گام 1 - تمیز کردن فرچه ریمل

تمیز کردن فرچه ریمل

جدا کردن ریمل از فرچه. یک دستمال کاغذی بردارید اگر از پارچه نرم استفاده کنید باعث کثیف کاری خواهد شد پس از دستمال کاغذی استفاده کنید.فرچه ریمل را به آرامی با دستمال کاغذی تمیز کنید.اگر ریمل چسبنده است فرچه ریمل را درون چند لایه دستمال کاغذی عقب جلو کنید این کار به پخش شدن ریمل کمک می کند.

تمیز کردن فرچه ریمل

تمیز کردن فرچه. حالا فرچه را درون آب ولرم قرار دهید .اجازه دهید به مدت 2 الی 4 دقیقه فرچه داخل آب غرق شود!

این کار ریمل خشک شده فرچه را شل میکند.

تمیز کردن فرچه ریمل

استفاده از الکل. بعد از اینکه فرچه را از درون آب ولرم برداشتید ممکن است مقداری از ریمل داخل پرزها باقی مانده باشد، برای از بین بردن و تمیز کردن آن ،فرچه را درون الکل خیس کنید.

تمیز کردن فرچه ریمل

خشک کردن فرچه. دوباره با استفاده از یک دستمال کاغذی فرچه ریمل را خشک کنید.قبل از استفاده  لازم است کاملا خشک شده باشد.اگر قصد دارید از فرچه تمیز شده بعدا استفاده کنید آن را درون یک کیسه پلاستیکی تمیز و عاری از باکتری نگه داری کنید.

گام 2 - استفاده از وازلین

استفاده از وازلین

شستن آرایش. آرایش چشم ها و مژه ها را بشویید. این کار به  وازلین در مرطوب کنندگی کمک می کند.

استفاده از وازلین

مخلوط کردن وازلین . با استفاده از انگشت شست , لایه بالایی وازلین را به اطراف حرکت دهید . این کار آن را گرم می‌کند و استفاده از آن را آسان‌تر می‌کند .

استفاده از وازلین

زدن فرچه به وازلین.با این کار مقدار زیادی وازلین روی فرچه می ماند با استفاده از یک دستمال کاغذی خیس  به پخش کردن و یک نواختی پرز های فرچه کمک کنید.

استفاده از وازلین

استفاده از وازلین برای مژه های بالایی . درست مثل استفاده از ریمل وازلین را روی مژه های بالا بزنید.دو طرف مژه هارا با وازلین پوشش دهید و مراقب باشید داخل چشم نرود.مقداری از وازلین را می توانید روی پلک برای نرمی پوست پلک استفاده کنید.اگر می خواهید مطمئن شوید به وازلین حساسیت ندارید قبل از مصرف آن را روی قسمتی از پوست دست امتحان کنید.

استفاده از وازلین

استفاده از وازلین برای مژه های پایینی . دوباره فرچه را به وازلین آغشته کنید.مجددا از وازلین برای پلک های پایینی استفده کنید مراقب باشید به داخل چشمانتان نرود.

استفاده از وازلین

بگذارید جذب شود.اگر این کار را هر شب انجام دهید وازلین مژه هایتان را مرطوب نگه می دارد و مانع از شکستن و افتادن آنها می شود این ویژگی به طولانی تر شدن چرخه ی حیات مژه ها کمک می کند در نتیجه باعث می شود مژه های ضخیم و بلندی داشته باشید.

استفاده از وازلین

شستن در صبح. وقتی بیدار شدید وازلین را بشویید برای راحتی شسشو از یک پاک کننده استفاده کنید.اگر در طی روز به طور مرتب از وازلین  استفاده کنید می توانید نتیجه را بعد از گذشت 3 روز مشاهده کنید.