ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

پانزده − نه =

بستن

صرافی ملی ایران قیمت لحظه‌ای آخرین بروز رسانی 10:11:01*** 1398/05/28: قیمت فروش دلار 11700 تومان و قیمت فروش یورو 13200 تومان

تیتر اصلی روزنامه ها  دوشنبه 1398/05/28::: مردم سالاری: جعبه سیاه پتروشیمی‌گیت کیست؟ جلیل سبحانی مدیر عامل شرکت اسپک، از شرکت‌های زیرمجموعه بازرگانی پتروشیمی، اخیرا بازداشت شده است. گفته می‌شود جلیل سبحانی دارای اطلاعات ارزشمندی در مورد فساد بزرگی است که در شرکت بازرگانی پتروشیمی بلافاصله پس از خصوصی‌سازی این شرکت صورت گرفته و با تحقیق و تفحص از او، ممکن است شاه‌مهره‌های پتروشیمی‌گیت از سایه خارج شده و در معرض داوری و عدالت قرار گیرند. *** شرق: موافقان و مخالفان سخنان کرباسچی; اصلاحات یا خروج از اصلاحات *** ایران: مروری بر مواضع سید حسن نصرالله و سردار سلیمانی نسبت به ظریف; دوگانه کاذب مقاومت مذاکره; جاوید قربان اوغلو، دیپلمات پیشین در گفت‌وگو با «ایران»: مخالفان دیپلماسی برای نظام هزینه‌تراشی می‌کنند; کشتی آزاد شده ایرانی هنوز سواحل جبل الطارق را ترک نکرده که یک جریان سیاسی به سیاق همیشه، مصادره به مطلوب‌های جناحی در راستای القای دوگانه سازی‌های مختلف را کلید زده است. *** اطلاعات: در کنگره ملی و همایش سراسری الماس‌های درخشان; دکتر ظریف: موظفیم بار فشار معیشتی را از زندگی مردم برداریم *** ابتکار: دورنمای جنگ نامتقارن در یمن; همزمان با پیچیده‌تر شدن تحولات یمن، وزارت خارجه ایران روز گذشته میزبان نشستی با حضور علی اصغر خاجی، دستیار ارشد وزیر خارجه در امور سیاسی، محمد عبدالسلام سخنگوی انصارالله و سفرای چهار کشور اروپایی انگلستان، آلمان، فرانسه و ایتالیا بود. به گفته منابع خبری محور این مذاکرات در‌خصوص حل و فصل سیاسی بحران یمن، توقف جنگ و نیز راهکاری برای نجات غیرنظامیان یمنی بود. *** کیهان: خصوصی‌سازی ضروری است اما دولت وارونه اجرا می‌کند! خصوصی‌سازی از نیازهای ضروری اقتصاد است اما طی قریب به دو دهه گذشته دولت‌ها عمدتا خلاف جهت خصوصی‌سازی واقعی حرکت کرده‌اند. *** دنیای اقتصاد:  مهار تورم با کنترل قیمت‌ها؟ ۹۲ درصد رای منفی دادند; استیضاح قیمت‌گذاری دستوری; ۹۲ درصد شرکت‌کنندگان در نظرسنجی یک برنامه تلویزیونی، رای به ناموفق بودن قیمت‌گذاری دستوری دادند. این رای تاییدکننده نظر کارشناسانی است که اعتقاد دارند تنظیم بازار با هدف کنترل تورم محکوم به شکست است. *** آرمان امروز:  كاهش قيمت‌ مسكن كليد خورد; کارشناسان می‌گویند در ماه‌های بهمن‌، اسفند و اردیبهشت‌ که جزو ماه‌های پرمعامله محسوب می‌شوند، شاهد عملکردهای هیجانی در بازار مسکن بودیم. اما هیچ‌گاه این هیجانات در بازار پایدار نمی‌ماند و آنگونه که از اظهارات بنگاهداران مسکن بر می‌آید پس از سومین ماه سال، کسادی در بازار مسکن حکفرما شده است. ***

چگونه برای کودکان داستان بنویسیم و کتاب کاردستی ایجاد کنیم؟

چگونه برای کودکان داستان بنویسیم و کتاب کاردستی ایجاد کنیم؟

کتاب داستان کودکان و کاردستی کتاب قصه کودکان 

کاردستی کتاب داستان کودکان و نوشتن داستان برای کودکان نیاز به تخیل، سخنرانی وسخنوری، خلاقیت وتوانایی دارد.

برای کاردستی کتاب داستان کودکان اینجا کلیک نمایید. 

برای نوشتن داستان های کودکان راهکارهای زیر مفید وموثر می باشد:

مطالب مرتبط


گام 1 - مراحل داستان نویسی برای کودکان

history

ایده هایی برای داستان جهت آشفتگی موقت فکری:

شاید داستان از مهم ترین جنبه های مفید ومهم هر کتاب خوب است.برای انتخاب کردن بهترین کتاب(کودکان و…)جهت الهام گرفتن از آن بهتر است مشورت کنیم.

اما چه چیز برای شما درست ومناسب است؟

شما یک داستان متناسب با منافع واستعدادهای خود مانند اکشن،فانتزی ویا رمز وراز دار انتخاب کنید.

اگر بچه دارید ان ها را در جلسه ی طوفان فکری قرار دهید.گفته می شود چیزی شبیه به این سوالات بپرسید،”اگرشما با برادر/خواهر خود به رخت خواب بروی و او نخواهد با شما بیاید به او چه می گویی؟” یا”برای جلو گیری از خوردن سبزیجات به سگ چه می گویی؟”

اگرچه به فکر خودتان این جملات خنده دار می آید،ولی فرزندتان را می توانید به یک سمت وجهت کاملا جدید از سطح خلاقیت بفرستید!

بخشی از لذت های داستان این است که لازم نیست واقع بینانه باشند.به جزموارد استثنایی افسانه ای، مانند:ارباب حلقه ها و..،این بزرگ ترین تفاوت بین کتاب های کودکان وکتاب های بزرگسالان می باشد.

البته شما می توانید درباره ی میمون پوزه دراز بنویسید!مطمعنا شما می توانید در مورد یک انسان،با سر یک سگ و3پا نیز بنویسید!کودکان این موضوعات پوچ را دوست دارند وازآن ها قدر دانی می کنند.

history1

شخصیت خودمان را توسعه بدهیم:

برای داشتن یک داستان خوب ،شما نیاز به شناخت برخی شخصیت های اصلی داستان دارید.

چه کسی شخصیت اصلی داستان است؟

آیا بیشتر از یک شخصیت وجود دارد؟

آیا شخصیت انسان،حیوان ،فانتزی ویا هر سه عنصر در داستان وجود دارد؟

قبل از شروع ، یک طرح کلی از شخصیت های داستان وتناسب آن ها با سن کودکان داشته باشید.

history2

از مناسب بودن کتاب خود برای کودکان در سنین مختلف اطمینان حاصل کنید:

به عنوان مثال ،کودکان کوچکتر از داستان هایی با توطئه های ساده ونمایشنامه هاییکه کلمات در آن ا تکرار شده اند(به عنوان مثال،”نه،نه گربه ی چاق.یا”گم شدن!گم شدن!”)لذت می برند.از سویی دیگر کودکان بزرگ تر از داستان هایی با توطئه های پیچیده تر وداستان هایی که رفتار شخصیت های آن مانند کودکان نیست لذت می برند.برای مثال داستان هایی برای سنین مختلف کودکان:

سنین3تا5سال:

استفاده از جملات با پیچیدگی کم وسطح پایین که توضیح دهنده ی اقداماتی مانند:ماجراهای گرفتن ،پیداکردن،از دست دادن،رفتن به تخت خواب،دعوا کردن،شجاع بودن،همکاری،گفتن حقیقت،نا امیدی،خرید وفروش با از دست دادن پدر ومادر یا خواهر وبرادر.

سنین5تا7سال:

استفاده از کلمات پیچیده تر برای این سنین از خوانندگان.

در این مرحله،حجم کتاب می تواند به اندازه ی کافی بلند باشد که دویا سه شب کودک آن را بخواند.تم آن ها شامل:غلبه بر چالش ها،یادگیری مهارت های جدید،درک دلایل خوب برای انجام کارهای خوب،شعبده بازی و… باشد.شما همچنین میتوانید خط سرکش نو پای خود را قلقلک بدهید وفراز ونشیب هایی مانند فرار از خانه وپیوستن به سیرک،پرواز یک هواپیما،دزدیدن یک بستنی چوبی و… به داستان بدهید.

 

history4

داستان نویسی برای سنین بالاتر:

استثنا برای مواردی وجود دارد که شما در حال نوشتن برای یک سن جوان که در آن طرح های سنتی وجود ندارد(مثل شب بخیر ماه)هستید که ساختار داستان عاقلانه و به دقت برنامه ریزی شده است.نکته مهم این است که آن ها با یک درک اصلی از آغاز،وسط،پایان داستان وچگونگی شخصیت های آن  ارتباط برقرار می کنند.یک داستان خوب معمولا دارای نوعی از درگیری و یا مانعی است که شخصیت اصلی برای حل و فصل آن تلاش می کند و بعد خودش”خوش وخرم”زندگی می کند.

در اینجا نمونه هایی برای داستان شکستوجود دارد:

-معرفی شخصیت های خود،با توصیف صفات محیط اطراف و کسانی که با آن ها در ارتباط هستند.

-بیان یک مشکل ویا یک درگیری:این مورد می تواند بین دو نفر،یک تعارض درونی یا غلبه ی شخصیت اصلی بر یک مانع در جهان خارج باشد.

-نوشتن اوج داستان که شامل شخصیت اصلی،درگیری چهره به چهره و… باشد.

-داستان نشان دهد که به شخصیت اصلی ،بعد از حل مشکل چه اتفاقی می افتد.

history5

اطمینان حاصل کنید که در نوشتن استعداد دارید:

استفاده از طنز در صورت امکان برای کودکان خردسال،تمرکز بر روی چیزهای احمقانه که هم کودک وهم خواننده ی بزرگسال با هم بخندند،استفاده از کلمات وطرح ها با قافیه های ساده و… .در صورت امکان نشان دادن شخصیت افراد از طریق گفتار ورفتارشان،نه اظهارات شیرین ومطلوب مانند،”سالی خودخواه است.” ولی بجای آن گفت “سالی سطل را از تامی گرفت.”

history7

اضافه کردن تصویر:

اگر شما یک تصویرگر حرفه ای هستید،می توانید آثار هنری خود را به سطح منافع داستان اضافه کنید وآن را آسان تر دنبال کنید.با این حال ،اگر شما در این کار حرفه ای نیستید، به احتمال زیاد ناشران برای طراحی ایده هایشان توسط شما ،علاقه ای نخواهند داشت.

اطلاعات مطلب

 • تربیت فرزندان
 • 5,805 بازدید
 • (13 votes, average: 4٫69 out of 5)
  Loading...
 • آخرین ویرایش توسط : فخر کامبیز - سه‌شنبه, 27 نوامبر 18, 8:11 ق.ظ
 • ویکی هاو

دیدگاه کاربران

 1. Avatar
  Adib - 2017/04/09 - 2:08 ب.ظ
 2. عاطفه کریم نژاد
  عاطفه کریم نژاد - 2017/04/09 - 6:07 ب.ظ
 3. Avatar
  Abubkerdarvishi - 2018/02/17 - 3:50 ق.ظ
  • هادی خانزاده
   هادی خانزاده - 2018/02/20 - 6:59 ق.ظ
 4. Avatar
  Abubkerdarvishi - 2018/02/17 - 3:51 ق.ظ
  • هادی خانزاده
   هادی خانزاده - 2018/02/20 - 7:05 ق.ظ
 5. Avatar
  فاطمه - 2018/11/27 - 10:02 ق.ظ
 6. Avatar
  پرستار سالمند - 2019/01/07 - 2:11 ب.ظ
  • دانشمند پاسخگو
   دانشمند پاسخگو - 2019/01/09 - 5:10 ب.ظ

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب


تازه‌ترین جزئیات از ساخت داروی “درمان تومور مغزی” توسط متخصصان ایرانی; رئیس مرکز تحقیقات صرع دانشگاه مونستر آلمان تازه‌ترین جزئیات از ساخت داروی “درمان تومور مغزی” توسط متخصصان ایرانی با عنوان “نانودارو کورکومین” را تشریح کرد. پروفسور علی ‌گرجی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در استان تهران، در پاسخ به این سؤال که نانوداروی کورکومین چگونه می‌تواند با تومور مغزی مبارزه کند، اظهار داشت: نانوداروی کورکومین که ماده اصلی آن زردچوبه است برای درمان سرطان مغز به‌کار می‌رود و حتی در علم قدیم و طب سنتی زردچوبه داروی ضدالتهاب معرفی شده و در تحقیقات زیادی که روی سلول‌های سرطانی مختلف انجام شده است ثابت شد زردچوبه نه‌فقط برای سرطان مغز بلکه در درمان سرطان‌های دیگر مانند سرطان پستان و سرطان روده هم مؤثر است.

خبرگزاری فارس: رابطه‌بازان و مفسدان در آینده کشور هیچ جایی ندارند; رئیس قوه قضائیه در مراسم تشییع شهدا، گفت: خون شهدا این نظام را تضمین کرده است، آینده از آنِ متقین است و پولداران و رابطه‌بازان و مستکبران و مفسدان در آینده هیچ جایی ندارند.