ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

یک × 4 =

بستن
بستن

چگونه با روش طبیعی دندانی سفید و سالم داشته باشیم ؟

چگونه با روش طبیعی دندانی سفید و سالم داشته باشیم ؟

***بسم الله الرحمان الرحیم***

سفیدی دندان چیزی است که آرزوی همه مردم می باشد و در تلاش برای رسیدن به دندان سفید و سالم هستند اما دندان ها با مرور زمان گاهی زرد می شود و بعضی وقت ها جرم میگیرد و مارا از خندیدن راحت در بیرون یا محیط کار معضور می کند اما اگر دندانی سفد داشته باشد موجب افزایش روحیه و دارای جذابیت خاصی می شوید که بیشتر نشان دهنده شخصیت شما می شود حالا در ادامه راه های معرفی می کنیم که از دندان های خود در مقابل تمامی این ها مقابله کنید.

مطالب مرتبط


گام 1 - مقابله با زردی دندان

blank

برای مقابله با زردی دندان مجموعه ای از چندین روش طبیعی وجود دارد برای مثال :

1- با آب لیمو ترش دهان و دندان خود دار قرقره یا به آرامی مسواک بزنید لیمو ترش به دلیل داشتن خاصیت های اسیدی با زردی دندان مبارزه کرده و جلو گیری می کند و همچنین با دارا بودن ویتامین ث برای لثه مفید بوده و آن را تمیز و تقویت می کند .

2- روش دیگر این است که کمی جوش شیرین بر روی مسواک خود بزنید و همراه با کمی آب در دهان شروع به مسواک زدن کنید وجود آب در دهان باعث می شود که غلظت جوش شیرین مینای دندان هایتان را از بین نبرد و به هیچ عنوان آن را قورت ندهید.

3- یکی دیگر از روش ها این است از نمک استفاده کنید که از قدیم به همه گفته می شود مقداری نمک با زغال مخلوط کنید و دندان ها را با آن بشوید نمک با نفوذ به لایه های زرد دندان آن را از بین می برد و دندان را سفید تر می کند .

4- ریحان هم یکی دیگر از روش ها می باشد علاوه بر این که بر بسیاری از درد ها ریحان درمان می کند می توانید ریحان را خشک کنید و آن را خورد کرده و بر خمیر دندان خود اضافه کنید و از زردی دندان جلو گیری کنید .

گام 2 - مقابله با جرم های دندان

blank

جرم دندان در حقیقت تجمع محکم و سخت شده میکروبها است برای مقابله با جرم های دندان چندین روش وجود دارد که باری مثال :

1- ساده تری روش هویج است که با دارا بود فیبر در هویج میتوانید جرم های دندان را از بین ببرید و حتی از زردی دندان هم جلوگیری می کند فقط روزی دوتا هویج در روز صبح و شب بخورید تا برای سلامت دندانتان کمک کند .

2- اگر سیگاری هستید بهتر است آن را کنار بگذارید زیرا سیگار با دارا بودن نیکوین در خود موجب رسوب گیری دندان می شود و ای باعث افزایش جرم در دندان می شود پس سیگار نکشید.

3- روش دیگر آلوئه ورا می باشد که از بیماری های لضه جلوگیری میکند و دارای آنتی میکروبی می باشد و از عواملی که موجب به وجود آمدن جرم دندان می شود جلو گیری می کند و بوی بد دهان را از بین می برد .

4- پوست پرتقال روش دیگر است که بسیار راحت برای عموم مردم می باشد لیموناد موجود در پوست پرتقال بدون آسیب رساندن به مینای دندان تمامی لکه ها و جرم های دندان را از بین میبرد روش استفاده ساده می باشد شب قبل از خواب قسمت داخل پوست پرتقال رو به دندان و لثه های خود بمالید و نشوید همانطور بخوابید و صبح که از خواب بیدار شدید بشوید این روند را آنقدر ادامه دهید تا به حدف مطلوب خود برسید .

امیدوارم توانسته باشم در این مشکلات به شما کمک اندکی کرده باشم .

اطلاعات مطلب

  • پزشکی
  • 1,009 بازدید
  • blankblankblankblankblank (8 votes, average: 3,88 out of 5)
    blankLoading...
  • آخرین ویرایش توسط : هادی خانزاده - شنبه, 06 ژانویه 18, 8:09 ق.ظ
  • ویکی چجور

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب