ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

4 × چهار =

بستن
بستن

چگونه با ریاضیدانان یونان باستان آشنا شویم؟

چگونه با ریاضیدانان یونان باستان آشنا شویم؟

 

کانون اصلی ریاضیات یونان باستان هندسه بود.واژه Geometry به معنای هندسه از دو واژه یونانی به معنای زمین و اندازه گیری ساخته شده است.در واقع،هندسه به صورت شیوه هاوقانون هایی برای اندازه گیری مساحت زمین آغاز شد.امروزه هندسه شاخه ای پیشرفته از ریاضیات به شمار می آید.

مطالب مرتبط


بخش 1 - فیثاغورس

فیثاغورس

فیثاغورس:

حدود 2500سال پیش،ریاضی دان یونانی برجسته ای به نام فیثاغورس زندگی میکرد.او در جزیره ساموس چشم به جهان گشود و سرانجام در کروتونا در جنوب ایتالیا ساکن شد.فیثاغورس مدرسه ای برای مردان و زنان درست کرد.شاگردانش که فیثاغورسیان نامیده می شدند،باور داشتند که  ذهن را می توان با مطالعه علمی پالایش کرد و زمان زیادی را به پی ریزی نظریه های ریاضی پرداخت.

بخش 2 - اقلیدس

اقلیدس

اقلیدس:

حدود2200 سال پیش،ریاضی دان و فیزیک دانی به نام اقلیدس در آتن وسپس در اسکندریه مصر به پژوهش پرداخت.اقلیدس چند کتاب در ریاضیات و هندسه نوشت.یکی از مهم ترین کارهایش به نام اصول شناخته شد.این کتاب بیش از 2هزار سال پایه آموزش هندسه بود.

بخش 3 - اراتوستن

اراتوستن

اراتوستن:

 یکی دیگر از ریاضی دانان یونانی پر آوازه بود که حدود 2200سال پیش در اسکندریه می زیست.یکی از مهم ترین دستاوردهای اراتوستن محاسبه محیط زمین بود.

بخش 4 - بقراط

بقراط

بقراط:

بقراط اهل خیوس،به دلیل کوشش هایش در پی ریزی فرمولی برای پیدا کردن اندازه مربعی که مساحت آن با دایره ای خاص برابری می کند،در تاریخ ریاضیات ماندگار شده است.گرچه او نتوانست این مسئله را حل کند،اما مساحت شکلی به نام لون را کشف کرد.کار بقراط بر ریاضی دان های بعدی همچون آپولونیوس اثر گذاشت.

اطلاعات مطلب

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب