ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

10 − 9 =

بستن
بستن

چگونه برای یه هفته خود برنامه ریزی کنیم؟؟؟

چگونه برای یه هفته خود برنامه ریزی کنیم؟؟؟

وقت عنصری است که برنامه جامع زندگی شما را راه اندازی میکند و یکی از عوامل مؤثر در سازماندهی فعالیتهای شما به شمار می رود.

مطالب مرتبط


گام 1 - یک هفته خود را برنامه ریزی کنید.

یک هفته خود را برنامه ریزی کنید.

گرچه ممکن است در صدد باشید که از هر ۲۴ ساعت، به اندازه ۳۶ ساعت بهره برداری کنید؛ با این وصف شما هم مانند افراد دیگر در هر شبانه روز از ۲۴ ساعت بهره مند میشوید و میزان استفاده از نیروی بالقوه‌تان بستگی از چگونگی استفاده از این اوقات دارد.

پس از جمع زدن وقتی که صرف کارهای گوناگون میکنید چند ساعت ارزشمند را برای اختصاص به اهداف و رویاهای خود در اختیار خواهید داشت؟؟ بی جهت نیست که حد اعلای اثر بخشی مهمترین اصل در تحقق کارها به شمار می آید.

هر هفته حاوی ۱۶۸ ساعت است(۲۴ ساعت برای هر روز) و این اوقات به تساوی در اختیار همگان قرار میگیرد. اینک با ترسیم نمودار زمان، اوقاتی را که همه هفته بوسیله کارهای بیهوده، تکراری و نسبتا ضروری تلف میشود برایتان با نمایش میگذارم :

نخست بهتر است اوقات خواب را از مجموعه وقت در دسترس کسر کنیم. از این رو با این فرض که ۸ ساعت از هرشب را سر بر بالین می گذارید، پیشاپیش ۵۶ ساعت از ۱۶۸ ساعت را استفاده کرده اید

حال فرض کنید که یک ساعت از صبح هر روز را به صرف صبحانه، استحمام، مسواک زدن و مهیا شدن برای رفتن به سرکار اختصاص می دهید. البته اگر فرزندانتان را روزانه روانه مدرسه میکنید نیم ساعت برای این منظور در نظر بگیرید. به هر حال ما حدود ۷ساعت از اوقات هفته را صرف آماده شدن در صبح میکنیم. همچنین روزی ۳۰ دقیقه یعنی ۳ ساعت و ۳۰ دقیقه در هفته را به کارهای متفرقه، پیش از خواب اختصاص می دهیم. به این ترتیب حدود ۱۰۱/۵ ساعت از اوقات هفته برای ما باقی خواهد ماند.

حال فرض کنید که روزی ۱/۵ ساعت یا هفته ای ۷/۵ ساعت از وقت شما صرف رفت و آمد به سرکار میشود. همچنین فرض کنید که با احتساب وقت نهار، روزی ۹ساعت، یعنی ۴۵ ساعت در هفته، کار میکنید.

اگر هر شب یک ساعت را به صرف شام اختصاص دهید، چارچوب وقت شما مطابق شکل زیر خواهد بود. نهایتا برای انجام کارهای مهم ۴۲ ساعت در اختیار خواهید داشت که روزهای تعطیل آخر هفته را نیز شامل میشود.

شما پیشاپیش حدود ۷۵ درصد از کل وقت خود را صرف کرده اید و تنها ۲۵ درصد از وقت باقیمانده را میتوانید به جنبه های مهم و ارزشمند زندگیتان اختصاص دهید. در حقیقت وقت به جا مانده برای زندگی فردی و همچنین تحقق رویاها و آرزوهای شما بسیار کمتر از تعداد ساعاتی است که میخوابید یا کار میکنید. به علاوه بخشی از این وقت ناچیز را میبایستی به افراد و امور زیر اختصاص دهید:

●همسر و فرزندان

●تماشای تلویزیون

●انجام کارهای ذوقی و تفننی

●ورزش

●نظافت و انجام امور متفرقه منزل و حفظ و نگهداری اتومبیل

●دوستان

اطلاعات مطلب

  • روانشناسی
  • 812 بازدید
  • blankblankblankblankblank (1 votes, average: 5,00 out of 5)
    blankLoading...
  • آخرین ویرایش توسط : سعید بازبان - چهارشنبه, 04 ژانویه 17, 11:27 ق.ظ
  • کتاب هنر موفق زیستن

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب