ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

10 − 9 =

بستن
بستن

چگونه با ماساژ درمانی جوان بمانیم؟

چگونه با ماساژ درمانی جوان بمانیم؟

1025099_766

برای دستیابی به سلامت کامل، استفاده از یک دوره کامل ماساژ درمانی توصیه میشود. هرگز اهمیت غدد مترشحه را از یاد نبرید. بخاطر داشته باشید که غده های فوق کلیوی انرژی شما را کنترل و بدن را آماده فعالیت میکند.در این میان، غده تیروئید باید عملکرد مناسبی داشته باشد؛ در غیر اینصورت، بدن تنبل میشود. خود را خسته نکنید و به اندام های سازنده هورمون کمک کنید تا با کارکرد صحیح خود، فرایند جوانی را در بدن شما تجدید کنند.

مطالب مرتبط


گام 1 - بازسازی سلول های جدید سالم:

بازسازی سلول های جدید سالم:

با استفاده از نیروهای شفابخش موجود در طبیعت، روند بازسازی سلولهای بدن خود را تقویت کنید. هر کدام از میلیارد ها سلول بدن شما موجودیتی زنده دارند. وقتی مواد زائد و سمی در بافت ها جمع میشوند، بدن با رشد و نمو سلول ها و روند طبیعی جایگزینی سلولی، در برابر آن واکنش نشان میدهد. طبعا هنگامی که مواد زائد و شسمی در بدن وجود داشته باشد، امکان تغذیه سالم و اکسیژن رسانی به سلول، وجود نخواهد داشت. چنانچه سلول ها به میزان کافی تغذیه نشوند، روند ÷یری زود رس و بیماری تسریع میشود. بنابراین، با ماساژ درمانی میتوان به دوباره فعال کردن اندام ها به ویژه شش ها، کبد، کلیه ها و پوست و ساختن سلول هاب جدید سالم کمک کرد.

گام 2 - تقویت دستگاه گوارش:

تقویت دستگاه گوارش:

سوخت و ساز کند و یبوست، باعث تجمع مواد زائد و سمی در بافت ها میشود که میتواند زمینه ساز بسیاری از مشکلات و عوارض جسمی و روانی باشد و احساس ضعف ایجاد کند. روی مراکز بازتابی روده ها و کلیه ها با فشار شدید و چرخشی کار کنید؛ بطوریکه گردش خون طبیعی بتواند به وضعیت اولیه خود بازگردانده شود و موانع دستیابی به سلامتی و جوانی کاهش یابد.

دستگاه گوارش را با این روش موثر تحریک کنید. بدین ترتیب که ماساژ دهنده جادویی را در کف دست چپ قرار میدهیم و دست راست را روی آن میگذاریم و دست ها را تا آنجا که میتوانیم سخت به یکدیگر فشار میدهیم. آیا احساس میکنید که قفسه سینه شما سفت شده است؟ از وضع عضلات شکم خود نیز آگاه شوید و در طول این تمرین، آنها را سفت کنید. این تمرین ویژه باعث تقویت دستگاه گوارش میشود و تنبلی و کم کاری آن را برطرف میکند و در عین حال، عضلات شکم را سفت میکند. بهتر است این تمرین را در حالت ایستاده انجام دهید.

گام 3 - جوانی پایدار:

جوانی پایدار:

دیگر نیازی به شکایت از خستگی ندارید. وقتی به مراکز بازتابی خود ماساژ سریعی بدهید، احساس خواهید کرد که کاملا پر انرژی هستید. برای این منظور باید همه مراکز بازتابی روی پا را به شدت ماساژ بدهید. این تمرین جریانهای عصبی را تحریک میکند و با انرژی خاص خود، سلول ها و اعضای بدن را نوسازی میکند.

پس از این تمرین، پای چپ خود را از زیر پاشنه، با یک دست نگهدارید و با دست دیگر، ضربه ای به ته، بالا و کناره های پا بزنید.اکنون از انگشت شست و انگشت سبابه خود، برای فشار و نیشگون گرفتن استفاده کنید. هریک از انگشت های پا را فشار دهید و به این سو و آن سو بپیچانید. سپس روی نوک انگشتان پا کار کنید. قوزک پای خود را ورزش دهید و انگشت های پای خود را به سمت جلو و عقب حرکت دهید. پای خود را به سمت چپ و راست بچرخانید و سپس دوایر بزرگتری ایجاد کنید و در نهایت، این تمرین را با کوبیدن پاشنه های پا بر روی زمین پایان دهید و بدین گونه، با تحریک گردش خون، انرژی خود را در سراسر بدن تقویت کنید.

 از آنجا که گردش خون، با تقویت فعالیت های سلولی، بر نیروی شما می افزاید، ممکن است احساس مورمور شدن کنید. بدین ترتیب، به زودی نیروی حیاتی جوانی را در وجود خود احساس خواهید کرد.

تاثیر شگفت انگیز برگ های خشک شده یونجه:

در شرایط مطلوب، همه ی انسانها می توانند 120 سال زندگی کنند. شواهد نشان میدهدکه در منطقه تبت، بسیاری از افراد تا 125 سال عمر میکنند. پژوهشگران، راز طول عمر آنها را ناشی از جریان خون طبیعی و سالم و مصرف روزانه گیاهان میدانند. گیاه مورد علاقه مردم تبت، یونجه است. یونجه تنها گیاه شناخته شده ای است که در آن، همه مواد لازم برای رشد و سلامتی وجود دارد.

یونجه، یکی از گیاهان دارویی بسیار موثر و استثنایی برای درمان فشار خون بالاست. در این گیاه، کلیه مواد لازم برای سلامت و انعطاف پذیری شریانها و درمان تصلب شرایین وجود دارد. این گیاه، از نطر آهن غنی است و در نتیجه برای درمان کم خونی موثر است و پتاسیم موجود در آن، برای شادابی پوست و کلسیم آن برای سلامت دندان ها و استخوان ها مفید است.

یونجه سازگاری خوبی با کبد و روده ها دارد و بدن را سم زدایی میکند و برای افرادی که از ورم مفاصل رنج میبرند، بسیار موثر است. همچنین، برکارکرد غده هیپوفیز و غدد تولید کننده هورمون تاثیر مثبتی دارد و از آنجا که به سرعت بدن را قلیایی میکند، برای درمان سرما خوردگی و نارحتی های مثانه و کلیه سودمند است. یونجه حاوی همه ی ویتامین های شناخته شده و حتی ناشناخته مانند ویتامین ک، ب8 و یو برای بهبود و درمان زخم های گوارشی است. یونجه به علت داشتن فسفر، باعث سرعت بخشیدن به ارتعاشات مغزی میشود و به ذخیره سازی کراتین کمک میکند و باعث تقویت موی سر میشود.

گام 4 - سالم و جوان، با ماساژ درمانی:

سالم و جوان، با ماساژ درمانی:

هنگامی که به انرژی جسمی و روانی بیشتری نیاز دارید، میتوانید مرکز بازتابی زیر بینی (دقیقا بالای لب ها) را با انگشت فشار دهید.

هنگامی که این نقطه را فشار میدهید، یک جریان انرژی بخش به سوی غدد صنوبری و هیپوفیز (که در مغز قرار دارد) و نیز طحال و لوزالمعده (برای کمک به گردش خون و ترشح انسولین) ارسال میشود. با یک حرکت آرام فشاری-چرخشی (انگار که استخوان زیر پوست را ماساژ میدهید)، این کانون بازتابی مرکب (چند منظوره) را ماساژ دهید. از برجستگی بندهای انگشتان دست نیز برای تقویت بیشتر جریان انرژی میتوانید استفاده کنید. این نقطه را به آرامی فشار دهید. تا 7شماره بشمارید و سپس برای 7ثانیه، فشار را متوقف کنید. این تمرین را چندین بار انجام دهید تا انرژی جسمی و روانی شما تقویت شود. همزمان به آرامی، نفس های عمیق بکشید. 

روزانه 6 تا 8 لیوان آب بنوشید:

نوشیدن آب برای بهبود عملکرد دستگاه گوارش، کلیه ها، دفع سموم، رفع یبوست و بازسازی دستگاه ایمنی بدن مفید است. آّب پوست و مو را شاداب میکند و شما را جوان و سالم نگاه میدارد. روزانه 6 تا 8 لیوان آب بنوشید. اگر اضافه وزن دارید، مقدار بیشتری آب بنوشید. قطعا از اینکه انرژی شما به سرعت باز میگردد و کارایی جسمی و روحی تان بهبود می یابد تعجب خواهید کرد.

ماساژ درمانی و ورزش کردن:

ماساژ درمانی همراه با ورزش، با عملکرد قلب، شش ها و عروق خونی کمک میکند. خون تازه، بیلیون ها سلول بدن را تغذیه میکند و به بدن شما انرژی و سلامتی میبخشد. مراکز بازتابی مربوط به ریه و شبکه عروقی را ماساژ دهید تا کارایی دستگاه گردش خون شما بهبود یابد.

با خنده و تبسم، شاداب و جوان بمانید:

خنده به کل سیستم بدن شما انرژی میدهد و ضربان قلب و آهنگ تنفس شما را سریعتر میکند.

خنده ی واقعی، باعث آزاد شدن آدرلین و در نتیجه، افزایش انرژی میشود و به فردی که احساس افسردگی میکند، شادابی و سرزندگی میبخشد. خنده، هوای تازه را به داخل ریه ها میکشاند و باعث افزایش نیرو و انرژی میشود و حالت شفابخشی برای بدن دارد. خنده به سلول ها طراوت و تازگی میبخشد. وقتی خوشحال هستید و لبخند میزنید، ماهیچه های گردن و صورت به سمت بالا کشیده میشود . هنگامی که میخندید، میتوانید احساس کنید که عضلات صورت و گردنتان سفت و شل میشود. عضلات گونه، لب های شما را به طرف بالا و خارج میکشد و ماهیچه های سینه، عضلات گردن را سفت میکند. بنابراین، وقتی به شدت میخندید، ماهیچه های فک و اطراف چشم ها ورزش میکنند.

در واقع، عضلات صورت، احساسات و حالت های درونی شما را نشان میدهد، بخاطر داشته باشید که غم و ناراحتی، ماهیچه های صورت و گردن را به سمت پایین میکشند و در نتیجه، چین و چروک ایجاد میکنند. این ورزش مانند ماساژ درمانی میتواند در هرکجا مورد استفاده قرار بگیرد، بی آنکه برای شما هزینه ای در بر ذاشته باشد. 

منبع: معجزه انرژی انگشتان

اطلاعات مطلب

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب