ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

3 × 4 =

بستن
بستن

چگونه با شکایت مشتری برخورد کنیم؟

چگونه با شکایت مشتری برخورد کنیم؟

ارتباط با مشتری بخش جدا نشدنی دنیای کار می باشد. زمانی که محصولی را به فروش می رسانید یا خدماتی را عرضه می نمایید ممکن است بعد از مدتی به دلیل برآورده نشدن خواسته های مشتری با شکایت وی روبرو شوید. در این حالت نوع برخورد شما با وی بسیار مهم و حایز اهمیت می باشد. در این مقاله قصد داریم به بررسی این مهم بپردازیم و موضوع را بررسی کنیم که چه برخوردی می تواند مناسب باشد.

لطفا تا پایان این مطلب مهم و کاربردی با ما همراه باشید.

مطالب مرتبط


گام 1 - حفظ خونسردی

حفظ خونسردی

زمانی که مشتری به شما مراجعه می کند می تواند رفتار متفاوتی نشان دهد. برخی ممکن است با ناراحتی به شما مراجعه نمایند و برخی با عصبانیت فضا را متشنج نماید و یا رفتارهای متفاوتی نشان دهند. توجه داشته باشید که شما باید خونسردی خود را حفظ نمایید و فضا را کامل آرام نمایید و از وی بخواهید آرامش خود را حفظ نموده و در صندلی بنشیند تا اوضاع را باهم بررسی نمایید.

گام 2 - توضیح خواستن از مشتری

توضیح خواستن از مشتری

زمانی که مشتری کمی آرام تر شد از وی بخواهید تا ناراحتی و شکایت خود را برای شما توضیح دهد. زمانی که که حرف ها  و مشکلات روبرو شده را برای شما توضیح می دهد کاملا به وی گوش دهید تا به خوبی با مشکلات آشنا شوید و راهکار مناسب را برای حل آن پیدا کنید. به مشتری تضمین دهید که مشکلات برطرف خواهد شد.

گام 3 - عذرخواهی از مشتری

عذرخواهی از مشتری

بعد از شنیدن مشکلات به وجود آمده به مشتری بگویید که از مشکل به وجود آمده ناراحت هستید و از وی معذرت خواهی کنید و به وی تضمین بدهید که مشکل را در کوتاه ترین زمان ممکن بررسی خواهید و آن را رفع می کنید. به وی بگویید که شخصا پیگیر این موضوع خواهید بود و از هیچ تلاشی برای رفع مشکل دریغ نخواهید کرد.

گام 4 - خدمات جبرانی

خدمات جبرانی

شما می توانید وقتی مشکل را حل نمودید برای مشتری خدمات جبرانی درنظر بگیرید مثلا می توانید به وی کارت تخفیف بدهید و یا بخشی از خدمات پشتیبانی که برای محصولات و خدماتتان در نظر گرفته اید را با تخفیف ویژه برای این مشتری ارایه دهید. این خدمات می توانید دلخوری های ناشی از شکایت مشتری را تا حدودی برطرف نماید.

اطلاعات مطلب

  • دنیای کار
  • 457 بازدید
  • blankblankblankblankblank (3 votes, average: 5,00 out of 5)
    blankLoading...
  • آخرین ویرایش توسط : مهدی هاتفی نیا - یکشنبه, 24 دسامبر 17, 8:46 ق.ظ
  • مدیریت کسب و کار

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب