گام 1 - مقابله با زردی دندان

برای مقابله با زردی دندان مجموعه ای از چندین روش طبیعی وجود دارد برای مثال :

1- با آب لیمو ترش دهان و دندان خود دار قرقره یا به آرامی مسواک بزنید لیمو ترش به دلیل داشتن خاصیت های اسیدی با زردی دندان مبارزه کرده و جلو گیری می کند و همچنین با دارا بودن ویتامین ث برای لثه مفید بوده و آن را تمیز و تقویت می کند .

2- روش دیگر این است که کمی جوش شیرین بر روی مسواک خود بزنید و همراه با کمی آب در دهان شروع به مسواک زدن کنید وجود آب در دهان باعث می شود که غلظت جوش شیرین مینای دندان هایتان را از بین نبرد و به هیچ عنوان آن را قورت ندهید.

3- یکی دیگر از روش ها این است از نمک استفاده کنید که از قدیم به همه گفته می شود مقداری نمک با زغال مخلوط کنید و دندان ها را با آن بشوید نمک با نفوذ به لایه های زرد دندان آن را از بین می برد و دندان را سفید تر می کند .

4- ریحان هم یکی دیگر از روش ها می باشد علاوه بر این که بر بسیاری از درد ها ریحان درمان می کند می توانید ریحان را خشک کنید و آن را خورد کرده و بر خمیر دندان خود اضافه کنید و از زردی دندان جلو گیری کنید .

گام 2 - مقابله با جرم های دندان

جرم دندان در حقیقت تجمع محکم و سخت شده میکروبها است برای مقابله با جرم های دندان چندین روش وجود دارد که باری مثال :

1- ساده تری روش هویج است که با دارا بود فیبر در هویج میتوانید جرم های دندان را از بین ببرید و حتی از زردی دندان هم جلوگیری می کند فقط روزی دوتا هویج در روز صبح و شب بخورید تا برای سلامت دندانتان کمک کند .

2- اگر سیگاری هستید بهتر است آن را کنار بگذارید زیرا سیگار با دارا بودن نیکوین در خود موجب رسوب گیری دندان می شود و ای باعث افزایش جرم در دندان می شود پس سیگار نکشید.

3- روش دیگر آلوئه ورا می باشد که از بیماری های لضه جلوگیری میکند و دارای آنتی میکروبی می باشد و از عواملی که موجب به وجود آمدن جرم دندان می شود جلو گیری می کند و بوی بد دهان را از بین می برد .

4- پوست پرتقال روش دیگر است که بسیار راحت برای عموم مردم می باشد لیموناد موجود در پوست پرتقال بدون آسیب رساندن به مینای دندان تمامی لکه ها و جرم های دندان را از بین میبرد روش استفاده ساده می باشد شب قبل از خواب قسمت داخل پوست پرتقال رو به دندان و لثه های خود بمالید و نشوید همانطور بخوابید و صبح که از خواب بیدار شدید بشوید این روند را آنقدر ادامه دهید تا به حدف مطلوب خود برسید .

امیدوارم توانسته باشم در این مشکلات به شما کمک اندکی کرده باشم .