ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

3 × 4 =

بستن
بستن

چگونه با حیوان خانگی خود خوب باشیم؟

چگونه با حیوان خانگی خود خوب باشیم؟

برای هرکس نیاز است ک بداند چگونه با حیوانات خانگی خود خوب باشد.این بسیار مهم است برای رابطه خوب بین شما و حیوان خانگی چون اگر ندانید شمارا دوست نخواهد داشت.در این مراحل چگونگی خوب بودن با حیوان خانگی را شرح میدهیم.

مطالب مرتبط


گام 1 -

blank

1-تیمار کردن حیوان خانگی خزدار خود:بسیاری از حیوانات خانگی مرتب بودن را دوست دارنداما اگر از این کار خوششان نیاید آن را انجام نمیدهند.حیوانات خانگی نیاز دارند برای تمیز بودن تا سالم بمانند.اما برخی از حیوانات خانگی تمیز بودن را دوست ندارند اما آنها نیاز دارند که تحمل کنند آن را یک بار زمانی ک پوست یا قشر (مو یا پشم) آنها ژولیده و درهم  و آلوده باشد.تیمار کردن و مرتب کردن برخی از سگ ها،گربه ها و سایر حیوانات معمولا به آنها کمک میکند که به پوستشان روغن اضافه شود.

blank

2-خوراک آنها:اطمینان حاصل کنید که به مقدار مناسبی به آنها غذا میدهید.نتایج کم بودن غذای آنها (اگر گرسنگی آنها رفع نشود)ممکن است منجر به جویدن کفش شما توسط سگ شود و یا باعث سوء تغذیه در آن شود و غذای بیش از حد باعث چاقی ، معده درد و حتی استفراغ حیوان خانگی شما شود.شما باید تشخیص بدهید که چه زمانی آنها واقعا گرسنه هستند و سعی در بدست آوردن غذا میکند.شاید دادن غذا برای اسب مشکل باشد به هنگام باز کردن درب استبل.پس سعید کنید زمان و موقعیت مناسب را تشخیص دهید

blank

3-ظرف غذا و آب آنها را هرروز حتما تمیز کنید.چطور شما نمیتوانید در یک بشقابی که تمیز نیست غذا بخورید یا در لیوانی که تمیز نیس آب بخورید آنها هم همینطور هستند.

blank

4-مراقبت کردن از حیوان خانگی:حیوانات خانگی توجه مثبت شما را خیلی میخواهند به ویژه سگ.به طور کلی قدر دانی کردن از وجود حیوان خانگی خود حتی گفتن سلام به همراه اسم آن و گفتن چیکار میکنی؟خیلی تاثیر مثبتی روی آنها دارد.واضح است که آنها متوجه نمیشوند که شما چه میگویید اما حداقل نشان میدهید که شما آنها را میبینید یا توجه میکنید به آنها.

blank

5-ورزش به اندازه کافی ذهنی و جسمی:خیلی از سگ ها دوست ندارند در یک خانه گیر بیافتندیا زنجیر بشوند به حصار یا قفل شوند در یک لانه یا  در حیات خلوت به مدت زمانی طولانی بمانند.آنها دوست دارند بیرون بروند وسیاحت و ورزش کنند.دوست دارند بیرون باشند و در مسیرشان سگ های دیگر راهم ببینند و با آنها بازی کنند.مثلا اگر شما هنگام پیاده روی با انسان های زیادی معاشرت کنید پیاده روی خیلی لذت بخش خواهد بود برای شما.اگر حیوان خانگی شما سگ نباشد حتما سعی کنید راه های مناسب برای ورزش او پیدا کنید.

blank

6-تماس فیزیکی برای اجتماعی کردن حیوانات و آنها را دوستانه تر کردن بسیار مهم است.بازی کردن با حیوان خانگی خود و دست کشیدن روی آنها و یا نشستن با آنها روی چمن باعث خوشحالی آنها میشود.

blank

7-درمان کردن:هرگز درمان کردن یه حیوان خانگی به خصوص سگ مثل کودک نیست.سگ یک حیوان است و نیاز به تصدی دارد به عنوان مثال قوی بودنش.

blank

8-کاری نکنید که آنها صدمه ببینند.آنها شکننده هستند و ممکن است از شما بیزار شوند.اگر شما به طور تصادفی ضربه یا لگد بزنید باید عذر خواهی کنید و اگر جایی از آنها صدمه ببیند باید فوری آن را درمان کنید.

blank

9-شما رئیس حیوان خانگی خود هستید.آن را با عمل کشیدن افسارش یا با کف دست زدن یا مجازات کردن و غیره نترسانید.اما مطمئن شوید ک طوری تربیت کرده اید که جز شما با کس دیگری نرود و یا همه جا نرود چون مسئولیت آن با شماست.

blank

10-هرگز با حیوان خانگی خود بداخلاق نباشید.آنها نمیتوانند شما را به طور شفاهی درک کنند بنابراین به آنها بیهوده گویی نکنید.آنها فقط شما را میبینند که صاحب بداخلاقی هستیدکه دوست دارد با خودش حرف بزند.

اطلاعات مطلب

  • حیوانات
  • 603 بازدید
  • blankblankblankblankblank (3 votes, average: 4,67 out of 5)
    blankLoading...
  • آخرین ویرایش توسط : امیر فتحی - جمعه, 28 جولای 17, 10:13 ق.ظ
  • ویکی هاو

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب