتباطات جدید تحولات شگرفی در دستیابی به اطلاعات بوجود آورده و بسترهای ارتباطی قوی تری را فراهم کرده است. این فناوری ها اهمیت و ارزش اطلاعات و ارتباطات را بالا برده اند درنتیجه کارآفرینی نیز مانند سایر امور از مزیت های این فناوری بهره برده است.

گام 2 - تحولات فناوری اطلاعات و ارتباطات

تحولات فناوری اطلاعات و ارتباطات

توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات باعث ایجاد شبکه ای عظیم با مقیاس جهانی شده است و بنابراین علاوه بر افزایش و ارزش ویژگی های مورد ذکر در نظریه شبکه های اجتماعی ، قابلیت های ارتباطی جدیدی مانند کنفرانس از راه دور و یا فعالیت های توزیع شده را به وجود آورده و دسترسی آسان تر و سریع تر به اطلاعات را امکان پذیر ساخته اند. در کشورهای پیشرفته اینترنت یکی از مهم ترین ابزارهای کارآفرینان است و این افراد از طریق این شبکه بر قابلیت های خود افزوده و از مزایای آن بهره می گیرند. در آینده انواع نرم افزارها ، خصوصا نرم افزارهای هوشمند نیز مورد استفاده کارآفرینان قرار خواهد گرفت و این افراد به کمک نرم افزارها فعال خواهند بود ، فرصت ها را بهتر شناسایی خواهند کرد و اطلاعات دقیق تر و مناسب تری را جمع آوری خواهند نمود. دانش و مفاهیم بهتری را درک خواهند کرد و ارتباطات ساده تر و گسترده تری را برقرار خواهند نمود.

گام 3 - کارآفرینی در فناوری اطلاعات و ارتباطات

کارآفرینی در فناوری اطلاعات و ارتباطات

 تحولاتی که در سال های اخیر در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات بوجود آمده است و عصر اطلاعات را شکل داده است، همچنان پیش می تازد و در جوامع و فرهنگ ها دگرگونی ایجاد ، مرهون تلاش افراد بسیاری ازجمله کارآفرینان است. کارآفرینان اطلاعات ، شرایط عصر اطلاعات را شناخته و با کارآفرینی خود کارآفرینان اطلاعات ، شرایط عصر اطلاعات را شناخته و با کارآفرینی خود ملزومات این عصر را پیدا کرده و با شیوه های خاص خود آن را ایجاد می کنند حتی بروز عصر اطلاعات هم از نتایج کارآفرینی است. اینترنت بزرگترین و قوی ترین شبکه ارتباطی دنیا نمونه ای روشن از کارآفرینی است.

درطول تاریخ کدام یک از کارآفرینان توانسته اند نیازی را کشف کنند که پس از رفع آن تحولی در کل دنیا داده و بستری برای کارآفرینی سایر افراد ایجاد نمایند. در سال های اخیر نمونه های بسیاری از کارآفرینی در اینترنت به ثبت رسیده است ، از آنجایی که تاکنون چنین شبکه عظیمی در تاریخ بشر وجود نداشته است زمینه های فعالیت در آن بکر بوده و فرصت برای نوآوری و خلاقیت بسیار است. شرکت های اینترنتی و شرکت ها در چند سال اخیر ایجاد و به سرعت رشد کردند.

گام 4 - کارآفرینی و پیشرفت

کارآفرینی و پیشرفت

کارآفرینی موتور توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات است. با کارآفرینی است که نیازها شناخته می شود و با رفع نیازها پیشرفت حاصل می شود. کشورهای پیشرفته به این دلیل پیشرفته اند که در فناوری پیشرفت کرده اند و توسط آن هم اقتصاد جهان را در اختیار گرفته ، هم قدرت نظامی شده اند و هم فرهنگ جهان را به سوی خواسته های خود هدایت می کنند. کارآفرینی اطلاعات در سطح مختلف سخت افزاری ، نرم افزاری ، اطلاعات ، ارتباطات و کاربرد انجام پذیر است.

اطلاعات مطلب

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب