ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

10 − 9 =

بستن
بستن

چگونه برای تعطیلات تابستان برنامه ریزی کنیم؟؟؟

چگونه برای تعطیلات تابستان برنامه ریزی کنیم؟؟؟

فعالیت های هنری، ورزشی و کسب مهارت های فنی از مناسب ترین گزینه ها برای گذراندن تعطیلات تابستان است.

فصل تابستان برای کودکان و نوجوانان، نوید گذراندن اوقاتی شاد و مفرح و دور از روال عادی فصول دیگر را در پی دارد.

انجام دادن برنامه های گروهی و دسته جمعی یکی از مهم‌ترین برنامه هاو فعالیت‌های مربوط به اوقات فراغت به شمار می‌رود زیرا فرصت مناسبی را فراهم می‌کند تا فرد مهارت‌های مربوط به زندگی اجتماعی را فرا گیرد و حضور در جمع و کارهای جمعی را تمرین کند تا رشد اجتماعی لازم را کسب کرده ضمن اینکه دوستان جدید بیابد.

تمام این کارها بستگی به یک برنامه ریزی خوب دارد.

مطالب مرتبط


گام 1 - سه ويژگي موفق ترين برنامه ريزي خانوادگي براي تعطيلات!

سه ويژگي موفق ترين برنامه ريزي خانوادگي براي تعطيلات!

اول، بايد اهداف مختلف شان را روي کاغذ بياورند؛ به طور مثال خانم خانه مي نويسد که دلش مي خواهد در تعطيلات به سفر شمال بروند و آرامش فکري داشته باشند. شوهرش مي نويسد که دلش يک مسافرت به جنوب مي خواهد.

دوم، زوج بررسي مي کنند که براي رسيدن به اهدافشان چه راه هايي وجود دارد. خانم خانه معتقد است که بهترين راه اين است که از همين حالا ملزومات سفر شمال را فراهم کنند اما شوهرش فکر مي کند بايد براي سفر به جنوب آماده شوند. در اينجا زوج بايد هزينه و فايده رسيدن به اهداف شان را در هر مرحله بسنجند. به عنوان مثال خانم حساب و کتاب مي کند که چقدر هزينه براي سفر شمال لازم است و شوهرش هم فرصت لازم را براي سفر به جنوب بررسي مي کند.

سوم، آن ها نتايج فکري شان را با هم در ميان مي گذارند. بر سر ايده هاي مشترک توافق مي کنند. نقطه مشترک ايده هاي اين خانم و آقا، سفر رفتن است اما بخش هايي از خواسته هاي آن ها با هم متفاوت است مانند مقصد سفرشان که فقط با همفکري و گفت و گوي اصولي حل شدني است. در تصميم گيري نهايي زن يا شوهر نبايد خودخواهي و تک روي کنند چون اين رفتارها به گارد گرفتن طرف مقابل يا دفاع بي دليل از هدفش منجر مي شود. بنابراين هر 2 طرف بايد به نظر هم احترام بگذارند و عاقلانه تصميم بگيرند و براي رسيدن به اهداف شان با يکديگر همفکري و همکاري کنند.

گام 2 - برنامه ریزی تعطیلات!

برنامه ریزی تعطیلات!

قبل از شروع تعطیلات، برنامه ای ویژه طراحی کنید و بر کاغذ بنگارید و پیوسته به خود یاد آور شوید که روزهای آینده برنامه دارم .

دروس، تکالیف، تحقیق، مطالعه، خلاقیت، ابتکار و کنجکاوی های علمی را در برنامه لحاظ کنید .

حتی الامکان برنامه های ایام تعطیل سنگین نباشد; زیرا برنامه زدگی ایجاد می کند .

بهتر است برنامه ایام نخست تعطیل از دیگر ایام سبک تر باشد; ولی مصمم تر شروع شود تا افسوس های پنهان در آینده به سراغ انسان نیاید . در روزهای بعد باید فعالیت ها به تدریج بیشتر گردد و ساعت برنامه ریزی شده غنی تر شود; یعنی با برنامه باشیم، اما غرق برنامه نشویم . اگر برنامه از آغاز با فعالیت های سنگین پر شود، امکان دارد فرد از همان آغاز ورشکسته شده، اعتماد خود به برنامه و برنامه ریزی را از دست دهد و به ورطه برنامه روزی و چه بسا برنامه سوزی پناه برد .

در ایام تعطیل که عمدتا برنامه های تلویزیونی پر حجم، متنوع و سرگرم کننده اند; به صورت سارق زمان در می آیند و سبب مرگ فرصت ها می گردند.

وقتی در ایام تعطیل خود را به یک برنامه دقیق و حساب شده مقید می سازیم و در کنار آن از تفریح و استراحت نیز بهره می گیریم، از احساس رضایت و شادی ای ویژه سرشار می شویم و به توانمندی ها و قدرت اندیشه خویش بیش تر اعتقاد پیدا می کنیم .

داشتن برنامه در ایام خالی از برنامه خاص مثل تعطیلات این حسن را دارد که نگاه انسان را عوض می کند . حتی روزها معنا دار و شب ها پر ارزش می شوند . حرکات و سکنات معتبر می گردند و جالب این که هر چه اهداف برنامه بیش تر تحقق یابند، اخلاق، رفتار و منش ما بهتر می شود . در این موقعیت، دنیا زیباتر به نظر می رسد، معنای واقعی رنگ ها را با چشم و ذهن در می یابیم; تابلویی که در منظر داریم، زیباتر می بینیم و حتی غذای هر روزمان را لذیذتر می یابیم .

اطلاعات مطلب

  • تعطيلات
  • 1,743 بازدید
  • blankblankblankblankblank (5 votes, average: 3,60 out of 5)
    blankLoading...
  • آخرین ویرایش توسط : سعید بازبان - سه‌شنبه, 25 اکتبر 16, 9:15 ب.ظ

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب