گام 1 - برنامه ریزی برای سفر

برنامه ریزی برای سفر
 1. یک مسیر جایگزین طرح ریزی کنید.

مکان اصلی که قرار است به انجا سفر کنید و همچنین زمانی که میخواهید به انجا برسید را معین کنید. مسافتی که قرار است بپیمایید را بررسی کنید – در ایران، مکان ها می توانند صدها کیلومتر فاصله داشته باشند اما در نقشه کاملا نزدیک هستند. براورد کنید که چه مقدار میتوانید در طول هر روز رانندگی کنید.

 • اغلب اوقات خرید نقشه و مسیر یابی از روی ان میتوانند جالب باشد. اگر می خواهید این کار را آنلاین انجام دهید، Google Maps یا MapQuest ابزارهای خوبی هستند.
 • خودتان را برای رانندگی 10 ساعت در روز و 6 روز پشت سر هم تنظیم نکنید چون باعث ایجاد خستگی و ایجاد مشکل برایتان خواهد شد – همچنین اینکار اصلا سرگرم کننده نخواهد بود.
برنامه ریزی برای سفر

2. مقداری غذا اماده کنید.

یادداشتی از مکانهایی که ممکن است در طول مسیر به انجا رفته و غذا بخورید تهیه کنید. برخی از پیشنهادات عالی میتواند:  roadfood.com یا وب سایتی مانند yelp.com باشد که در آن میتوانید بهترین غذاهای محلی ان منطقه را به دست بیاورید. سعی کنید به یک برنامه غذائی راحت و ساده برسید، بنابراین شما در طول جاده و سفر به فکر سالم ماندن ان و یا نحوه درست کردنش نخواهید بود. اگر شک دارید، همیشه می توانید انواع مختلفی از غذاها را در فروشگاه های مواد غذایی پیدا کنید. اگر رژیم غذایی خاصی دارید (وگان،بدون گلوتن، و غیره)، فروشگاههای مواد غذایی اغلب بهترین گزینه هستند.

برنامه ریزی برای سفر

3. تصمیم بگیرید که ایا قصد آشپزی دارید یا خیر.

اگر قصد دارید برای چند روز در یک محل اقامت داشته باشید، ممکن است منطقی باشد که یک آپارتمان را اجاره کنید و بخشی از وقت خود را برای اشپزی در آنجا صرف کنید. که در نهایت میزان زیاده از هزینه را برای خرید غذا صرفه جویی کرده و حتی میتوانید غذای مسیر سفرتان را نیز اماده کنید.

برنامه ریزی برای سفر

4. چند جا را رزرو کنید.

گاهی اوقات جالب خواهد شد اگر به صورت بی هدف مسافرت کنید و شب یه دنبال یک هتل به صورت تصادفی بگردید. اما اگر از قبل برنامه ریزی نکرده باشید اغلب پیدا کردن هتلی ارزان و مقرون به صرفه کاری دشوار خواهد بود. گاهی اوقات نیز اصلا نمیتوانید هتل پیدا کنید یا اگر پیدا کردید نیز هتلی که مد نظر داشتید نیست. شما قطعا نیازی به برنامه ریزی برای برای توقف هر شبتان ندارید اما اگر بخواهید همه چیز ساده و راحت باشد باید برای دو شب جلوتر برنامه ریزی کنید.

 • اگر قصد دارید به مکانی زیارتی و شلوغ بروید، ضروری است که رزرو کنید، مخصوصا در تابستان در مکان های محبوب. بعضی از مکانها به مدت چند ماه پر می شوند.

گام 2 - اتومبیل خود را آماده کنید.

اتومبیل خود را آماده کنید.

اطمینان حاصل کنید که وسیله نقلیه اتوموبیل، کامیون تفریحی شما به درستی در حالت کار است. قبل از سفر خود، آن را بررسی کنید تا اطمینان حاصل شود که همه چیز درست و مناسب عمل می کند. قرار بازدید در تعمیرگاه خودرو خود را حداقل دو هفته قبل از سفر بگزارید – گاهی اوقات مسائل مربوط به ماشین از جمله خرابی ها و تعمیرات ممکن است بیش از چیزی که شما و تعمیرکارتان انتظار داشت به طول بینجامد.

گام 3 - برای موارد اضطراری امادگی داشته باشید.

برای موارد اضطراری امادگی داشته باشید.
 1. لوازم اضطراری را جمع اوری کنید.

انها را جمع کرده و در صندوق عقب قرار دهید قبل از اینکه بقیه وسایل سفر را در صندوق جای دهید. به خاطر داشته باشید که انها باید در تمام مواقع در دسترس باشند. معمولا باید موارد زیر را نیز چک کنید:

 • روغن موتور
  مایع رادیاتور
  کیت اضطراری کنار خیابان با عینک، کابل جلیقه و چراغ قوه
  کپسول آتش نشانی
  مواد غذایی فاسد نشدنی
  آب آشامیدنی
  پتو
  جعبه کمکهای اولیه