ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

1 × 1 =

بستن
بستن

چگونه با ویژگی های مهم خرید آنلاین آشنا شویم؟

چگونه با ویژگی های مهم خرید آنلاین آشنا شویم؟

امروزه تجارت الکترونیک گسترش یافته و مردم برای خرید می توانند بدون مراجعه به فروشگاه های فیزیکی خرید های خود را از طریق فروشگاه های مجازی به صورت آنلاین انجام دهند. خرید آنلاین باید ویژگی هایی داشته باشد تا بتواند مشتریان بالقوه ای را به سمت خود جذب نماید که ازجمله مهم ترین این ویژگی ها موارد زیر را می توان نام برد.

مطالب مرتبط


گام 1 - سهولت خرید

 سهولت خرید

سهولت خرید مهمترین عامل در قانع کردن مشتریان بالقوه است. مشتریان آنلاین معمولا تنبل بوده و بسیاری از آنها از نظر تکنیکی دانش و مهارت چندانی ندارند به همین جهت به جای تحمل مشکلات فورا به سراغ سایت دیگری می روند. سهولت به مواردی چون سادگی دسترسی به سایت و راحتی جستجوی آنلاین بستگی دارد. آنها مایل نیستند بیشتر از ده ثانیه به انتظار دانلود شدن سایت بنشینند. آن ها مایل به اسکرول افقی نمی باشند چرا که صفحه وب در پنجره مرورگر آن ها جای نمی گیرد ، اگرچه از نظر اسکرول عمودی شکایتی ندارند. آن ها دوست ندارند در میان یک دوجین ویژگی و پیوند که برایشان جالب نیست ، چرخ بزنند. آن ها تمایلی به فهمیدن زبان ویژه سایت و یا خواندن متون طولانی را ندارند و هیچ علاقه ای به پیام اشتباه و مزاحمت های مکرر روی صفحه نشان می دهند.

 سهولت خرید

مشتریان در عوض دوستدار یک سایت حرفه ای ، ساده ، منظم و دقیق هستند. آن ها دوست دارند به جای کلمات فنی ، مشکل با کلمات ساده و قابل فهم روبرو باشند. برای آن ها یافتن کالای متناسب و دلخواه و انجام سریع معامله مهم است پس از انجام داد و ستد خواهان آن هستند که کالای خریداری شده سریعا به دستشان برسد و در صورت وجود مشکل بتوانند آن را به راحتی مرجوع کنند. اگر سایت درصدد جذب مشتریانی است که از نظر فنی چندان قوی نیستند بهتر است سایت خود را به گونه ای طراحی کنید که حاوی اطلاعات ساده برای دسترسی بوده و از عناصر جستجوی ساده ای برخوردار باشد باید از به کار گیری پلاگین ها و فریم های تجملی و رنگ های متضاد اجتناب کنید.

گام 2 - حفظ اطلاعات خصوصی

حفظ اطلاعات خصوصی

ناشناس ماندن در اینترنت برای بسیاری از کاربران مهم است چرا که کاربران می خواهند قبل از اقدام به داد و ستد با شما و پیوستن به سایر مشتریان از امنیت و اطمینان کافی از این که ناشناس باقی می مانند برخوردار باشد. آن ها را اینکه یک هفته پس از خرید از یک سایت اینترنتی صدها ایمیل بدون استفاده دریافت کنند ، واهمه دارند. همچنین از اینکه از کارت اعتباری آن ها و یا اطلاعات خصوصی آن ها سو استفاده شود وحشت زده هستند.

یکی از راهکارهای مهم برای پشتیبانی از فروش محصولات یا خدمات در وب سایت در نظر گرفتن یک شماره تلفن رایگان است تا کسانی که نسبت به مسایل امنیتی در اینترنت حساس هستند بتوانند سفارش خود را از طریق تلفن انجام دهند. بسیاری از سایت ها وضعیت خود را از نظر داشتن مجوز از طرف مقامات ذیصلاح مشخص نموده و تایید آن ها را برای سایت دارا هستند. بعضی از سایت ها با ارسال لوگوی عضویت خود را در سازمان ذیصلاح نشان می دهند. هر چه تعداد خریداران آنلاین زیادتر گردد میزان وحشت از مسایل امنیتی کمتر می شود

گام 3 - عکس العمل سریع

عکس العمل سریع

مسشتریان دوست ندارند احساس تنها بودن را در خلال و یا پس از داد و ستد تجربه کنند. آن ها مایل هستند که بدانند انسان های حقیقی سررشته ی کار را در پشت این فروشگاه های الکترونیکی در دست دارند. برای مثال علاقه مند هستند که اگر یکی ایمیل ارسال نمایند و سوالاتی راجع به کالا یا احیانا شکایتی را مطرح کنند ، به سرعت به ایمیل آن ها پاسخ داده شود نه اینکه د. سه روزی معطل دریافت جواب باقی بمانند. آن ها مایل هستند شماره تلفن رایگانی در اختیار آن ها گذاشته شود تا بتواند با اشخاص واقعی صحبت کرده و به سوالات یا شکایات خود را به ویژه در شرایط اضطراری و خاص مطرخ نمایند. به طور خلاصه می توان سرعت و امنیت را دو اصل اساسی در بکارگیری سایت های تجارت الکترئنیک نامید.

اطلاعات مطلب

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب