ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

10 − 9 =

بستن
بستن

چگونه با قانون پارتو آشنا شویم؟

چگونه با قانون پارتو آشنا شویم؟

آیا تا به حال به این موضوع اندیشیده اید که چگونه می توانید از زمانی که برای کار و تجارت تان صرف می کنید بیشترین بهره و مزیت را ببرید؟

 در این مقاله به بررسی فعالیت های پرارزش و فعالیت های کم ارزش می پردازیم. در این میان به شما توصیه می شود که بیشتر وقت خود را صرف انجام کارهای پرارزش نمایید. این مقاله ازجمله اقدامات گام به گام محصپسوب می شود تا شما بتوانید از تلاش های خود حداکثر بهره را ببرید

مطالب مرتبط


گام 1 - استفاده بهینه از زمان

استفاده بهینه از زمان

مهمترین مهارت ها در افزایش بهره وری و سود بواسطه ی بکارگیری زمانی است که در کف اختیار دارید. با اجرای سه قاعده ساده تحت رعایت آن می توانید از زمان خود بیشترین بهره و منفعت را ببرید. این سه قاعده عبارتند از:

1.زمان بیشتری را صرف فعالیت های پرارزش و زمان کمتری را صرف انجام فعالیت های کم ارزش نمایید.

2.از همین حالا به انجام کارهای پرارزش بپردازید و از انجام کارهای کم ارزش خودداری نمایید.

3.تا آنجا که می توانید زمان و انرژی خود را صرف انجام فعالیت هایی نمایید که مهم و یا به مراتب ضروری هستند

گام 2 - معنا و مفهوم قانون پارتو

معنا و مفهوم قانون پارتو

ویلفردو پارت یکی از اقتصاددانان و جامعه شناسان مشهور ایتالیایی است که از تحلیل و بررسی های علم ریاضی برای بکارگیری معنا و مفهوم مهم مدیریت زمان استفاده کرد. او در این اثر خود بنام خط مشی اقتصاد که در سال 1897 – 1896 به چاپ رسید در مورد قانون مهم توزیع درآمد صحبت کرده است. این قانون در خصوص اثبات محاسبات ریاضی در توزیع میزان درآمد و دارایی جامعه در تمام اعصار بود. دیدگاه پارتو بر این مبنا بود که 20 درصد جمعیت 80 درصد درآمد جامعه را برخوردار می باشند و در واقع می توان گفت 80 درصد کل ثروت و دارایی جامعه را به جیب می زنند

امروزه قانون پارتو بصورت کاملا هدفمند گسترش یافته است و در سایر بخش های زندگی از آن بعنوان قانون 80-20 بکار گرفته می شود. بطور کلی این قانون مهم بیان می دارد که 80 درصد نتایجی که کسب می کنید ناشی از 20 درصد تلاش های شماست.

در این میان می توان این گونه به نتیجه رسید که قانون پارتو با اکثر جوانب زندگی ها رابطه دارد. اگر به جوانب زندگی خود نگاه دقیقی داشته باشیم کاملا مشخص است که 20 درصد ارتباطات شخصی موجب تامین 80 درصد شادی و نشاط زندگی می شوند. 20 درصد باورها و آرمان های درونی ما امکان دارد موجب ایجاد 80 درصد نگرش های والا و هدفمند شود

گام 3 - قانون پارتو و تجارت

قانون پارتو و تجارت

قانون پارتو در فعالیت های تجاری نیز کاربرد دارد. بطور معمول 20 درصد مشتریان 80 درصد فروش را به خود اختصاص می دهند. 20 درصد محصولات 80 درصد درآمد و دارایی را مشخص می سازند. 20 درصد فعالیت های بازاریابی 80 درصد نتایج مبنی برا این بازاریابی را به خود اختصاص می دهد. 20 درصد کارمندان یک شرکت 80 درصد تولید را رقم می زنند.

شاید این سوال برایتان پیش آید که این موارد چه ارتباطی به بهره وری و منفعت شخصی دارد؟ باید گفت ارتباط آن بسیار زیاد است. حقیقت امر این است که قانون پارتو یکی از مقتدرانه ترین اصولی است که شما می توانید در تلاش های خود از آنان کمک بگیرید تا میزان سود و بهره وری شخصی خود را ارتقا دهید. زمانیکه این قانون را در مدیریت زمان در نظر می گیرید بدون شک به نتایج بسیار قابل توجهی خواهید رسید

در این میان به چهار روش می توان بهره وری را گسترش داد. بعبارت دیگر در کوتاه ترین زمان نتایج زیادی بدست خواهد آم از قبیل:

1.بعضی از کارها را بیشتر انجام خواهید داد.

2.بعضی از کارها را کمتر انجام خواهید داد .

3.کارهایی را که تا این زمان انجام نداده اید را انجام خواهید داد.

  1. کارهایی را که تا این زمان انجام داده اید را متوقف خواهید ساخت.

اکنون دو عبارت اول را درنظر بگیرید. بعضی از کارها را بیشتری و بعضی از کارها را کمتر انجام می دهید. پارتو این توصیه را به زبان ساده تر توضیح داده است. شما با رعایت قانون پارتو بااقدامات ذیل مواجه خواهید شد.

پرمنفعت ترین فعالیت های خود را شناسایی می کنید. در واقع 20 درصد کارهایی را که روزانه انجام می دهید موجب بروز 80 درصد ارزش کاری شما می شود.

کم ارزش ترین فعالیت های خود را شناسایی می کنید. در واقع 80 درصد کارهایی را که روزانه انجام می دهید موجب بروز 20 درصد درآمد یا ارزش کاری شما می شود.

تصمیم بگیرید که بخش اعظم از زمان خود را صرف انجام کارهای پرارزش نمایید.

تصمیم بگیرید تا آنجا که می توانید از انجام کارهای کم ارزش اجتناب نمایید.

بکارگیری قانون پارتو باتوجه به این شکل به شما این فرصت را می دهد تا حدود زیادی میزان بهره وری و منفعت شخصی خود را افزایش دهید. با استفاده بهینه از زمان به این امر مهم دست می یابید.

اطلاعات مطلب

  • مالی و تجاری
  • 565 بازدید
  • blankblankblankblankblank (2 votes, average: 5,00 out of 5)
    blankLoading...
  • آخرین ویرایش توسط : حمید واحدی - چهارشنبه, 29 مارس 17, 11:19 ق.ظ
  • اسرار شغلی و تجاری

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب