ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

10 − 9 =

بستن
بستن

چگونه بدانیم در کجای منحنی سیگموید قرار داریم؟

چگونه  بدانیم در کجای منحنی سیگموید قرار داریم؟

در این مقاله به بررسی منحنی سیگموید می پردازیم. این منحنی در واقع سیکل حیات تمام تجربیات موسسات و شرکت های اقتصادی و مالی را در طول زمان نشان می دهد. فهم و درک این سیکل می تواند به هر یک از شما خواننده ی عزیز کمک می کند تا نسبت به تغییرات و فرصت های مناسبی که در کار و عملکرد تجاری خود ایجاد می کنید واکنش مثبت و مناسب از خودتان بروز دهید. این مقاله بگونه ای تنظیم شده که به شما این امکان را می دهد تا با انواع رشد و تنزل ها برخورد متناسب داشته نباشید.

مطالب مرتبط


گام 1 - منحنی سیگموید

اگر به خوبی دقت کنید متوجه خواهید شد که حرفه ها و تجارت ها از سیکل های قابل پیش بینی خواهید شد که حرفه ها و تجارت ها از سیکل های قابل پیش بینی تبعیت می کنند به گونه ای که می توان آن را با چرخه ی فصول در طول سال مقایسه کرد. بعضی از موسسات و شرکت های اقتصادی از سیکلی که به شکل حرف اس است پیروی می کنند که اصطلاحا به آن منحنی سیگموید می گویند. اکثر فعالیت های جدید در بخش فوقانی واقع در سمت چپ <> شروع می شود که بعد از آن نوبت به حرکت افولی زمان یادگیر می رسد و مجددا حرکت به سمت رشد آغاز می شود و بعد قبل از اینکه دوباره راه افول پیدا کند حالت تراز به خود می گیرد.

منحنی سیگموید

سیکل هایی که منحنی سیگموید بیان می کند تنها در خصوص مشاغل و تجارت ها صادق نیست بلکه سیکل حیات محصولات و خدمات و روابط و دامنه ی حیات ملل و حکومت ها را هم توضیح می دهد. برای چند لحظه دقت کنید تا متوجه شوید که زندگی و کار و تجارت شما در کدام قسمت منحنی قرار دارد.فاز اول در واقع همان فاز یادگیری است و فاز دوم همان فاز رشد و پیشرفت می باشد و فاز سوم در واقع فاز کنترل می باشد

گام 2 - فازهای منحنی سیگموید

فازهای منحنی سیگموید

فاز یک یعنی فاز یادگیری با فعالیت زیاد آغاز می شود. زمانیکه کار یا تجارت خود را شروع می کنید با مسایل و فرصت های مناسب مواجه خواهید شد. در این مرحله از ابتکارات جدید برخوردار خواهید شد و دروس و تجربیاتی را به شما می آموزند که برای جذب این فاز می شوید. انرژی و زمان زیادی را صرف می کنید تا به دستاوردهای مالی و شغلی منحصر به فرد برسید. اغلب فعالیت های تجاری جدید نمی توانند از فاز 1 جان سالم به در ببرند. این موسسات و شرکت ها فاقد اراده و یا ابزاری هستند که بتوانند بقا و دوام خودشان را تضمین نمایند. درصد بالایی از این شرکت ها نو پا دچار شکست و تنزل مالی می شوند.

فازهای منحنی سیگموید

اگر فاز یک را بسلامت پشت سر بگذرانید به مرحله رشد و پیشرفت یعنی فاز دوم وارد می شوید. در این مرحله تجارت و درآمدها رشد می کنند. امکانات چند برابر می شود و فضای شاد و نویدبخشی را بر فعالیت تجاری حاکم می کنند. این زمان عالی و جایی در کار و حرفه و تجارت است.

در فاز 3 یعنی مرحله افول و تنزل فروش و درآمد و هیجانات به میزان قابل توجهی پایین می آیند. روحیه ی بسیاری از شرکت ها و موسسات در این مرحله تضعیف می شود. هیجانی که در فاز 2 وجود دارد به تدریج در این فاز کاهش می یابد. اکنون امکان دارد این سوال برای شما پیش بیاید که آیا کار و فعالیت مناسبی را اختیار کرده اید؟ آیا می بایست به کار ادامه دهید یا خیر؟

گام 3 - ارزیابی

ارزیابی

افراد موفق این طور می آموزند که باید سلامت حرفه و تجارتشان را با ارزیابی موضع و موقعیت خود در منحنی سیگموید اندازه بگیرید. این افراد می توانند به سرعت و بطور تاثیرگذار به هر تغییری که بتوانند روی آینده کسب و کار آن ها تاثیر بگذارد اقدامات لازم را به کار می گیرند.

در فاز یک کیفیت و شجاعت و مداومت به شما کمک می کند تا به اندیشه ای که برای حرفه و تجارت خود دارید وفادار و در عین حال پرتلاش باقی بمانید.انعطاف در تعیین راهکردها و مورد استفاده قرار دادن آن ها برای برآورده ساختن اندیشه ی درونی نیز یکی از خصوصیات این مرحله می باشد. در قسمت فاز 2 از موفقیت رشدی خود نهایت استفاده و بهره را می برید اما باید از نزدیک و به دقت بازار و اقتصاد و تحولات آن ها را تحت نظر داشته باشید و هرگز اجازه ندهید که موفقیت شما را مغرور و کوتاه نظر کند بلکه باید آماده باشید تا هرگونه تغییر را که لازم باشد انجام دهید. باید تغییرات بازار را درک کنید و خود را منطبق سازید. باید نهایت پس انداز را داشته باشید چرا که در وقت افول که در فاز سوم هست بتوانید از آن استفاده کنید.

اطلاعات مطلب

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب