ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

10 − 9 =

بستن
بستن

چگونه برنامه ریزی راهبردی شخصی برای کسب و کارمان داشته باشیم؟

چگونه برنامه ریزی راهبردی شخصی برای کسب و کارمان داشته باشیم؟

برنامه ریزی راهبرد شخصی به عنوان یک ابزار مفیدی است که هر یک از شما را از جایی که هستید به موقعیت بهتری که آرزویش را دارید می رساند. تفاوت میان افرادی که از برنامه راهبردی شخصی برای سازماندهی و راهنمایی زندگی شان بکار می گیرند با افرادی که این کار را انجام نمیدهند همانند تفاوت مسافرت با قطار و هواپیماست که هر دو به مقصد می رسند ولی سرعت هواپیما به مراتب بسیار بالاتر از سرعت قطار می باشد.

مهارت در برنامه ریزی راهبردی شخصی چیزی نیست که در ابتدای تولد هر شخصی با وی باشد. این مهارت هرگز در بدو تولد در فرد نیست بلکه روشی کاملا منظم در نوع تفکر درست و عملکرد شماست. بنابراین مهارت در برنامه ریزی راهبردی شخصی با تمرین در فرد ایجاد می شود پس باید این مهرت را فراگرفت و تاثیر آن را در کسب و کار و زندگی را مشاهده کرد.

مطالب مرتبط


گام 1 - در زمان و پول خود صرفه جویی کنید.

در زمان و پول خود صرفه جویی کنید.

لزوم داشتن برنامه

به نظر شما چرا برنامه ریزی منسجم و تفکر استراتزیک تا بدین حد موثر و مفید واقع می شود؟ زمانیکه مسایل و مفاهیم راهبرد کلیدی مرتبط با شغل خود را ارزیابی می کنید به راحتی می توانید به اقداماتی که باید برای کسب اهدافتان انجام دهید برسید. در عین حال باید از انجام برخی کارهایی که مانع از موفقیتتان می شود امتناع کنید.به این ترتیب می توانید اکثر کارها را درست و بدون عیب و نقص انجام دهید و کمتر از مسیر اصلی خارج شوید. برای کارمندان و حتی پروزه هایتان اهداف عملکردی و تاثیرگذاری را درنظر می گیرید و در مسیر برخورداری از یک برنامه ریزی قابل توجه با سرعت هرچه بیشتر حرکت می کنید.

در زمان و پول خود صرفه جویی کنید.

تعیین اهداف منسجم

هدف از برنامه ریزی راهبرد شخصی افزایش بازدهی سرمایه است. یعنی اینکه از سرمایه اقتصادی خود به منظور انجام یک فعالیت نوین اقتصادی با بازده عالی استفاده کنید . اکثر مدیران ارشد شرکت های مدرن و پیشرفته از برنامه ریزی راهبردی برای تجزیه و تحلیل تجدید ساختار نظام خود استفاده می کنند تا به بهترین و در عین حال بیشترین نتایج ممکن در زمینه ی مالی و اقتصادی برسند. هدف از این عملکردهای نوین دستیابی به سود ارتقا مالی فوق العاده می باشد. شرکت ها از برنامه ریزی راهبردی برای کسب نتایج بهتر بکار می گیرند و این اصل تنها با بکارگیری بیشتر نیروهای انسانی و منابع دیگر امکان پذیر خواهد بود. برنامه ریزی منسجم و تاثیرگذار موجب می شود تا مدیران هوشمند بتوانند در عرصه ی تجارت بهتر از رقلای خود ظاهر شوند تا بتوانند بر سود سرمایه گذاری خود بیفزایند و بازدهی های مالی بیشتری را کسب نمایند و در بازارهای جهانی از جایگاه ممتازی برخوردار شوند.

گام 2 - زندگی و شغل تان را بطور منسجم طراحی کنید.

زندگی و شغل تان را بطور منسجم طراحی کنید.

سرمایه گذاری بر روی انرزی

به جای بهبود و ارتقای بازده سرمایه بهتر است با تلاش و انسجام برنامه ریزی موفق و انرزی بیشتری را به خودتان برگردانید یعنی با بکارگیری برنامه ریزی راهبرد شخصی بازده انرزی و انگیزه شما در زندگی افزایش می یابد.

در یک شرکت تجاری حق و حقوق صاحب سرمایه و یا سهام با توجه به سرمایه گذاری مالی و اقتصادی بطور دقیق مشخص می شود و شما سهام شخصی تان را با توجه به سرمایه انسانی خود تعیین می کنید.

سهم شخصی شما در این برنامه ریزی در برگیرنده انرزی های جهانی و عاطفی و روحی است که می توانید آن را در شغل خود سرمایه گذاری نمایید. شما باید اهدافتارن را تا ترازی مشخص کنید که بالاترین بازده روی سرمایه گذاری انرزی تان حاصل شود. میزان درآمد و رضایتمندی شما با توجه به سرمایه گذاری خودتان تعیین می شود. این موضوع اصلی در برنامه ریزی راهبرد شخصی دربرگیرنده بهترین نتیجه است.

داشتن برنامه

گری هامل در کتاب "رقابت برای آینده ای بهتر" به این امر اشاره می کند که شرکت های موفق و عالی از برنامه ریزی مالی منسجم پنج ساله برخوردارند و بعد از این برنامه ریزی به بررسی صلاحیت و قابلیت های خود تحت رسیدن به بهترین صنایع در میان اصناف دیگر می پردازند. بعد از بررسی تمام این عوامل برنامه ای را برای توسعه و چیشرفت خود جهت دستیابی به آینده ای مطلوب طراحی می کنند تا بتوانید بهترین زمینه های برتر را برای خود ایجاد نمایند

گام 3 - هشت پرسش مهم و کلیدی

هشت پرسش مهم و کلیدی

برای دستیابی به برنامه ریزی راهبرد شخصی باید به هشت پرسش کلیدی و در عین حال مهم پاسخ دهید. از بهترین تفکر تحلیل خود برای جواب دادن به این سوالات اصلی استفاده کنید. جوابی که به هر یک از این سوالات می دهید در حقیقت به تلاش شما برای ایجاد یک شغل و حرفه ی ایده آل روشنی می بخشد.در زیر به بررسی هشت سوال مهم می پردازیم.

اهداف:برای رسیدن به اندیشه ی رونی خود جهت ارتقا کاری یا فعالیت شغلی به چه اهدافی باید دست پیدا کنید؟

ارزش ها: در شغل و حرفه ی شما کدام ارزش کیفیت و کدام ویزگی نسبت به سایر خصوصیات اهمیت خاصی دارد؟

اندیشه:خودتان را در پنج سال آینده تصور کنید. اگر تمایل دارید در حرفه و شغل خود عالی باشید باید از چه اندیشه هایی برخوردار باشید؟

مامورین: با توجه به باورها و ارزش هایی که در مورد حرفه ی خود دارید دقیقا چگونه می توانید به اهداف تان دست یابد؟

هدف و مقصود:یکی از ویزگی های منحصر بفرد بسیاری از مدیران و کارفرمایان هوشمند برخورداری از قصد و هدف مشخص است. اگر تمایل دارید تا از طریق کار و یا تجارت خاصی به مردم جامعه کمک کنید هدف تان از تجارت چه خواهد بود؟

دانش و مهارت:برای دستیابی به اهداف و تحقق آرمان های خود در چه زمینه هایی باید مهارت کسب کنید؟

عادت ها: به کدام عادت فکری و عملی برای رسیدن به هدف نهایی خود نیاز دارید؟

فعالیت های روزانه: برای رسیدن به آرمان های بلند و درونی خود چه اقداماتی را باید بطور روزانه انجام دهید؟

اطلاعات مطلب

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب