ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

10 − 9 =

بستن
بستن

چگونه با فرآیند اصلی در جلب رضایت مشتری آشنا شویم؟

چگونه با فرآیند اصلی در جلب رضایت مشتری آشنا شویم؟

در این مقاله قصد داریم در خصوص ارتباط مهم میان انتظارات مشتریان و رضایت مندیشان حرف بزنیم تا تفاوت میان برآورده کردن انتظارات مشتریان را یاد بگیریم. این مقاله به شما کمک می کند تا راه هایی را برای تجزیه و تحلیل و در عین حال تقویت نوع برخورد با انتظارات مشتریان را ایجاد کنید.

جلب رضایت خاطر مشتریان از چهار فرآیند اصلی تشکیل می شود که همه آن ها بستگی به این موضوع دارند که چه اندازه انتظارات مشتری را برآورده می سازید. هر چه به میزان بالاتری دست یابید بر وفاداری و استحکام داد و ستد مشتریان خود می افزایید و به همین میزان نیز موفقیت تان بیشتر می شود

مطالب مرتبط


گام 1 - چگونه می توان انتظارات مشتریان خود رابرآورده کرد.

چگونه می توان انتظارات مشتریان خود رابرآورده کرد.

حداقل کاری که برای مشتریان خود می توانید انجام دهید این است که انتظارات آن ها را برآورده سازید. در این فرآیند مشتری هرگز هیچ شکایتی نخواهد داشت و بطور موقت هم که شده از کار و تجارتتان تحت خرید محصولات شما راضی خواهد شد. اما در این سطح هرگز وفادار به شما نخواهد بود. اگر رقیبان تجاری شما در بازار نشان دهند که قادر به برآورده ساختن انتظارات بیشتری از مشتریان شما هستند بطور قطع مشتریان شما یکی پس از دیگری به سمت همکاری با آن ها گرایش پیدا خواهند کرد و به احتمال قوی از تجارت با شما صرف نظر می کنند و به سراغ عقد قرارداد با رقیبان شما خواهند رفت

به یاد دارم روزی یکی از مراجعین موضوع ذیل را با ما در میان گذاشت. چهار خشکشویی در محل زندگی او وجود داشتند. او سال ها لباس هایش را فقط به یکی از این چهار خشکشویی می داد. در طول هفته دوباره لباس های چرک و کثیف را صبح زود تحویل خشکشویی مورد نظرش می داد و بعدازظهرها در حالی که از محل کار به منزلش برمی گشت لباس های اتو کشیده را تحویل می گرفت. با وجود آن که کارمندان آن خشکشویی در طی سال تغییر کرده بودند و بعضی از آن ها رفتار دوستانه تری داشتند اما با کمال میل لباس هایشان را در همان روز آماده می کردند و به او تحویل می دادند. این موضوع برای مراجع ما که زنی بسیار پرمشغله و همسر و مادر پرکاری بود از اهمیت زیادی برخوردار بود و با آنکه خشکشویی های دیگر تبلیغات گسترده ای می کردند که به اهمیت کمتری لباس ها را می شویند و اتو می کشند اما او هرگز به آن ها مراجعه نمی کند. در یکی از روزها زن دوباره برای گرفتن لباسش مراجعه می کند ولی کارکنان خشکشویی با شرمندگی به او می گویند که به دلیل فشار کاری لباس های وی امروز آماده نشده اند و فرد مورد نظر ما فردا لباس هایش را تحویل می گیرد. زن بدون آنکه اعتراضی نماید لباس را برداشته و بیرون می رود و در حین رفتن به منزل از خشکشوی دیگری سوال می کند که اگر لباس هایش را صبح تحویل بدهد آیا تا عصر آماده می شود که در پاسخ به او می گویند که قطعا آماده خواهد شد و زن تصمصم می گیرد لباس هایش را از دفعه بعد به خشکشویی جدید ببرد.

حال این سوال پیش می آید که مشتریان شما چه انتظاراتی را از خدمات شما دارند؟ شما می بایست در این مورد مهم اطلاعات کافی داشته باشید و باید سعی کنید که این قبیل از انتظارات را برآورده سازید.

گام 2 - چگونه می توان از حد انتظارات مشتریان فراتر رفت؟

چگونه می توان از حد انتظارات مشتریان فراتر رفت؟

کسب سطوح بالاتر از رضایت مشتری زمانی حاصل می شود که آن ها را شگفت زده کنید و خدماتی بیش از حد انتظارات آن ها ارایه دهید. ارایه خدمات سریع و بسیار دوستانه و بعد از باخبر شدن رضایت مشتری این امکان را ایجاد می کند تا شما در این سطح رو به پیشرفت قرار بگیرید. لگر در مقایسه با رقیبان خود خدمات و محصولات بیشتر و بهتری را عرضه کنید مطمن باشید در کار جلب رضایت مشتریان خود توانسته اید در سطح بالاتری قرار بگیرید.

بکارگیری فرآیند دوم خدمات به مشتریان موجب می شود تا شما از میزان اعتبار و بقای کافی برخوردار شوید و در جریان رقلبت با سایر رقیبان خود حاشیه امنیت بیشتری بهره ببرید. این امر موجب می شود تا بتوانید بر میزان سود خود بیافزایید. مشتریانی که متوجه میشوند شما از حد انتظار آن ها فراتر هستید همیشه تمایل دارند به شما مراجعه کنند بنابراین شما این گونه می توانید بر میزان قیمت های خود بیافزایید و در نتیجه سود و بهره وری خود را افزایش دهید.

گام 3 - چگونه می توان مشتریان خود را خوشحال کرد؟

چگونه می توان مشتریان خود را خوشحال کرد؟

آیا تا به حال کسی به شما خدمتی کرده است که نه تنها از میزان انتظارات شما بالاتر بوده بلکه موجب لبخند شما به واسطه ی رضایتمندی تان نشده باشد؟ زمانی که مشتری در این سطح از خدمت قرار می گیرد بطور واقعی خوشحال می شود زیرا نه تنها نیاز اولیه اش برآورده می شود و از حد آن فراتر بوده است بلکه روی احساسات او نیز تاثیر مثبت گذاشته می شود. زمانیکه مشتریان از این میزان تجربه و احساس برخوردار می شوند برای شرکت رقیب جلب مشتری به سمت خود کار بسیار سختی می شود. زمانی که مشتریان خودتان را خوش حال می کنید در حقیقت در مسیر کسب بهره وری بیشتر و موقعیت بهتر قدم می گذارید.

زمانی که مشتری خود را خوش حال می کنید در حقیقت به آن ها نشان می دهید که برای شما مهم هستند و برای آن ها ارزش قایل می باشید و آن ها به واسطه ی این احترام با لبخند حاکی از رضایت از شما خرید می کنند. بنابراین شماه هر چه بیشتر مشتریان خود را خوش حال نمایید بیشتر می توانید در زمینه کاریتان به موفقیت برسید

اطلاعات مطلب

  • مالی و تجاری
  • 559 بازدید
  • blankblankblankblankblank (1 votes, average: 5,00 out of 5)
    blankLoading...
  • آخرین ویرایش توسط : حمید واحدی - دوشنبه, 03 آوریل 17, 12:11 ب.ظ
  • اسرار شغلی و تجاری

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب