ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

چهار × پنج =

بستن
بستن

چگونه با حیوانات در یک باغ وحش کار کنیم؟

چگونه با حیوانات در یک باغ وحش کار کنیم؟

کار با حیوانات باغ وحش برای بسیاری از مردم در سراسر جهان یک کار با انگیزه است، اما اغلب مردم سختی کار را که به طور متوسط در روز برای نگهداری حیوانات انجام می شود،  درک نمی کنند. دریافت کار به عنوان نگهدارنده حیوانات در یک باغ وحش نیاز به ترکیبی از آموزش و کارآموزی دارد که سالها طول می کشد.

مطالب مرتبط


گام 1 - کسب تجربه برای کار در یک باغ وحش

کسب تجربه برای کار در یک باغ وحش

مرحله 1 : داوطلب در پناهگاه حیوانات محلی.

اگر شما به انجام وظایفی مانند تمیز کردن و کمک به مراقبت از حیوانات خانگی مختلف علاقه مند هستید، این کار بسیار ارزشمند خواهد بود. این تمرین عملی به باغ وحش ها تجدید نظر می کند و نشان می دهد که شما مایل به انجام نقش های خسته کننده ای هستید که مراقبت از حیوانات را انجام می دهند.

کسب تجربه برای کار در یک باغ وحش

مرحله 2 : برای کمک به مرکز توانبخشی حیات وحش درخواست کنید.

این اغلب به شما امکان می دهد تجربه بسیار خوبی را با موجودات وحشی در زمان بسیار کوتاه تر از آنچه که در یک باغ وحش انجام می شود، داشته باشید. در مرکز توانبخشی، شما می توانید پرندگان، پستانداران نوزاد و حیوانات مجروح شده تاندون را تغذیه کنید، مذاکرات و اطلاعات عمومی را ارائه می دهند یا به پایگاه های حیوانات خطرناک کمک می کنند. موقعیت های داوطلبانه، راه های عالی برای ایجاد تجربه با حیوانات در محیط حرفه ای است. اگر در منطقه شما یک فاجعه حیات وحش وجود نداشته باشد، بسیاری از مکان های دیگر برای داوطلب شدن وجود دارد، اگرچه ممکن است همه از حیوانات وحشی نباشند. بررسی کنید آیا می توانید داوطلب شوید: مزارع محلی، اصطبل اسب یا مطب های دامپزشکی (مخصوصا کسانی که به طور خاص حیوانات وحشی و یا حیوانات بزرگ را درمان می کنند).

کسب تجربه برای کار در یک باغ وحش

مرحله 3 : کار با گروه گونه ای خطرناک.

اکثر باغ وحش های امروزی دیگر به دنبال اهداف اولیه ی خود، نمایش حیوانات عجیب و غریب، نیستند که اکثر مردم در هر صورت آن را ببینند. باغ وحش های امروزه به دنبال راهی برای حفظ گونه های در معرض خطر هستند. گروه گونه های در معرض خطر برای حفاظت از زیستگاه حیوانات و نیز آموزش دادن به عموم مردم درباره وضعیت حیواناتی که در معرض خطر قرار دارند کار می کنند. (این که آیا از طریق شکار و یا از دست رفتن زیستگاه مداوم آسیب می بینند). مشارکت داوطلبانه با گروه گونه های در معرض خطر یک راه عالی برای به دست آوردن تجربه است، به ویژه اگر گونه های در معرض خطر برای شما علاقه مند باشد. کارهای موجود  نیز در رزومه کاری شما برای کارفرمایان احتمالی شما در یک باغ وحش جذاب خواهد بود.

کسب تجربه برای کار در یک باغ وحش

مرحله 4 : با نگهبانان حیوانات در باغ وحش صحبت کنید و از آنها بپرسید که چگونه کار خود را انجام می دهند.

 بخصوص درباره آموزش و تجربه آنها بپرسید. هنگامی که با آنها صحبت می کنید، سؤالات خاص مانند: "دانشکده شما کجا بود؟"،" آیا شما فکر می کنید کسی به شما کمک کرد که کار خود را برای حیوانات خانگی انجام دهید یا دیگران مفید بوده اند؟ "،"چند سال از تجربه مربوط به حیوانات در هنگام استخدام یک نگهبان زوال در باغ وحش مهم است؟"،"اکثریت کار روزانه شما چطور است؟"

کسب تجربه برای کار در یک باغ وحش

مرحله 5 : به محل کارآموزی در بخش های جمع آوری حیوانات در باغ وحش ها مراجعه کنید.

این یک روش عالی برای کسب تجربه در کار با حیوانات عجیب و غریب است و درک درستی از کار واقعی در حفظ حیوانات شاد و سالم در یک محیط باغ وحش را می دهد. این گروه ها حیوانات را خریداری می کنند، از طریق خرید آنها از سایر باغ وحش ها و یا کار با پلیس برای به رسمیت شناختن حیوانات در معرض خطر یا خطرناک که به صورت غیر قانونی فعالیت دارند (به عنوان مثال در یک محل اقامت خصوصی یا یک سیرک غیرقانونی). کارآموزی به عنوان موقعیت های دست نیافتنی و داوطلب در دسترس است. اگر فقط برای کارآموزی داوطلب واجد شرایط هستید و می توانید بدون پرداخت هزینه آن را انجام دهید، این فرصت را از دست ندهید. این تجربه در آینده ارزشمند خواهد بود. انتظار می رود که بیشتر موقعیت های ورودی بدون پرداخت باشد. برای کار کردن از طریق زنجیره، ممکن است مجبور شوید کاری را انجام دهید که جبران خسارت نمی کند.

گام 2 - خودآموزی برای کار با حیوانات

خودآموزی برای کار با حیوانات

مرحله 1 :  به دوره های مربوط به باغ وحش یا حیوانات مراجعه کنید.

هر سطح مدرسه ای که در آن هستید (حتی مدرسه متوسطه یا دبیرستان)، می توانید حیوانات و شیوه های پرورش، آموزش و مراقبت از حیوانات را مطالعه کنید. هر كتابی را كه می توانید در مورد حیوانات پیدا كنید خواندن راشروع کنید، به ویژه اگر كتاب مربوط به نوع خاصی از حیوانات است كه علاقه شما را به خود جلب می كند یا درباره باغ وحش و حیواناتی كه در آنجا زندگی می كنند صحبت می كند.

خودآموزی برای کار با حیوانات

مرحله 2 : ثبت نام و تکمیل یک برنامه حیوانی در دانشگاه.

اکثر باغ وحش ها به متخصصان مراقبت از حیوانات عجیب و غریب خود نیاز دارند که حداقل یک لیسانس علوم در علوم زیست شناسی یا علوم حیوانات (یا یک رشته مرتبط با آن، مانند حیوانات) باشد. اگر چه دوره های چهار ساله در حوزه حیوانات و یا زیست شناسی شایع هستند، اما دانشگاه هایی هستند که دوساله در رشته های مربوطه شرکت می کنند. حتی اگر شما قصد ندارید در یک دانشگاه دو یا چهار ساله حضور یابید، هنوز می توانید از طریق یک دانشگاه اجتماعی ثبت نام کنید.

خودآموزی برای کار با حیوانات

مرحله 3 : کلاس های مربوط به حیوانات را خارج از تخصص خاص خود قرار دهید.

حتی اگر شما در حال حاضر در شاخه علوم زیست شناسی یا علوم حیوانات تخصص داشته باشید، هنوز می توانید از کلاس هایی استفاده کنید که موضوعات مربوط به حیوانات را در خارج از موضوع اصلی خود قرار می دهند. این در رزومه شما خوب است و نشان می دهد که شما آگاهی گسترده ای از نحوه کار با حیوانات دارید. نگاهی به دوره های آموزشی مانند: موضوعات مربوط به زیست شناسی تخصصی مانند پستانداران، گیاه خواران و غیره حیات وحش و جنگلداری. اکولوژی و اخلاق (موضوعات رفتار حیوانات).

خودآموزی برای کار با حیوانات

مرحله 4 : آماده شدن برای کار مستقیم با حیوانات.

خودتان را با وظایفی که اغلب توسط کارکنان باغ وحش انجام می شود آشنا کنید، گاهی اوقات ممکن است آنها را خودتان (در محیط دانشگاهی یا داوطلبانه) انجام دهید. به عنوان یک محافظ شخصی که به طور مستقیم با حیوانات کار می کند، باید بتوانید غذا را برای حیوانات آماده کنید و اغلب آنها را تغذیه کنید، بیل و تخلیه حیوانات را دفع کنید و قفس آنها را تمیز نگه دارید، اعمال دانش ابتدایی دامپزشکی به حیوانات در صورتی که مجروح و یا بیمار باشند، داشتن دانش کارشناسی از آناتومی پایه و فیزیولوژی، جواب سوالات بازدید کنندگان در مورد حیوانات و نشان دادن ویژگی های خاص از رفتار حیوانات و زیستگاهشان به بازدید کنندگان.

گام 3 - به دنبال زوجین مشاغل

به دنبال زوجین مشاغل

مرحله 1 : وبسایت باغ وحش محلی خود را بخوانید.

اگر در جستجوی فرصت های داوطلبانه ای هستید که برای شما واجد شرایط است و برای شغل درخواست بدهید، این یک منبع عالی است. گرفتن یک فرصت و اثبات توانایی ها و تمایلات شما برای کمک ممکن است در دستیابی به این شغل آرام در آینده کمک کند.

برخی از رایج ترین داوطلبان در یک باغ وحش عبارتند از:

دستیار

فروشنده فروشگاه

رویدادهای خاص یا دستیار جمع آوری کمک مالی

داوطلب باغ وحش کودکان

کارگر تعمیر و نگهداری

به دنبال زوجین مشاغل

مرحله 2 : سایر محل های رایج برای ارسال شغل را بررسی کنید.

از آنجایی که اکثر باغ وحش ها کارکنان خود را از یک گروه نسبتا کوچک (مانند علاقه مندان حیوانات) انتخاب می کنند، اغلب آنها را در نشریات مربوط به علوم حیوانات تبلیغ می کند. به طور خاص، لیست کارهای مبتنی بر باغ وحش را در: وب سایت باغ وحش نیوز. مجله Cages و Aviary Birds مجله بین المللی باغ وحش میتوانید دنبال کنید.

به دنبال زوجین مشاغل

مرحله 3 : در نظر بگیرید که شما در کدام موقعیت مایل به کار هستید.

دیگر مشاغل مبتنی بر باغ وحش وجود دارد، صرفا به غیر از یک باغبان، که به شما اجازه می دهد از نزدیک با حیوانات کار کنید. به غیر از اینکه شما مصمم باشید که به طور خاص یک محافظ شخصی هستید، برنامه ریزی برای کار به عنوان یک دامپزشک یا تکنسین بهداشت حیوانات، محقق زمینه یا دستیار پژوهش، رفتارگرای حیوانات یا مربی حیوانات ضروری است.

اطلاعات مطلب

  • مراقبت
  • 1,365 بازدید
  • blankblankblankblankblank (10 votes, average: 4,90 out of 5)
    blankLoading...
  • آخرین ویرایش توسط : هادی خانزاده - یکشنبه, 01 آوریل 18, 1:35 ب.ظ
  • دریافت فایل
  • ویکی هاو

دیدگاه کاربران

  1. الهه - 2018/07/20 - 11:27 ب.ظ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب