ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

10 − 9 =

بستن
بستن

چگونه با نرم افزار پرتابل WipeFile اطلاعات را بدون بازگشت پاک کنیم؟

چگونه  با نرم افزار پرتابل WipeFile اطلاعات را بدون بازگشت پاک کنیم؟

چگونه با نرم افزار پرتابل WipeFile اطلاعات را بدون بازگشت پاک کنیم؟

با توجه به نرم افزار های مختلف ریکاوری بسیاری از کاربران همیشه نگران این هستند که اطلاعات شخصی آنها حتی بعد از پاک کردن به صورت دائم پاک نشود. چون فایل ها بعد از پاک شدن حتی از سطل آشغال ویندوز ، بازهم قابل بازیابی هستند.

در ویندوز اگر فایل مهمی را پاک کنید جای نگرانی نخواهد بود چون فایل ها بعد از پاک شدن حتی از سطل آشغال ویندوز ، بازهم قابل بازیابی هستند البته تا زمانی که در بازه ی بین پاک کردن فایل و ریکاوری آن ، مجددا فایلی را در آن فضا فرار ندهید.

دلیلش این است که هیچ وقت فایل شما به صورت کامل پاک نمی شود در حالی که ویندوز اعلام میکند فضای مربوطه آزاد شده و شما میتوانید فایلی دیگر در این فضا جایگزین کنید.

از این رو جهت بازگرداندن فایل های پاک شده کامپیوترتان می بایست از نرم افزار های ریکاوری استفاده نمایید.

بازیابی فایل های پاک شده ای که بعد از حذف آنها اطلاعات دیگری جایگزین شده است سخت می باشد و نیاز به متدهای پیشرفته ای برای بازگشت اطلاعات است.

پس اگر قصد دارید درایور و یا هارد خود را به فرد دیگری بفروشید و میخواهید از کامل پاک شدن اطلاعات و غیر قابل بازگشت بودن فایل هایتان اطمینان حاصل کنید؛ می بایست علاوه بر پاک کردن فایل هایتان ، فضای پنهان اختصاص داده شده به فایل های پاک شده در درایورتان را نیز پاک کنید که اینکار با کمک بازنویسی فایل قدیمی امکان پذیر است.

این برنامه ها به شما برای حذف دائمی فایل ها و جلوگیری از غیرقابل بازگشت بودن اطلاعاتتان کمک خواهد کرد.

توجه داشته باشید قبل از استفاده از این ابزار حتما از پاک کردن اطلاعات مربوطه اطمینان کسب کنید زیرا بعد از پاک کردن اطلاعات با استفاده از این برنامه ها اطلاعات شما حتی با استفاده از نرم افزارهای ریکاوری غیرقابل بازگشت خواهد بود. نرم افزاری که به شما در زیر معرفی میکنیم با ویندوز ویستا ، ۷ ، ۸ ، ۸٫۱ و وبندوز ۱۰ سازگاری دارد.

مطالب مرتبط


گام 1 - نرم افزار پرتابل WipeFile

نرم افزار پرتابل WipeFile

نرم افزار WipeFile یکی از ابزارهای قابل حمل برای پاک کردن اطلاعات بدون بازگشت می باشد. این برنامه از ۱۴ متد برای پاک کردن استفاده میکند.

شما میتوانید فایل های تکی و یا پوشه های خود را در این نرم افزار وارد کنید. نکته ی قابل توجه این است که شما میتوانید فایل های خاصی را mask کنید یعنی آنها را فیلتر کرده تا هنگام پاک کردن اطلاعات داخل پوشه ، فایل مربوطه پاک نشود.

به طور پیش فرض عمل “.” تمام فایل های داخل پوشه را پاک میکند. مثلا شما میخواهید از پاک شدن فایل ورد موجود در پوشه جلوگیری کنید، می توانید با فیلتر کردن فایل مورد نظرتان (doc.*) برای نرم افزار تعیین کنید که از پاک کردن فایل مربوطه صرف نظر کند.

این نرم افزار ۱۸ زبان را پشتیبانی میکند.

همچنین در منوی تنظیمات شما میتوانید آیتمی اختصاصی برای راست کلیک کامپیوتر ایجاد کنید. تا مثلا برای وارد کردن فایل هایتان به برنامه به راحتی با راست کلیک بر روی هر فایل در کامپیوترتان آن را به برنامه انتقال دهید.

قابل ذکر است بعضی از آپشن های این برنامه مثل تعریف دستور پاک سازی اختصاصی توسط کاربر و یا لاگین شدن ، پولی هستند و برای استفاده از این آپشن ها می بایست از نسخه پولی نرم افزار استفاده کنید.

1

اطلاعات مطلب

  • نرم افزار
  • 803 بازدید
  • blankblankblankblankblank (1 votes, average: 5,00 out of 5)
    blankLoading...
  • آخرین ویرایش توسط : درهمی - شنبه, 05 ژانویه 19, 10:54 ق.ظ

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب