ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

4 × چهار =

بستن

صرافی ملی ایران قیمت لحظه‌ای آخرین بروز رسانی 10:11:02*** 1398/06/2: قیمت فروش دلار 11650 تومان و قیمت فروش یورو 13100 تومان

تیتر اصلی روزنامه ها  شنبه 1398/06/02::: مردم سالاری: چانه‌زنی برجامی ظریف با الیزه; وزیر امور خارجه کشورمان مذاکرات اخیر خود با رئیس جمهور فرانسه را سازنده و خوب عنوان کرد و گفت ایران و فرانسه به گفت‌وگوهای خود ادامه خواهند داد و تماس‌ها بین آقایان مکرون و روحانی ادامه خواهد داشت. *** شرق: موافقان و مخالفان سخنان کرباسچی; اصلاحات یا خروج از اصلاحات *** ایران: تبادل بسته های برجامی در پاریس; ظریف: تماس‌ها بین روحانی و مکرون ادامه خواهد داشت; «بررسی گزینه‌های پیشنهادی ایران و فرانسه» پاسخی بود که محمدجواد ظریف در مواجهه با پرسش‌های متعدد خبرنگاران اروپایی در خلال حضورش در اروپای شمالی مطرح کرد. بعد از آنکه مشخص شد حضور در فرانسه و دیدار با امانوئل مکرون، رئیس جمهوری این کشور هم در برنامه سفرهای دیپلماتیک و فشرده وزیر خارجه ایران قرار گرفته است، دیگر جزئیات این سفر و محور گفت‌وگوهای ظریف و مکرون بود که مورد پرسش اغلب خبرنگاران نروژی و بین‌المللی قرار گرفت.; دیداری که عصر جمعه به وقت ایران در پاریس انجام شد و ظریف آن را سازنده خواند. *** اطلاعات: پیشرفته‌ترین سامانه دفاعی ـ بومی کشور رونمایی شد; مأموریت سامانه « باور ۳۷۳» برای دفاع از حریم‌ هوایی کشور *** ابتکار: آیا بسته پیشنهادی ماکرون ایران را راضی می‌کند؟ نجات برجام در ایستگاه پاریس; محمدجواد ظریف وزیر خارجه کشورمان که هفته گذشته به منظور دیدار با مقامات سه کشور اسکاندیناوی به فنلاند، نروژ و سوئد سفر کرده بود، روز گذشته در مهم‌ترین بخش از سفر اروپایی خود وارد پاریس شده و با امانوئل ماکرون رئیس‌جمهوری فرانسه دیدار و گفت‌و‌گو کرد. *** کیهان: هیچ‌کس از شمشیر عدالت مصون نیست حتی نمایندگان مجلس! خبر دستگیری دو نماینده مجلس در ارتباط با پرونده پیش‌فروش محصولات شرکت خودروسازی سایپا، بار دیگر نشان داد عزم قوه قضائیه در برخورد با فساد اقتصادی و اداری بیش از همیشه جزم است. *** دنیای اقتصاد: ماه متفاوت بورس و دلا‌ر; بازارهای داخلی در دومین ماه تابستان گرچه مسیر ماه‌های قبل را ادامه دادند، اما جنس نوسان قیمتی بازارها متفاوت بود. شاخص کل بورس تهران در مسیر پرشتاب صعودی خود در مرداد نیز رشد ۵ درصدی را به ثبت رساند.

چگونه با شخصی که شایسته همنشینی نیست باید رفتار کرد؟

چگونه با شخصی که شایسته همنشینی نیست باید رفتار کرد؟

کسی که شایسته همنشینی نیست

 لقمان به پسرش گفت: (( پسرم! از مردم بد, به خدا پناه ببر, و از خوبشان نیز بر حذر باش)). لقمان به پسرش گفت:(( پسرم! نیکی ات را جز نزد مراعات کننده اش قرار نده. همام طور که بین قوچ و گرگ دوستی ای نیست, بین نیکوکار و بد کار هم, دوستی ای نیست)). ابن حنبل به نقل از معاویه بن قره: لقمان به پسرش گفت: ((پسرم! با اشرار همنشینی مکن, زیرا از همنشینی با آنان, خیری نصیب تو نمی گردد و چه بسا در پایان این مجالس, کیفری نازل شود و تو را نیز در بر بگیرد)). لقمان گفت: ((انسان زشتکار ناسزا گوی بدبخت, اگر سخن بگوید, زبانش او را رسوا می کند و اگر ساکت شود گنگی او را رسوا می سازد, و اگر عمل می کند بد عمل کند, و اگر کار کند, ضایع می کند و اگر بی نیاز گردد, نا سپاسی می کند و اگر فقیر شود, مایوس می گردد و اگر شاد شود, از شدت شادی, ناسپاس می گردد و اگر درخواست نماید, پافشاری می کند و اگر از او چیزی خواسته شود, بخل می ورزد و اگر بخندد, {چنان قهقهه می زند که گویی} عر عر می کند و اگر مجازات کند, ستم می کند و اگر تشر بزند, درشتی می نماید و اگر به او عطا شود, سپاسنمی گزارد و اگر راز به او بسپاری, به تو خیانت می کند و اگر برای او رازداری کنی, متهمت می کند و اگر پایین تر از تو باشد, از تو عیبجویی می کند و اگر کسی به استراحت بپردازد, او را از آن باز می دارد.

مطالب مرتبط


چگونه با شخصی که شایسته همنشینی نیست باید رفتار کرد؟ 1 - چگونه با شخصی که شایسته همنشینی نیست باید رفتار کرد؟

چگونه با شخصی که شایسته همنشینی نیست باید رفتار کرد؟

دوری از همراه بد: لقمان گفت: ((دشمن بردبار, از دوست سفیه, بهتر است)). لقمان گفت: ((هر کس با درست کار همراهی کند, سالم می ماند و هر کس با بدکار همراهی کند, سالم نمی ماند)). به نقل از اوزاعی, درباره ی آنچه لقمان(ع) به پسرش گفت: ای پسرم! دشمنی با مومنان, از دوستی با فاسق, بهتر است. به نقل از اوزاعی, درباره ی آنچه لقمان به پسرش گفت: ای پسرم! از رفاقت با فاسقان بپرهیز زیرا آنان چون سگان اند که اگر چیزی نزد تو بیابند, می خورند و گرنه, تو را سرزنش و رسوا می کنند و همانا دوستی شان بین خودشان, لحظه ای است نه پایدار.

چگونه با شخصی که شایسته همنشینی نیست باید رفتار کرد؟

پرهیز از خوار شمردن فقیر: لقمان گفت: ((کسی که ظاهرش زشت و لباسش مندرس است. بر شما خوار و سبک نیاید, چرا که خدای متعال, به دل ها می نگرد و به عمل ها پاداش می دهد)).

چگونه با شخصی که شایسته همنشینی نیست باید رفتار کرد؟

پرهیز از دشمنی با مردم: به نقل از احمد بن ابی عبدالله, از یکی از شیعیان, در حدیثی که سند آن را به ائمه(ع) رساند: لقمان به پسرش گفت: ((ای پسرم! با صد نفر رفاقت کن, ولی با یک نفر هم دشمنی نکن)). صدوق به نقل از محمد بن حسن صفار درحدیثی بدون سلسله ی سند – لقمان به پسرش گفت: ((پسرم! هزار دوست انتخاب کن که هزار هم کم است ولی یک نفر دشمن مگیر که یکی هم بسیار است)).

اطلاعات مطلب

دیدگاه کاربران

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب


تازه‌ترین جزئیات از ساخت داروی “درمان تومور مغزی” توسط متخصصان ایرانی; رئیس مرکز تحقیقات صرع دانشگاه مونستر آلمان تازه‌ترین جزئیات از ساخت داروی “درمان تومور مغزی” توسط متخصصان ایرانی با عنوان “نانودارو کورکومین” را تشریح کرد. پروفسور علی ‌گرجی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در استان تهران، در پاسخ به این سؤال که نانوداروی کورکومین چگونه می‌تواند با تومور مغزی مبارزه کند، اظهار داشت: نانوداروی کورکومین که ماده اصلی آن زردچوبه است برای درمان سرطان مغز به‌کار می‌رود و حتی در علم قدیم و طب سنتی زردچوبه داروی ضدالتهاب معرفی شده و در تحقیقات زیادی که روی سلول‌های سرطانی مختلف انجام شده است ثابت شد زردچوبه نه‌فقط برای سرطان مغز بلکه در درمان سرطان‌های دیگر مانند سرطان پستان و سرطان روده هم مؤثر است.

خبرگزاری فارس: رابطه‌بازان و مفسدان در آینده کشور هیچ جایی ندارند; رئیس قوه قضائیه در مراسم تشییع شهدا، گفت: خون شهدا این نظام را تضمین کرده است، آینده از آنِ متقین است و پولداران و رابطه‌بازان و مستکبران و مفسدان در آینده هیچ جایی ندارند.