ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

1 × چهار =

بستن
بستن

چگونه برنامه بازاریابی موثر خود را تکمیل نماییم؟

چگونه برنامه بازاریابی موثر خود را تکمیل نماییم؟

در این مقاله در مورد گروه دوم خصوصیات کلیدی و مهم یک بازاریابی منسجم یعنی بسته بندی و موقعیت یابی و مکان صحبت می کنیم. این عوامل کلیدی و مهم بازاریابی به محصولات و خدمات شما این فرصت را می دهد تا بهترین شرایط بازاریابی و رقابتی را تحت اخذ مزایای ویژه کسب کنید. این مقاله به شما کمک می کند تا با مراحلی برای تکمیل برنامه بازاریابی خود آشنا شوید تا از کوشش های خود بهترین و بیشترین بهره وری و سود را بدست آورید.

ایجاد تاثیر روی برداشت ها و نگرش های مشتری نکته ی مهم و قابل توجهی در خلق برنامه ی درست بازاریابی می باشد. موسسات موفق نه تنها مدام در حال تلاش هستند تا بر ارزش های اقتصادی کالاهای خود بیافزایند بلکه سعی شان بر این است تا بر ارزرشی که مشتری از محصولات آن ها استنباط می کنند بیافزایند

مطالب مرتبط


گام 1 - بسته بندی

بسته بندی

بسته بندی محصولات خود به واسطه ی بکارگیری استنباط های مشتری اثرات شگرفی در فروشتان خواهد داشت. بسته بندی انواع مختلفی دارد. ابتدا به بسته بندی فیزیکی باید توجه کنید یعنی از رنگ و شکل محصول گرفته تا نحوه ی ظرف یا جعبه ای که محصول را در آن جاسازی می کنند و مورد حمل و نقل قرار می گیرد. شرکت رایانه ای اپل یکی از پیشگامان عرصه بسته بندی در سطح بین المللی بود. بسته بندی های این شرکت به نوعی بود که فریاد می زند به من نگاه کنید من عالی ترین محصول هستم!

بسته بندی

دوم استفاده از وسایل جانبی هم بسیار حایز اهمیت می باشد. اگر در فروش لباس و پوشاک فعالیت دارید لازم می باشد تا بروشورها و کاتالوگ های خود را با شکل و شمایل عالی و رنگی در سطح فروش و تولیدات خود عرضه نمایید. این بروشورها امکان دارد چهار رنگ باشند. کاغذهای بروشورها نیز باید از جنس گلاسه باشند تا روی آن ها طرح لباس به طرز زیبا و چشمگیری چاپ شود.

سوم اینکه به اهمیت بسته بندی محصولات خود توجه نمایید. اگر شما در حال فعالیت برای فروش خدمات مالی هستید باید بسته بندی و شکل ظاهری آن بصورت محافظه کارانه باشد و احتیاط و اطمینان را به نمایش بگذارد. در این نوع از اوضاع و شرایط شما می توانید تصویر شخص را به نمایش بگذارید که مخاطب بعد از دیدن آن احساس اعتماد کند. اما اگر در فروش موتور سیکلت و وسایل ورزشی یا تجهیزات باغبانی فعالیت دارید باید تصاویر روی بسته بندی و بروشورهایتان از کیفیت متفاوتی برخوردار باشند

گام 2 - موقعیت یابی

موقعیت یابی

در هر برنامه بازاریابی مهم است تا به شرایط و موقعیت موجود در بازار توجه و تمرکز نمایید. با توجه به اطلاعاتی که از مشتریان ایده آل خود دارید شما چگونه می توانید در نظر و سلیقه ی او عالی جلوه شوید؟ چه کارهایی را می توانید انجام دهید تا دیگر تبلیغات رقبای شما در بازار تجاری روی ذهن و سلیقه ی مشتریان تاثیر نگذارد؟ سوال مهمی که در اینجا مطرح است این می باشد که چگونه مشتریان بالقوه می توانند محصولات شما را خریداری نمایند؟ وقتی به این پرسش ها پاسخ می دهید محصولات خودتان را بر این مبنا بر بازار تجارت عرضه کنید. آیا مشتریان بالقوه بیش از هر چیز به کیفیت محصول بها و ارزش می دهند؟ اگر پاسختان مثبت بود باید تلاش کنید کحصولات خود را با بیشترین دوام و کیفیت در بازار پخش نمایید.آیا مشتریان بالقوه به سرعت تحویل و دریافت محصولات توجه و دقت دارند؟ اگر پاسختان مثبت بود به سریع ترین حالت ممکن محصول خودتان را به دست مشتری برسانید. در هر صورت شما باید کاری کنید تا در ردیف اول عرضه کننده های محصول و ارایه صفات بهتر در بازار قرار بگیرید.

گام 3 - مکان

مکان

بعد از بررسی تمام موارد ذکر شده باید عرض کنم که مکان و جایگاهی که محصولات شما را در آن به فروش می رسانید بسیار حایز اهمیت می باشد و می تواند تاثیرات زیادی را بر موفقیت شما ایجاد نماید. تا چند سال قبل تجهیزات ABM در خرده فروشی ها عرضه نمیشد. در اواخر سال 1970 زمانی که رایانه های شخصی با استقبال وسیع مشتریان در بازار عرضه شدند شرکت ABM تصمیم گرفت فروشگاه های زنجیره ای خرده فروشی خود را احداث نماید. اما با توجه به شرایط ایجاد شده شرکت مجبور شد تا لوازم و محصولات تولیدی خود را در انواع خرده فروشی ها عرضه کند. شما باید سعی کنید تا محل کارتان برای مشتریان راحت و مناسب باشد. تسهیلات درون شرکت ها باید به نوعی باشد که مشتریان احساس آسایش نمایند.  

اینترنت به سرعت جایگاه خود را در بازار تجارت و بازاریابی باز می کند. امروزه خدمات اینترنتی یکی از موثرترین شبکه های تبلیغاتی است. آیا شما می توانید از شبکه ی اینترنتی برای بازاریابی محصولات و خدمات خود بهره بگیرید؟ اگر شما نتوانید مطابق با آخرین تحولات اینترنتی پیرفت نمایید امکان عدم پیشرفت شما وجود دارد.

اطلاعات مطلب

  • بازاریابی
  • 424 بازدید
  • blankblankblankblankblank (1 votes, average: 5,00 out of 5)
    blankLoading...
  • آخرین ویرایش توسط : حمید واحدی - سه‌شنبه, 04 آوریل 17, 3:41 ب.ظ
  • اسرار شغلی و تجاری

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب