ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

10 − 9 =

بستن
بستن

چگونه با ماساژ درمانی موهای زیبا و شاداب داشته باشیم؟

چگونه با ماساژ درمانی موهای زیبا و شاداب داشته باشیم؟

0e07cd1bd18d209fe7182c0dbbac1056

شادابی و سلامتی موهای شما نمایانگر سلامت بدن شماست. موها مانند قابی برای چهره شما هستند و زیبایی صورت شما را افزایش میدهند. اولین توصیه برای تقویت ریشه های موی سر این است که انگشت ها را میان موها فرو ببرید و آنها را چنگ بزنید و آنها بکشید. تا حدی که احساس درد بکنید. وقتی به آرامی موهای خود را میکشید احساس سرزندگی خواهید کرد. این احساس چندین دقیقه با شما خواهد ماند. این تمرین همچنین به رفع احساس خماری، سوء‌هاضمه و مشکلات دیگر کمک میکند. برای تحریک بیشتر این مراکز حساس واکنشی دست های خود را از قسمت مچ شل کنید و به آرامی روی سر ضربه بزنید.

مطالب مرتبط


گام 1 - فعال کردن مراکز بازتابی مربوط به موهای سر:

فعال کردن مراکز بازتابی مربوط به موهای سر:

اکنون از روش معجزه آسای ساییدن ناخن ها برای تحریک رشد موها استفاده میکنیم ضربه زدن و ساییدن ناخن ها را تندتر و تندتر میکنیم تا صدای ساییدگی به گوش برسد پس از چند لحظه دست نگهدارید و به دست هایتان آرامش بدهید. پس از تمرین احساس میکنید که جریان انرژی سراسر بدن شما تحریک میکند. برای داشتن موهای زیبا و شاداب باید آنها را خوب شستشو دهید و تمیز نگهدارید استفاده از گیاه 'صبر' و گیاه سبز بومی مکزیک برای زیبایی و سلامتی مو بسیار موثر است. سرکه نیز برای شستشوی سر خوب است. همیشه شانه و برس خود را هنگام شستشوی سر بشویید و از یک شانه بزرگ که فواصل بین دنده های آن زیاد است استفاده کنید تا مانع از شکستگی و کشیده شدن موها بشویید.

تحریک پیازهای مو:

در صورت کم مویی و ریزش مو میتوانید از این ماساژ استفاده کنید، انگشت اشاره و انگشت میانی خود را در قسمت جلویی نیمه بالایی گوش ها روی اسکلت استخوانی سر قرار دهید میدانیم که رشد و شادابی مو به خون نیاز دارد با این ماساژ جریان خون را به داخل ریشه های مو هدایت میکنید با نوک انگشت ها خون را با فشار به سمت پوست سر ببرید این حرکت را چندین بار تکرار کنید. ماساژ را به طرف جلوی سر و سپس وسط سر و در آخر به سمت اطراف پشت سر ادامه دهید در آغاز این حرکت را به آرامی انجام دهید چون در صورت اعمال فشار زیاد دچار سردرد خواهید شد.

گام 2 - غنی سازی خون برای داشتن موهای درخشان:

غنی سازی خون برای داشتن موهای درخشان:

مراکز حساس واکنشی پشت گردن را تا قسمت بستن نخاع که تنظیم کننده عملکرد حیاتی بدن از قبیل تنفس و گردش خون است ماساژ دهید. به زودی از ارتباط بین تنفس های عمیق و شادابی موها شگفت زده خواهید شد. تنفس عمیق اکسیژن لازم برای تقویت بدن را تامین میکند. تنفس عمیق باعث میشود که خون با اکسیژن و انرژی (که برای سلامتی بدن و شادابی پوست لازم است) غنی شود. خون به آب کافی برای روان شدن سیستم گردش خون و حفظ رطوبت پوست و شادابی موها نیاز دارد. 2نوع خوراکی فوق العاده برای رشد و شادابی وجود دارد:

1. شیره چفندر یا سیاه شیره که حاوی مقدار زیادی آهن برای غنی شدن خون است (2تا3قاشق سوپ خوری شیره چغندر را به یک لیوان شیر و یا هنگام طبخ غذا به آن اضافه کنید).

2. یونجه آلفا آلفا، که پیش ماده شیمیایی کراتین را در خون تولید میکند و به عنوان یک ماده اصلی در ساخت ناخن و موها موثر است. میتوانید از قرص آلفا آلفا نیز استفاده کنید.

یکی از دلایل کم مویی کمکاری هورمونی و کاهش فعالیت غدد هیپوفیز یا غده تیروئید است. به همین دلیل باید مراکز بازتابی مربوط به این غدد را تحریک کنید. تحقیقات نشان میدهد که غده هیپوفیز دست کم 9هورمون تولید میکند هر هورمون وظایف مشخصی دارد، بعضی از آنها عملکرد کلیه و تعادل آب و نیز رنگ پوست، استخوان، مو و رشد بدن را کنترل میکنند. این هورمون خاصیت یک ماده شفابخش درونی را دارد. غده تیروئید رشد بدن و فعالیت سلول ها را هماهنگ میکند و قلب و دستگاه گردش خون را در بهترین وضعیت نگهمیدارد.

با حفظ یک رژیم مناسب از نظر ویتامین ها و مواد معدنی و مصرف سبزیجات و میوه ها سالم ترین و زیباترین موها را خواهید داشت.

منبع: کتاب معجزه انرژی انگشتان

اطلاعات مطلب

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب