ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

19 − 7 =

بستن
بستن

چگونه برای آزمون تافل مطالعه کنیم و آماده شویم؟

چگونه برای آزمون تافل مطالعه کنیم و آماده شویم؟

 

آزمون تافل (  Test Of English As A Foreign Language ⇒ TOEFL)  امتحانی برای سنجش تسلط به زبان انگلیسی است.

در آزمون تافل چهار بخش وجود دارد: خواندن ← Reading ، صحبت کردن ← Speaking ، گوش دادن ← Listening , نوشتن ← Writing

 در این پست از سایت ویکی چجور ابتدا نکاتی در مورد افزایش مهارت های انگلیسی و سپس مطالبی در مورد بهبود مهارت های تافل گفته خواهد شد.

مطالب مرتبط


گام 1 - بهبود مهارت های انگلیسی

بهبود مهارت های انگلیسی

زمان زیادی را جهت آماده شدن برای آزمون تافل در نظر بگیرید. یادگیری یک زبان به زمان طولانی نیاز دارد. 

بهبود مهارت های انگلیسی

به انگلیسی فکر کنید. در همه زمان ها و موقعیت هایی که هستید به انگلیسی فکر کنید. بدین معنی که هنگامی که راه میروید، هنگامی که غذا می خورید، یا هنگامی که به تلویزیون نگاه می کنید و در سایر موقعیت سعی کنید به زبان انگلیسی جملات خود را بیان کنید. برنامه ی روزانه ی خود را به انگلیسی بنویسید. انجام این کارها یادگیری انگلیسی را برای شما آسان می کند. بهترین راه تمرین و افزایش مهارت انگلسی صحبت کردن با یک گوینده یا یک شخصی است که زبان ماردی اش انگلیسی می باشد، می باشد. سایت های اینترنتی زیادی برای این منظور موجود است که شما می توانید از طریق این سایت ها با اشخاص بومی رو در رو ( face to face ) یا از اسکایپ (Skype ) و یا دیگر خدمات مشابه مکالمه انگلیسی داشته باشید. شما همچنین می توانید با شخصی که مایل است زبان شما را یاد بگیرد،انگلیسی مکالمه کنید. همچنین می توانید به رادیو ، تلویزیون و  پادکست های انگلیسی (podcasts) گوش دهید.

بهبود مهارت های انگلیسی

گرامر انگلیسی را یاد بگیرید. گرامر به تنهایی یک منبع خوب برای بخش گرامری انگلیسی نمی باشد، اما یادگیری آن بسیار مهم است.

بهبود مهارت های انگلیسی

یاد بگیرید قسمت های مختلف یک جمله و عبارت انگلیسی را تشخیص دهید. شما باید با  اسم، فعل، قید، صفت، ضمیر، حروف ربط، حروف اضافه، و عباراتی که بعنوان اسم و فعل و ... بکار میروند آشنا باشید.

بهبود مهارت های انگلیسی

اصطلاحات انگلیسی را یاد بگیرید. لیستی از اصطلاحات انگلیسی همراه با تعریف و معنی و واژه تهیه کنید.

بهبود مهارت های انگلیسی

تا آنجایی که امکان دارد مطالب ، نوشته و متن های انگلیسی بخوانید. برای تقویت مهارت خواندن (reading) انگلیسی از مجله ها، روزنامه ها، و مقالات کوتاه شروع کنید و سپس تلاش کنید تا کتاب های انگلیسی را بخوانید. اگر شما در هنگام خواندن متن انگلیسی عنوان و ایده اصلی آن را متوجه نشوید، مهارت خواندن (reading) در انگلیسی سختترین بخش خواهد بود.

بهبود مهارت های انگلیسی

 

به اندازه ای که می توانید مطالبی را به انگلیسی بنویسید. حتی اگر نوشته های شما به انگلیسی عالی نیست نگران نباشید. در نوشتن کافیسیت فقط تمرین و ممارست داشته باشید. پاراگراف ها را در حدود 5 یا 6 جمله بنویسید و آنها را بهم از نظر موضوعی ارتباط بدهید. قبل از نوشتن تمرین داشته باشید. اگر شما در نوشتن برنامه و موضوع مشخصی داشته باشد، نوشتن یک قطعه و پاراگراف برای شما آسان خواهد بود.

 

 

گام 2 - بهبود مهارت های تافل

بهبود مهارت های تافل

یک آزمون عملی داشته باشید. می توان از آزمون ها و آموزش های آنلاین تافل استفاده کرد و یا کتاب های آزمون تافل خریداری و مطالعه کرد.

با این ازمون ها در طول مطالعه و آماده سازی برای آزمون تافل زمان را در نظر بگیرید تا زمان مورد نیاز برای هر بخش از آزمون تافل را یاد بگیرید.

هر قسمت از آزمون را بخوبی تمرین کنید تا با این قسمت ها بیشتر آشنا شوید.

با این آموزش ها و آزمون ها یاد میگیرید که چه نوع سوالاتی در آزمون های قبلی پرسیده شده است، چه عنوان هایی برای انشا و writing این آزمون گفته شده است.

و نهایتا یاد می گیرید که کدام بخش ها و مفاهیم برایتان مشکل هستند و شما باید روی این قسمت ها تمرین بیشتری داشته باشید.

بهبود مهارت های تافل

کتاب های آمادگی برای آزمون تافل خریداری کنید. همچنین می توانید از کتابهای آموزش آنلاین تافل استفاده کنید ، شما می توانید این کتابها را از طریق اینترنت دانلود کرده و در کامپیوتر خود مطالعه کنید. این گونه کتابها شما را با ساختار و چارچوب و محتوای آزمون تافل آشنا می کند.

نکات و توضیحات کلیدی زیادی در این گونه کتابها وجود دارد. این نکات کلیدی را خوانده و به خاطر بسپارید. این نکات باعث تمایز نمره خوب و نمره عالی خواهد بود.

بهبود مهارت های تافل

با انواع سوالات تافل آشنا باشید. انواع خاصی از سوالات در آزمون تافل وجود دارد؛ مطمئن شوید که شما می دانید که چه نوع از سوالات در آزمون خواهد بود. اینجا بطور مختصر و مفید به چند مورد اشاره می کنیم:

    سوالات قسمت Reading - در این قسمت سوالات چند گزینه ای، واژگان، جزئیات، هدف، گزینه های منفی، اطلاعات ضروری، مرجع ضمیر، و استنتاج و نتیجه گیری وجود دارد. همچنین  سوالاتی از نوع جای خای و جدول و خلاصه وجود دارد که شما باید این موارد را با اطلاعات صحیح پر کنید. 

سوالات قسمت Listening - در این قسمت نیز همانند سوالات قسمت Reading سوالات چند گزینه ای، واژگان و لغات، جزئیات، هدف، گزینه های منفی، اطلاعات ضروری، مرجع ضمیر، و استنتاج و نتیجه گیری وجود دارد. همچنین جداول و برخی از سوالاتی در این قسمت وجو دارد که شما باید به این گونه سولات بیش از یک جواب  بدهید.

سوالات قسمت Speaking - به شما یک موضوع گفته می شود و زمان کمی برای متمرکز کردن افکارتان داده می شود و همچنین زمانی برای صحبت در مورد موضوع مورد نظر داده خواهد شد. موضوعات می تواند از دانشگاهی تا موضوعات شخصی متفاوت است.

سوالات قسمت Writing - به شما دو بخش زمان داده شده است. برای بار اول شما به مدت 20 دقیقه زمان برای پاسخ به پرسش بعد از گوش دادن به سخنرانی خواهید داشت. و برای بار دوم 30 دقیقه زمان به شما داده می شود که باید ظرف زمان تعیین شده انشائی در مورد موضوع خاص بنویسید. شما باید بتوانید نظر و ایده ی خود را روی کاغذ آورده و نتیجه گیری کنید. .

 
بهبود مهارت های تافل

تست های ازمون تافل را به طور مکرر بخوانید. حل تنها یک تست همانند این است که شما اصلا تستی حل نخوانده اید. بنابراین این به شما بستگی دارد که  تست ها را به طور قوی بخوانید یا بصورت کم و ضعیف. تست های تافل را چند بار خوانده و مرور کنید زیرا نمره آزمون تافل بستگی به میزان تمرین شما دارد . همچنین هر چه بیشتر تمرین کنید، استرس کمتری خواهید داشت.

 

blank

 

اطلاعات مطلب

  • زبان انگلیسی
  • 752 بازدید
  • blankblankblankblankblank (12 votes, average: 5,00 out of 5)
    blankLoading...
  • آخرین ویرایش توسط : kh hatefi - یکشنبه, 23 جولای 17, 8:10 ق.ظ
  • ویکی هاو

دیدگاه کاربران

  1. blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب