ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

10 − 9 =

بستن
بستن

چگونه بدانیم با چقدر سرمایه می توان وارد بازار بورس شد؟؟

چگونه بدانیم با چقدر سرمایه می توان وارد بازار بورس شد؟؟

آگاهی از اینکه چه مبلغی باید در بازار سهام سرمایه گذاری کنید‏، به شکل باور نکردنی در تعیین مسیر مالی و سرمایه گذاری شما مهم است، همه ما بر اساس ویژگی شخصی، ثروت خالص، و ریسک پذیری متفاوت هستیم. یک پیشنهاد ساده این است که “۵۰ درصد ثروت خالص خود را در بازار سهام سرمایه گذاری کنید”. این پیشنهاد برای کسی که قصد آغاز فعالیت در این مسیر را دارد بسیار مبهم و نامعین است. این نوشتار سعی می کند به شما نشان دهد که زمانی که می خواهید تصمیم بگیرید چقدر پول در بازار اوراق بهادار سرمایه گذاری کنید‏، چه عواملی مهم است . سرانجام فقط شما تصمیم خواهید گرفت که چه میزان سرمایه را به بازار سهام بیاورید، با این حال اینها عوامل مهمی هستند که شما بدان نیاز دارید.

مطالب مرتبط


گام 1 - راهکارهایی برای برآورد میزان سرمایه گذاری در بورس برای هر فرد

چقدر می خواهید فعال باشید؟  

به طور کلی، پذیرش ریسک بیشتر، انتظار از نفع و زیان را بالا می برد، به عبارت دیگر با سرمایه گذاری بیشتر ریسک بیشتری می پذیرید.(حتی اگر در سهام کم خطر سرمایه گذاری کنید)، بنابراین از خودتان درباره اهداف فعلی و بلندمدت بپرسید و تعیین کنید که به چه میزان می توانید در یک دوره زمانی فعال باشید.

پولی که برای معیشت به آن نیاز دارید را سرمایه گذاری نکنید. پولی که به سادگی نمی توانید به دست آورید را سرمایه گذاری نکنید، پولی را که در بازار سهام، سرمایه گذاری می کنید هرگز، هرگز، هرگز از پولی نباشد که نمی توانید از عهده از دست دادن آن برآیید. صرف نظر از اینکه چه مقدار سرمایه گذاری شده، اگر پولی که به آن در زندگی خود نیاز دارید، سرمایه گذاری کنید، خطر و فشار زیادی را به خودتان تحمیل کرده اید.  فقط به اندازه ای سرمایه گذاری کنید که به راحتی تحمل از دست دادن آنرا داشته باشید: تا زمانی که همه ما امیدواریم در سرمایه گذاری خود موفق می شویم، فرض اینکه که احتمالاً نمی توانیم هر مبلغی را که سرمایه گذاری کرده ایم از دست بدهیم، غیرواقعی است. پس زمانی که از خود می پرسید "چقدر باید سرمایه گذاری کنم؟" به یاد داشته باشید که احتیاج به درک این واقعیت دارید که در چه آستانه ای اگر همه پولی را که سرمایه گذاری کرده اید از دست رود، راحت هستید. نه فقط این مطلب به شما در تعیین سطح خطری که می پذیرید کمک خواهد کرد، بلکه شما را درباره سرمایه گذاریتان حساس نخواهد کرد. با تمام این مفروضات که بدان اشاره شد، شما باید یک برآورد دقیق از این که چه مقدار پول باید سرمایه گذاری شود، داشته باشید.

اطلاعات مطلب

  • مالی و تجاری
  • 284 بازدید
  • blankblankblankblankblank (No Ratings Yet)
    blankLoading...
  • آخرین ویرایش توسط : مهدی فریادی - سه‌شنبه, 25 اکتبر 16, 10:38 ق.ظ

دیدگاه کاربران

  1. blank
    مونسی - 2019/08/19 - 9:43 ق.ظ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب