ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

10 − 9 =

بستن
بستن

چگونه بدهکاری و بستانکاری در کسب و کار را کنترل کنیم؟

چگونه بدهکاری و بستانکاری در کسب و کار را کنترل کنیم؟

در حسابداری تحت عمومی پذیرفته شده حسابداری اصول (GAAP)، بستانکار و اعتبارات برای پیگیری تغییرات از ارزش حساب استفاده می شود. آن همچنین می توانند به عنوان متضاد آینه فکر شود: هر بدهی به یک حساب باید توسط یک اعتبار به حساب دیگر (که به همین عبارت “سیستم دفترداری دوبل حسابداری” نام گذاری می شود) همراه باشد. درک بستانکار و اعتبار برای حسابداری و تجزیه و تحلیل ترازنامه ضروری است.

مطالب مرتبط


گام 1 - آموزش قوانین و مقررات

آموزش قوانین و مقررات

آشنایی با مفهوم بدهی و اعتبار

در حسابداری، کلمات “بدهی” و “اعتبار” دارای معانی بسیار متمایز و یک رابطه نزدیک می باشد. بستانکار و اعتبار  در تعادل با یکدیگر می باشند  اگر یک بدهی به یک حساب اضافه شده است، پس از آن یک اعتبار باید به یک حساب کاربری مخالف اضافه می شود. در حسابداری، در سمت چپ ستون بدهی که یک ثبت حسابداری است قرار دارد  ،در حالی که اعتبارات در سمت راست قرار دارد. بستانکار حساب دارایی افزایش و یا هزینه و کاهش مسئولیت و یا حقوق صاحبان سهام می باشد. اعتبار مخالف بستانکار و به معنی کاهش دارایی ها و هزینه ها و افزایش بدهی و حقوق صاحبان سهام می باشد. برای درک این، نگاهی به معادله اساسی حسابداری می اندازیم که به شرح زیر می باشد.

دارایی = حقوق صاحبان سهام + بدهی

دارایی ها توسط صاحبان سهام و / یا مسئولیت پرداخت می شوند.(شما نمی توانید یکی را بدون دیگری داشته باشید)

بنابراین اگر شما معمله ای را تمام کردید که  دارایی ها را افزایش می دهد شما همچنین باید حقوق صاحبان سهام و یا مسئولیترا افزایش می دهد.

آموزش قوانین و مقررات

استفاده از کلمات اختصاصی برای بخاطر آوردن تفاوت ها

یکی از ساده ترین راهکارها برای بخاطر داشتن بدهی ها و اعتبارات استفاده از کلمات اختصاری آشنا می باشد. بطور کلی این نوع حساب ها توام با افزایش بدهی هستند:سود سهام، هزینه، دارایی، تلفات

بطور کلی این نوع حساب ها توام با افزایش اعتبارات هستند:سود، درآمد، بازده، حقوق صاحبان سهام

گام 2 -

blank

 ترازنامه با تمام حساب های بانکی در سمت چپ و اعتباری حساب در سمت راست تنظیم کنید. برای تصویر سازی، فرض کنیم که شرکت ABC دارای 5000 $ پول نقد ، 7000 $ موجودی ، 3000  $ سهام سرمایه و $ 9000 مازادمی باشد.

blank

برای هر حساب دفاتری راه اندازی نمایید. یک دفتر کل جامع استانداردی از ضبط بدهی ها و اعتبارات برای یک حساب خاص می باشد. محل نقدی در سمت چپ و مانده اعتبار در سمت راست قرار گیرد. . به یاد داشته باشید که حساب بانکی دارای  تعادل در بدهی و اعتبارات باشد.

blank

در نظر بگیرید که چه چیزی هنگام معامله رد و بدل می شود. هر زمان که یک معامله رخ می دهد، بعضی چیز ها ردوبدل می شوند. برای مثال آیا معمله میزان پول نقد، میزان مطالبات ، ارزش موجودی، و یا اضافه کردن به هزینه را تغییر داده است؟ فرض کنید شرکتی که در مثال ذکر کردیم در اعتبار 4.000 $ محصولی را به فروش می رساند که ا هزینه 2800 $ می باشد و متحمل هزینه های مختلف در مجموع 500 $ می باشد که به صورت نقدی پرداخت شده است. بنابراین این معامله با حساب های پیرو جمع بسته می شود(حساب دریافتنی، موجودی، نقدی، و مازاد)

این نکته را همیشه به خاطر بسپارید که اگر معامله یک بدهی را افزایش یا کاهش می دهد آن را ثبت نمایید.

blank

 تعادل پایانی در هریک از حساب ها و بروزرسانی ترازنامه محاسبه نمایید. بخاطر داشته باشید که ترازنامه خود را بنام تنظیم نمایید چرا که باید همیشه در تعادل باقی بماند. ارزش کلی دارایی های خود باید برابر با ارزش بدهی شما به علاوه ارزش انصاف شما  باشد.

اطلاعات مطلب

  • دنیای کار
  • 555 بازدید
  • blankblankblankblankblank (1 votes, average: 5,00 out of 5)
    blankLoading...
  • آخرین ویرایش توسط : فخر کامبیز - جمعه, 16 ژوئن 17, 1:57 ب.ظ
  • ویکی چجور

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب