ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

10 − 9 =

بستن
بستن

چگونه با حرکات کششی کمر درد را تسکین دهیم؟

چگونه با حرکات کششی کمر درد را تسکین دهیم؟

بیشتر کمر درد ها به خاطر گرفتگی عضلات یا رگ به رگ شدن رباط ها است و می تواند طی ۶ هفته زیر نظر پزشک بهبود یابد. بعضی وقت ها هم، کمر درد به خاطر نشستن یا ایستادن طولانی در یک حالت است و یک کشش خوب می تواند درد را کمتر کند. اگر مطمئن هستید که کمر درد شما ناشی از بیماری یا آسیب دیدگی نیست، کشش های این چگونه را انجام دهید.

مطالب مرتبط


گام 1 -

1

دست ها را مقابل خود در حالی که آرنج ها خم شده و یک دست روی ساعد دست دیگر قرار گرفته به حالت ضربدری نگه دارید. صاف بایستید، حالت بدن تان را خوب نگه دارید و پاها مساوی با عرض شانه باشند. بدن خود را در یک جهت بچرخانید، 3 ثانیه مکث کرده و بعد در جهت دیگر بچرخانید. حین چرخش، شانه ها رو به عقب ، دست ها که خم کرده اید رو به رو، و پاها به هیچ وجه خم نشوند.

2

کف دست را روی باسن قرار داده و در حالی که زانو ها صاف اند، به طرف عقب خم شوید تا قسمت فوقانی کمر و میانی ستون فقرات کشش پیدا کند.

3

حالت بدن را حفظ کرده و یک دست را روی ران و دست دیگر را به طرفین دراز کرده و آرنج را به بالا خم کنید. دستی که دراز کرده اید را به بالای سر بیاورید تا جایی که به گوش سمت مخالف برسد. می توانید کشش را در دست ها و قفسه سینه حس کنید.

 
4

با یک دست از صندلی گرفته و با دست دیگر مچ پا یا دمپای شلوار رابگیرید. مچ پا را بالا ببرید، طوری که زانو خم شود و پاشنه پا به باسن برسد. شاید نیاز به تمرین بیشتری داشته باشید تا بتوانید پاشنه را به باسن برسانید. این کشش خوبی برای قسمت ران و پایین کمر است.

5

بر روی شکم خوابیده و دست های خود را به عرض شانه روی زمین بگذارید و بعد خود را روی آرنج ها بلند کنید. 10 ثانیه یا بیشتر در همین حالت بمانید تا قسمت پایین کمر کشیده شود. حین کشش، پایین تنه را شل نگه داشته و ران ها را به زمین فشار دهید. به آرامی بالا تنه را پایین بیاورید. این کشش را چندین بار تکرار کنید.

6

به پشت خوابیده، زانو ها را خم کرده و کف پا را روی زمین بگذارید. ماهیچه های شکم را منقبض کرده و به آرامی پایین کمر را به زمین فشار دهید. 10 ثانیه نگه داشته و بعد رها کنید. برای راحتی می توانید یک حوله را رول کرده و زیر کمر قرار دهید.

 
7

به همان حالت قبلی روی زمین بمانید. به آرامی زانو ها را از یک طرف به طرف دیگر حرکت دهید. حین حرکت، ران ها به زمین خورده و کمر می پیچد. با حرکات کوچک آغاز کنید تا رفته رفته ببینید چقدر می توانید کمر را بپیچانید.

8

به پشت خوابیده، زانو ها خم و کف پا روی زمین. پایین کمر و عضلات عقب ران را کشش دهید. به این صورت که این بار پاها را به باسن نزدیک تر کنید، زانوی خود را گرفته و به طرف سینه بکشید و کف پای دیگر را روی زمین نگه دارید. بعد زانوی دیگر را به همین شکل به طرف سینه بیاورید و هر دو زانو را به مدت 10 ثانیه نگه دارید. بعد پاها را به حالت اول برگردانده و استراحت کنید.

نکات و هشدارها

هر کشش را به مدت 15 تا 30 ثانیه انجام دهید. حرکات را چندین بار در روز تکرار کنید.
هنگام کشش، نفس خود را حبس نکنید. همه ی حرکات باید به آرامی و حتماً همراه تنفس انجام شوند.
اگر کمردردتان تازه است یا نمی دانید از کدام قسمت است و درد شدیدی دارد، پزشک خود را در جریان بگذارید. اگر دردتان بدتر شد، حرکات کششی را ادامه ندهید.

اطلاعات مطلب

  • سلامت
  • 1,330 بازدید
  • blankblankblankblankblank (No Ratings Yet)
    blankLoading...
  • آخرین ویرایش توسط : ناهید لاهرودی - شنبه, 23 جولای 16, 9:26 ق.ظ

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب