ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

یک × 4 =

بستن

صرافی ملی ایران قیمت لحظه‌ای آخرین بروز رسانی 10:16:03*** 1398/05/31: قیمت فروش دلار 11650 تومان و قیمت فروش یورو 13150 تومان

تیتر اصلی روزنامه ها  پنجشنبه 1398/05/31::: مردم سالاری: رهبر انقلاب در دیدار رئیس‌جمهور و اعضای هیات دولت: توجه به «تولید داخلی»،کلید اصلی حل مشکلات است; رهبر معظم انقلاب اسلامی با اشاره به لزوم قدرشناسی مسئولین از فرصت خدمت به مردم و ضرورت همکاری و هم افزایی قوای سه گانه، «اقتصاد» و «فرهنگ» را دو مسئله مهم کشور خواندند *** شرق: موافقان و مخالفان سخنان کرباسچی; اصلاحات یا خروج از اصلاحات *** ایران: درآمد آسان صدور نفت خام بلایی بزرگ است; روحانی: سیاست دولت فروش فرآورده‌های نفتی به جای نفت خام است; حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح دیروز (چهارشنبه) در دیدار رئیس جمهوری و اعضای هیأت دولت، با اشاره به لزوم قدرشناسی مسئولان از فرصت خدمت به مردم و ضرورت همکاری و هم‌افزایی قوای سه‌گانه، «اقتصاد» و «فرهنگ» را دو مسأله مهم کشور خواندند. *** اطلاعات: رهبر معظم انقلاب در دیدار رئیس‌جمهوری و اعضای هیأت دولت : معتقد به بستن فضای فرهنگی نیستیم توجه به تولید داخلی کلید حل مشکلات کشور است *** ابتکار: در نامه آملی‏ لاریجانی به محمد یزدی مطرح شد; از خلاف‏ گفتن‏‏هاتان برگردید; آیت‏ الله آملی لاریجانی در نامه‌ای به آیت‏ الله یزدی ضمن پاسخ به اظهارات اخیر وی نوشت: متاسفانه شما خودتان را در جایگاهی می‏بینید که نه‏ تنها مرجع تعیین کنید‏، بلکه به مراجع بزرگواری که شاید شاگرد آنها هم محسوب نمی‏شوید‏، امرو نهی کنید و این با رویه ‏های حسنه‏‏ ای که در حوزه علمیه برقرار بود، هیچ تناسبی ندارد. *** کیهان: توصیه‌های مهم رهبر انقلاب به رئيس‌جمهور و هیئت دولت; اولویت کشور اقتصاد و فرهنگ است /دولت از حواشی فاصله بگیرد; حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی روز گذشته در دیدار رئیس‌جمهور و اعضای هیئت دولت، با‌اشاره به لزوم قدرشناسی مسئولین از فرصت خدمت به مردم و ضرورت همکاری و هم‌افزایی قوای سه‌گانه، «اقتصاد» و «فرهنگ» را دو مسئله مهم کشور خواندند و با تأکید بر توجه کامل مسئولان به «تولید داخلی» به‌عنوان «کلید اصلی حل مشکلات موجود» نکات مهمی را درباره «رهایی کشور از وابستگی به درآمد نفت»، «توجه ویژه به بخش‌های پیشران اقتصادی نظیر مسکن، کشاورزی و شرکت‌های دانش‌بنیان»، «ضرورت تغییر نگاه به تولیدکننده به‌عنوان رزمنده جنگ اقتصادی» و «لزوم جهت‌گیری و هدف‌گذاری پیشرفت اقتصادی به سمت تأمین عدالت و ریشه‌کن کردن فقر» بیان کردند و مسئولان وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های مرتبط با مقوله فرهنگ را به حساسیت بیشتر و مقابله جدی و هوشمندانه با هجوم همه‌جانبه دشمن به مبانی دینی، انقلابی و اخلاقی فراخواندند. *** دنیای اقتصاد: لایحه دولت با قید یک فوریت به مجلس رفت; تقویم زمانی حذف چهار صفر; تقویم زمانی حذف ۴ صفر از پول ملی، رونمایی شد. رئیس‌ جمهور لایحه اصلاح قانون پولی و بانکی به منظور حذف ۴ صفر و تغییر واحد پول ملی را با قید یک فوریت به مجلس ارسال کرد. اگر قید یک فوریت در مجلس رای بیاورد، در سریع‌ترین حالت تا دو هفته دیگر این لایحه به صحن می‌آید.

چگونه با c# اسناد را کلاسترینگ کنیم؟

چگونه با c# اسناد را کلاسترینگ کنیم؟

آموزش کلاسترینگ متنی

برای تشخیص محتوی متن و اسناد راهکارهای هوش مصنوعی لازم است. به عنوان مثال با توجه به مفاهیمی مانند داده کاوی، شبکه های عصبی، پردازش زبان طبیعی NLP و… می توانیم مفهوم سند را بدانیم.

اما این کار پروسه طولانی دارد مخصوصا زمانی که بخواهیم هزاران سند را تفکیک کنیم و آنها را به لحاظ محتوی از هم جدا کنیم.

برای این مسئله راهکار کلاسترینگ اسناد است.

کلاسترینگ یا خوشه بندی روشی است برای گروه بندی متن و سندها، که امروزه نقش اساسی در راهکارهای بازیابی اطلاعات دارد. منظور این روش قرار دادن اسناد مشابه در یک  کلاستر یا خوشه است به طوری که با اسنادی که در خوشه های دیگر قرار دارند، متفاوت باشند. برخلاف روش طبقه بندی در خوشه بندی گروهها از قبل مشخص نیست و همچنین مشخص نیست که برحسب کدام ویژگی گروه بندی صورت می گیرد. الگوریتم های کلاسترینگ و خوشه بندی، کلاسترها و خوشه ها را براساس ویژگی داده ها و اندازه گیری شباهت ها و یا عدم شباهتها محاسبه میکنند.

سخنی با مخاطب

در این مقاله به شما آموزش میدهیم که چگونه با ویژوال استدیو به زبان C# میتوانیم اسناد مختلف را کلاسترینگ کنیم. این پروژه در پایان مقاله برای دانلود قرار داده شده است.

اگر مخاطب جدید ویکی چجور هستید ضمن خوش آمد گویی خدمتتان میرسانیم که این وب سایت یک دانشنامه مهارت محور است.

به صورت رایگان در اختیار تمام هم میهنان عزیزمان قرار گرفته است.

لطفا در قسمت کامنت پایین صفحه هر گونه انتقاد یا پیشنهاد خود را جهت بهتر شدن کیفیت مطالب ارائه نمایید.

تمام هدف وب سایت و مدیران آن ارائه آموزشی مفید است.

لذا چنانچه از دید شما زاویه ای از این رسالت وجود دارد لطفا از ما دریغ نفرمایید.

 
 

چگونه ها را از ما بخواهید
ویکی چجور
پایگاه تخصصی چکونگی انجام کار

مطالب مرتبط


گام 1 - معرفی الگوریتم

معرفی الگوریتم

خوشه بندی و کلاسترینگ یک روش هوش مصنوعی برای حل مسائل است. از این روش می توان برای یادگیری نیز استفاده نمود. داده هایی که فاقد برچسب هستند یا داده هایی نامعلومی هستند را می توان با این روش شناسایی و دسته بندی نمود. بر اساس تعریف، کلاسترینگ یه روش برای ایجاد مجموعه های منتخب است که به صورت مفهومی و داخلی (محتوی آنها) با هم مرتبط هستند.

طبقه بندی

خوشه بندی یا همان کلاسترینگ به شکل های زیر قابل انجام است:

 1. کلاسترینگ مسطح  Flat clustering : ایجاد دسته ها بدون هیچ گونه ساختار صریح و مشخص انجام می گردد.
 2. کلاسترینگ یا خوشه بندی سلسله مراتبی Hierarchical clustering : ایجاد خوشه بندی سلسله مراتبی انجام میدهد.
 3. کلاسترینگ یا خوشه بندی سخت Hard clustering : هر سند را به صورت صریح به یک دسته مرتبط می کند.
 4. کلاسترینگ یا خوشه بندی نرم Soft clustering: اسناد را در تمام خوشه ها توزیع می کند.

الگوریتم های کلاسترینگ

 1. Agglomerative (Hierarchical clustering
 2. K-Means (Flat clustering, Hard clustering
 3. EM Algorithm (Flat clustering, Soft clustering
معرفی الگوریتم

الگوریتم K-Means به عنوان موثرترین روش در خوشه بندی مجمعه داده های بزرگ شناخته میشود که توسط مک کویین ابداع شده است.

در این قسمت الگوریتم پایه K-Means برای شما معرفی میگردد:

 1. مشخص کردن k به عنوان تعداد کلاسترهایی که باید تعیین شوند.
 2. انتخاب k عنصر تصادفی برای مجموع شروع
 3. قدم تکرار
 4. هر عنصر را به نزدیک ترین خوشه خود انتساب نمایید.
 5. کلاستر ها را محاسبه نمایید و نقطه میانی (mean point) را مشخص کنید.
 6. رفتن به قدم تکرار
 7. تغییری در نقاط مرکزی کلاستر ها ایجاد نکنید.
 8. هیچ عنصری کلاستر را تغییر نمیدهد.

گام 2 - کدنویسی

کد نویسی C# برای خوشه بندی اسناد متنی

ساخت کلاس ها و توابع مورد نیاز به زبان C# به شرح زیر میباشد.

 

گام 3 - فایل و کد های پروژه

فایل و کد های پروژه

پروژه کلاسترینگ متنی

برای در یافت پروژه کلاسترینگ متنی کلیک نمایید: TextClustering

اطلاعات مطلب

 • آموزشی
 • 528 بازدید
 • (11 votes, average: 4٫91 out of 5)
  Loading...
 • آخرین ویرایش توسط : فخر کامبیز - سه‌شنبه, 11 دسامبر 18, 4:00 ب.ظ
 • ویکی چجور

دیدگاه کاربران

 1. داود میرزائی
  داود میرزائی - 2018/12/14 - 2:13 ق.ظ
 2. پری ناز حدادرضایی
  پری ناز حدادرضایی - 2018/12/14 - 1:44 ب.ظ
  • Avatar
   مینا - 2019/02/01 - 11:57 ق.ظ
   • دانشمند پاسخگو
    دانشمند پاسخگو - 2019/02/03 - 3:31 ب.ظ
 3. سجاد زهدی
  سجاد زهدی - 2018/12/16 - 1:55 ق.ظ
 4. Avatar
  محمد مونسی - 2018/12/29 - 3:02 ب.ظ

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب


تازه‌ترین جزئیات از ساخت داروی “درمان تومور مغزی” توسط متخصصان ایرانی; رئیس مرکز تحقیقات صرع دانشگاه مونستر آلمان تازه‌ترین جزئیات از ساخت داروی “درمان تومور مغزی” توسط متخصصان ایرانی با عنوان “نانودارو کورکومین” را تشریح کرد. پروفسور علی ‌گرجی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در استان تهران، در پاسخ به این سؤال که نانوداروی کورکومین چگونه می‌تواند با تومور مغزی مبارزه کند، اظهار داشت: نانوداروی کورکومین که ماده اصلی آن زردچوبه است برای درمان سرطان مغز به‌کار می‌رود و حتی در علم قدیم و طب سنتی زردچوبه داروی ضدالتهاب معرفی شده و در تحقیقات زیادی که روی سلول‌های سرطانی مختلف انجام شده است ثابت شد زردچوبه نه‌فقط برای سرطان مغز بلکه در درمان سرطان‌های دیگر مانند سرطان پستان و سرطان روده هم مؤثر است.

خبرگزاری فارس: رابطه‌بازان و مفسدان در آینده کشور هیچ جایی ندارند; رئیس قوه قضائیه در مراسم تشییع شهدا، گفت: خون شهدا این نظام را تضمین کرده است، آینده از آنِ متقین است و پولداران و رابطه‌بازان و مستکبران و مفسدان در آینده هیچ جایی ندارند.