ورود به سایت

ثبت نام در سایت

فراموشی رمز

15 − یازده =

بستن
بستن

چگونه برای سخنرانی برنامه ریزی کنیم؟

چگونه برای سخنرانی برنامه ریزی کنیم؟

دقیقه ۹۰ درصد موفقیت شما به عنوان سخنران بستگی دارد که سخنرانی خود به خود برنامه ریزی کنید .در این مقاله به نحوه برنامه ریزی جهت سخنرانی می پردازیم.

مطالب مرتبط


گام 1 - مراحل برنامه ریزی جهت سخنرانی

مراحل برنامه ریزی جهت سخنرانی

به گفته ارنست همینگوی برای هر کاری که می نویسید باید چه کنم و بدانید در غیر اینصورت شنونده شما را خواهد فهمید نوشته شما واقعی نیست اما در سخنرانی برای هر کلمه که بر زبان می اورید باید صد جمله بخوانیم و تحقیق کنید در غیر این صورت شنونده پی خواهد برد که شما فراتر از معلوماتی که در سر دارید سخن می‌گویید. مخاطب شما به فاصله خواهد فهمید که معلومات تان در این زمینه چندان عمیق نیست.

مگر اینکه تنها در آن زمین آمادگی کامل داشته باشید بلکه حتی اطلاعات شما از آن فراتر باشد. آمادگی کافی نداشتند حضور مخاطبانی باهوش و با بصیرت خود به خود از اعتبار و ارزش شما می کاهد. چنانچه در مورد موضوعی که قصد دارید بپردازید آمادگی و اطلاعات کافی نداشته باشید یا حتی از این هم بدتر است کلا آمادگی نداشته باشید، اگر به مخاطب بگویید در مورد این موضوع تخصص ندارم آنها بلافاصله نسبت به پيام شما و خود شما،هرچه قدر هم سخن شما خوب و درست باشد، دلسرد ميشنود.

مراحل برنامه ریزی جهت سخنرانی

از طرفی دیگر اگر از آمادگی کامل برخوردار باشید بلافاصله معلوم می‌شود و این امر باعث بالا رفتن ارزش و اعتبار شما میگردد آمادگی شما مخاطب را تحت تأثیر قرار می‌دهد و باعث می‌شود پیامتان را با آغوش باز به پذیرند.

مراحل برنامه ریزی جهت سخنرانی

طوری شروع کنید که گویی در یک بازار سنتی قرار است با مشتریان آشنا شوید آنها دقیقاً چگونه افرادی هستند؟مخطبان شما چه کسانی خواهند بود؟ این موضوع برای سخنرانی موثر و آمادگی برای برای سخنرانی بسیار مهم است. در این قسمت به چند ویژگی اشاره خواهیم کرد. مخاطبان چند سال دارند و گروه سنی شان چیست؟مخاطبان جوان در مقایسه با مخاطبان مسن، برداشت فرهنگ و پیش زمینه های متفاوتی دارند. جنسیت مخاطبان چیست؟ فقط نیمی از مخاطبان من زن و یا بیشتر انها مرد هستند؟

مهمترین مسئله درباره برقراری ارتباط این است که این کار هیچ ضرری ندارد برای تسلط بر هنر صحبت کردن و فنون بلاغت باید آمادگی یادگیری و تمرین به صورت مکرر به مدت چندین ماه و یا حداقل چندین سال را داشته باشید. هیچ راه میانبری وجود ندارد به علاوه باید به یاد داشته باشید که آمادگی چیزی است که افراد معمولی را از افراد برجسته مجزا می‌کند.

مراحل برنامه ریزی جهت سخنرانی

پس زمانی را برای افزایش منطق انتخاب واژه های تان و اقدام جهت رسیدن به اهداف مخاطبانتان اختصاص دهید. تمرین را فراموش نکنید هر مصراع جدیدی از شعری که به یاد می‌آورید و از حفظ می‌خوانید هر گروهی که با صدای بلند فکر می کنید هر سخنرانی که با او برخورد می‌کنید و هرگونه انتقاد توانایی شما را برای اینکه خودتان هم به یک سخنران ماهر تبدیل شوید،افزایش می دهد و هیچ محدودیتی وجود ندارد.

اطلاعات مطلب

  • ارتباط اجتماعی
  • 479 بازدید
  • blankblankblankblankblank (No Ratings Yet)
    blankLoading...
  • آخرین ویرایش توسط : علی محمودزاده - دوشنبه, 26 ژوئن 17, 9:05 ب.ظ
  • ویکی هاو

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب