ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

سه × 3 =

بستن
بستن

چگونه برای زندگی خود برنامه ریزی جامع طرح کنیم تا موفق زندگی کنیم؟؟؟

چگونه برای زندگی خود برنامه ریزی جامع طرح کنیم تا موفق زندگی کنیم؟؟؟

غالب مردم برای برنامه ریزی مخصوص سال نو و یا مرخصی خویش بیشتر وقت صرف می کنند تا برنامه ریزی برای هدف و مقصودشان در زندگی. در عین حال، وجه تمایز افرادی که به رویاهای خود جامعه عمل می پوشانند و کسان دیگر که فقط در آرزوی دستیابی به آرزوها و امیالشان به سر می برند در دو کلمه خلاصه می شود: کنترل و برنامه ریزی. طرح جامع زندگی به معنای آفرینش طرح و نقشه ای برای زندگی فردی و حرفه ای است. این طرح حاصل تجربه های زندگی شماست و به طور عمده از پنج عامل رویاها،اهدف،ارزشها،برنامه های اجرایی و فعالیتهای روزانه تشکیل می شود.در حقیقت تنها زمانی تحت کنترل زندگی خود خواهید بود که این عوامل را در نقشه زندگیتان بگنجانید. موفقیت به طور خودکار حاصل برنامه ریزی و کنترل است.                       

مطالب مرتبط


گام 1 - طرح جامع زندگی خود را در یک زونکن به نظم در آورید

طرح جامع زندگی خود را در یک زونکن به نظم در آورید

طرح و برنامه خود را به طور کامل در جایی نگهداری کنید.یک زونکن سه فنره به ابعاد 25*33  سانتی­متر برای درج طرح و برنامه شما بسیار مناسب است. بر جلد آن برچسبی بزنید که معرف طرح و برنامه سال جاری شما باشد.برای این که در صورت مفقود شدن این اوراق آن را به سهولت پیدا کنید برچسب دیگری که حاوی نام، آدرس و شماره تلفن شما باشد در داخل آن نصب کنید. این رونکن دارای سند ارزشمندی است. از این رو در نگهداری آن بیشترین دقت را معطوف کنید بخش های مختلف برنامه خود را پیشاپیش طرح ریزی کرده و هریک را با جداکننده های رنگی معرفی کنید.

فهرست اولیه رویاهای شما احتمالا شامل بیست و پنج تا پنجاه رویاست که می توان آن را در یک یا دو صفحه نگاشت. با وجود این صفحات بیشتری را به این بخش اختصاص دهید تا هر آیینه رویای دیگری به ذهنتان خطور کرد آن  را به فهرست بیفزایید.

فهرست اهداف اولیه شما به طور معمول طولانی تر از فهرست رویاهاست و به دوبخش-اهداف شخصی و اهداف شغلی-تقسیم می شود. اولین صفحه این بخش را به اهداف شغلی و از صفحه چهارم به بعد آن را به اهداف شخصی خویش اختصاص دهید.به این ترتیب فضای زیادی را برای افزودن اهداف شخصی و حرفه ای در اختیار خواهید داشت.

نگارش فهرست ارزش های شما احتمالا به دوصفحه نیاز دارد. در فصل هشتم از نحوه تعیین ارزشها و همسو کردن آن با اهداف آگاه خواهید شد.

بخش برنامه های اجرایی نسبت به بخش های دیگر به صفحات بیشتری نیاز دارد. برای هر هدف، یک برنامه اجرایی در نظر گرفته و صفحه ای به شرح و تفصیل پیرامون آن اختصاص دهید بر روی هر صفحه فهرست وار فعالیتها و گام های مورد نیاز برای تحقق هر هدف را بنویسید. اگر صفحات بیشتری مورد نیاز است، از فضای پشت صفحه استفاده کنید.

فهرست فعالیت های روزانه شما در هر ماه به دو صفحه نیاز دارد می توان یک صفحه را به برنامه ریزی و تعیین اولویت فعالیتهای روزانه شغلی و صفحه دیگر را به برنامه   و اولویت فعالیتهای روزانه فردی اختصاص داد.

گام 2 - برنامه ریزی و کنترل نهایی طرح جامع زندگی

برنامه ریزی و کنترل نهایی طرح جامع زندگی

همان طور که پیش از این اشاره شد، یک زونکن می تواند ابزار کاملی برای برنامه ریزی و کنترل اوقات زندگی شما باشد.صفجات آن را به گونه ای  تقسیم کنید که تمام استراتژی های مورد نیاز طرح جامع زندگی شما یعنی فهرست رویاها،غهرست اهداف،فهرست ارزشها،برنامه های اجرایی و فهرست اقدامات روزانه شما در آن جا گیرد. بهتر است که فهرست اقدامات روزانه هرماه را در پشت تقویم ماهانه قید کنید تا بتوانید قرار ملاقات های خاص هر روز را در این تقویم یادداشت کنید. همچنین می توانید در بخش سوابق ثابت زونکن، اطلاعات مهمی از قبیل شماره تلفن و فاکس، تاریخ تولدها و سالگردها،اطلاعات مربوط به سیاست کار شرکت های بیمه و شرکت های صادر کننده کارتهای اعتباری را نوشت و درصورت نیاز به این گونه اطلاعات به آن مراجعه کرد.میتوان فرم های دیگری را برای سازماندهی جنبه های خاص زندگی به این زونکن افزود.

اطلاعات مطلب

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب