ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

10 − 9 =

بستن
بستن

چگونه با ماساژدرمانی به بهبود دندان ها کمک کنیم؟

چگونه با ماساژدرمانی به بهبود دندان ها کمک کنیم؟

wisdom-tooth-pain-2

شاید هیچ دردی تحمل ناپذیرتر از درد دندان نباشد. تنها موردی که به دندان پزشکی مراجعه کرده ام زمانی بود که دچار سرما خوردگی شدید شده بودم و عصب صورت من دچار ناراحتی شدید شده بود. تصور کردم شاید به دندان درد مبتلا شده ام، اما ظرف چند روز با استفاده از روش ماساژ درمانی توانستم درد را از بین ببرم.

مطالب مرتبط


گام 1 - خمیر دندان با کیفیت مطلوب:

خمیر دندان با کیفیت مطلوب:

سالها پیش که به علت عفونت دهان به دندان پزشک مراجعه کرده بودم او به من گفت که دندان ها و لثه های کاملا سالمی دارم و در مورد نوع خمیر دندانی که که بکار میبرم از من سوال کرد، به او گفتم در تمام طول زندگی ام از "نمک و سودا" استفاده کرده ام.چندی پیش دکتر پاول کیز پژوهشگر موسسه ملی تحقیقات دندان پزشکی اعلام کرد که برای پیشگیری از بیماری لثه، به سادگی میتوان با برس زدن و ماساژ دادن به همراه نمک پیشگیری کرد. کسانی که دچار بیماری فشار خون بالا هستند میتوانند بجای نمک از نمک مخصوص فرنگی استفاده کنند.

گام 2 - چگونه پاک کننده دندان بسازیم:

چگونه پاک کننده دندان بسازیم:

من از نمکدانی که سوراخ های درشت دارند استفاده میکنم و در آن به نسبت مساوی نمک و سودا میریزم و 2تا 3 عدد لوبیا هم برای جلوگیری از تشکیل حبه های سخت نمک به آن می افزایم. مقدار کمی از آن را در دستم میریزم و مسواک خیس خود را به آن آغشته میکنم و بعد دندان هایم را مسواک میزنم. نمک، حالت پاک کنندگی دارد و لثه ها را سفت و نیرومند میکند و سودا بی آنکه آسیبی به دندان بزند، آن را براق میکند. پس از مسواک زدن دندان ها را با پروکسید هیدروژن یا آب اکسیژنه بشویید تا دندان های سفید و لثه های پاکیزه داشته باشید. پروکسید باعث از بین بردن جرم ها میشود و سلامتی آن را حفظ میکند.

دکتر کیز تاکید میکند که این دستورالعمل برای افرادی که دجار بیماری پیوره ی ابتدایی شده اند، بسیار مفید است. تقریبا 95درصد مردم از بیماری های لثه رنج میبرند. بنابراین، اگر میخواهید مشکلات کمتری در رابطه با دندان های خود داشته باشید از این روش استفاده کنید.

گام 3 - تسکین درد دندان:

تسکین درد دندان:

برای تسکین درد دندان به انتهای انگشتان خود گیره محکمی بزنید خطوط نصف النهار بدن را بازبینی کنید و انگشتان دستی را که در طرف دندان دچار درد قرار دارند، فشار دهید. خطی را که از سراسر دندانی که درد میکند گذاشته و در همان سمت به انگشتان دست منتهی میشود، پیگیری کنید و همان انگشتان را تحت فشار قراردهید. این روش باعث بی حسی در این منطقه میشود و درد را برطرف میکند اگر گیره یا نوارهای لاستیکی در اختیار ندارید، انگشتان خود را با دندان فشار دهید تا درد کاهش پیدا کند.

ممکن است تا هنگام مراجعه به دندان پزشک مجبور شوید هر 15 تا 20 دقیقه این عمل را انجام دهید تا از درد دندان خلاص شوید.

تسکین درد با کمک شانه و گیره انگشتی:

در یک مهمانی شام، میزبان با ناراحتی به من گفت که دندان درد شدیدی دارد او که از سالها پیش بیمار من بود انتظار داشت که در آن وضعیت به او کمک کنم، او را به اتاق خلوتی بردم و از او خواستم یک شانه در اختیار من بگذارد چون دندانی که درد میکند در قسمت چپ قرار داشت شروع به فشار دادن روی انگشتان دست چپم کردم چندین نقطه حساس در قسمت داخلی انگشت شست و اشاره یافتم و روی مناطق حساس به آرامی فشار وارد کردم. به تدریج و در حین گفتگو درباره جشن، به مدت 10دقیقه فشار روی شانه سر را افزایش دادم و از او پرسیدم وضع دندانش چطور است؟

اون با تعجب گف که چطور در طول گفتگو با من درد دندانش را از بین برد بدین ترتیب بی آنکه دردی احساس کند از ساعات باقی مانده مهمانی لذت برد. به اون گفتم عقل حکم میکند که گهگاه تا هنگام مراجعه به یک دندانپزشک، از گیره های انگشتی استفاده کند.

اجتناب از یک وضعیت ناخوش آیند:

بعداز ظهر یکی از روزها هنگامی که همسرم در جلسه یک انجمن شرکت داشت، متوجه شد مردی که در کنار او نشسته از دندان درد شدیدی رنج می برد و قصد دارد به همین علت جلسه را ترک کند ولی چون سخنران اصلی جلسه بود، از این که مجبور به ترک جلسه شود احساس شرم میکرد. همسرم به او گفت روی مفصل انگشت میانی را شدیدا فشار دهد زیرا دندانی که درد میکرد روی سومین خط نصف النهاری بدن قرار داشت. آن شخص میدانست که همسرم از روش شفا درد ماساژ درمانی به خوبی آگاه است، بی هیچ چون و چرایی، توصیه ی او را بکار بست، دقایقی بعد متعجب و سپاسگزار بود که درد دندانش بیش از آنکه برای سخنرانی فراخوانده شود کاملا تسکین یافته است.

گام 4 - ماساژ لثه ها:

ماساژ لثه ها:

اکنون، مراکز نزدیک به ریشه های دندان را ماساژ دهید.

تمام انگشتان را به گونه های خود فشار دهید بطوریکه ریشه های دندان های بالای خود را احساس کنید. از قسمت جلو گوش ها شروع کنید، انگشتان خود را به آرامی به طرف مرکز صورت ببرید و قسمت زیر بینی خود را فشار دهید. حدودا 3 ثانیه فشار را روی هرکدام از این مراکز نگهدارید احتمالا همانطور که انگشتانتان را روی این نقاط حرکت میدهید، مراکز حساس را پیدا می کنید. در این صورت، فشار روی این مرکز دردناک را کمی بیشتر کنید و یا اینکه بعدا این قسمت ها را فشار دهید. هم اکنون بسوی ریشه های دندان های پایین بروید. انگشتان خود را در طول خط استخوان فک که از گوش ها شروع میشود قرار دهید. همانطور که فشار میدهید ریشه های دندان پایین را احساس خواهید کرد. انگشتان خود را در طول این قسمت، همانگونه که بر روی ریشه های دندان بالایی عمل کردید، فشار و ماساژ دهید تا انگشتان شما روی ریشه های دندان جلویی در قسمت چانه قرار گیرند. وقتی با انگشتان خود روی این مناطق ضربه میزنید نصف النهار شکمی به تحریک روده کوچک و روده بزرگ خود میپردازید وقتی انگشتان شما در این حالت قرار میگیرند شست های خود را زیر چانه قرار دهید و این منطقه را به سمت چانه ماساژ دهید به کمک این روش میتوانید از ایجاد غبغب چانه جلوگیری کنید.

منبع : کتاب معجزه انرژی انگشتان

اطلاعات مطلب

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب