ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

10 + یازده =

بستن

صرافی ملی ایران قیمت لحظه‌ای آخرین بروز رسانی 10:31:01*** 1398/05/30: قیمت فروش دلار 11700 تومان و قیمت فروش یورو 13200 تومان

تیتر اصلی روزنامه ها  چهارشنبه 1398/05/30::: مردم سالاری: بحـران مسـکن چشـم‌انتظار تصمیـم دولت; میزان افزایش قیمت زمین مسکونی خالی یا ملک مسکونی کلنگی در شهر تهران، حتی از افزایش قیمت ارز هم بیشتر بوده است! بنا به آخرین گزارش مرکز آمار ایران، میزان افزایش قیمت زمین در بهار امسال نسبت به بهار سال گذشته، حدودا ۱۷۵ درصد بوده است. *** شرق: موافقان و مخالفان سخنان کرباسچی; اصلاحات یا خروج از اصلاحات *** ایران: دستور روحانی برای انتشار حقوق مدیران; تا پایان شهریور، همه دستگاه‌ها باید اطلاعات خود را در سامانه حقوق و مزایا وارد کنند; معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان اداری و استخدامی از تعیین ضرب الاجل دولت به همه دستگاه‌ها برای درج اطلاعات و تکمیل سامانه حقوق و مزایای مدیران تا پایان شهریورماه خبرداد. *** اطلاعات: طرح تحریم دکتر ظریف درهم شکست; استقبال اروپا از دیپلماسی فعال ایران; ظریف در جمع ایرانیان مقیم سوئد: برای دیدار با «امانوئل مکرون» رئیس جمهوری و «ژان لودریان» وزیر خارجه فرانسه روز جمعه به پاریس سفر می‌کنم *** ابتکار: تکنوکرات‌ها در مسیر تغییر! حزب کارگزاران یا همان تکنوکرات‌ها در زمره احزاب جدید است که از پیوستن افرادی از دو جناح اصلی کشور شکل گرفته است. حزب کارگزاران سازندگی معروف به جناح راست مدرن درواقع یک حزب انشعاب یافته از جناح راست است که توسط ۱۶ نفر از اعضای هیئت دولت مرحوم آیت‌ الله اکبر هاشمی رفسنجانی، در آذرماه ۱۳۷۴ آغاز به کار کرد و سنگ بنای آن درست در مقطعی گذاشته شد که یک سال و نیم از عمر دولت دوم رفسنجانی باقی‌مانده بود. *** کیهانموضع بجا اما دیرهنگام /شمخانی: نباید برجام را امضاء می‌کردیم; دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران در مصاحبه‌ای اعلام کرد؛ «نباید برجام را امضا می‌کردیم»، موضعی بجا که پیش از اینها باید ابراز می‌شد. *** دنیای اقتصاد: برترین سکانداران پولی جهان; دو نشریه معتبر بین‌المللی، برترین روسای بانک مرکزی در سال ۲۰۱۹ را معرفی کردند. این انتخاب از سوی دو «نشریه بنکر» و «نشریه گلوبال فایننس» صورت گرفت و برجسته‌ترین سیاست‌گذاران پولی دنیا با محوریت مدیریت مطلوب برای دستیابی به رشد با ثبات و حفظ تعادل اقتصاد کشور انتخاب شدند. «شفافیت‌های فرآیندهای بانکی»، «تثبیت تورم در نزدیکی نرخ هدف»، «اهمیت به نوآوری و تکنولوژی» و «تلاش برای دسترسی به جریان سرمایه آزاد» عمده‌ترین معیارهای مورد توجه این دو نشریه برای انتخاب روسای برتر بانک‌های مرکزی بود. از نگاه کارشناسان، روسای بانک‌های مرکزی نسبت به سال گذشته کار سخت‌تری پیش‌رو دارند، چرا که احتمال وقوع رکود اقتصادی در جهان افزایش یافته است.

چگونه با تغییرات و تحولات نمایشگاه ها آشنا شویم؟

چگونه با تغییرات و تحولات نمایشگاه ها آشنا شویم؟

آشنایی با تغییرات و تحولات نمایشگاه ها

به منظور پی بردن به ارزش و اهمیت نمایشگاه ها، لازم است نگاهی به تاریخچه و قدمت این حرکت در طول دوران گذشته تاکنون داشته باشیم. از ابتدایی ترین روش های مبادله و تجارت در دوران گذشته، مبادله کالا با کـالا و خـدمات بوده است که در اصطلاح همان مبادلات تهـاتری امروزیسـت.

سخنی با مخاطبان و کاربران ویکی چجور: 
 
اگر مخاطب جدید ویکی چجور هستید ضمن خوش آمد گویی خدمتتان میرسانیم که این وب سایت یک دانشنامه مهارت محور است.
 
به صورت رایگان در اختیار تمام هم میهنان عزیزمان قرار گرفته است.
 
لطفا در قسمت کامنت پایین صفحه هر گونه انتقاد یا پیشنهاد خود را جهت بهتر شدن کیفیت مطالب ارائه نمایید.
 
تمام هدف وب سایت و مدیران آن ارائه آموزشی مفید است.
 
لذا چنانچه از دید شما زاویه ای از این رسالت وجود دارد لطفا از ما دریغ نفرمایید.

مطالب مرتبط


گام 1 - آغاز و پیدایش نمایشگاه ها

آغاز و پیدایش نمایشگاه ها

پیدایش نمایشگاه ها

از آنجـا كـه در گذشـته امكـان بدست آوردن تمام نيازها و احتياجات به طور روزمره ميسر نبود. از طرفـي امكـان شناسـايي افراد و گروههايي كه بتوانند اين نيازها را بر طـرف كننـد، وجود نداشت؛ صـاحبان كـالا و خـدمات در محل هايي گردهم آمده و نسبت به عرضه آنچه كه در اختيار داشتند و مـازاد بـر نيازشـان بـود اقدام مي نمودند.

نمایشگاه قبل از دوران پیدایش پول

در حقيقت ميتـوان گفـت قبـل از دوران پيـدايش پـول نيـز نمايشـگاههاي مختلفي برپا ميشده و يكي از عوامل تأثيرگذار در پيدايش و رواج سكه هـاي قيمتـي ( پـول ) برگزاري و برپايي اينگونه نمايشگاه ها بوده است.

هرچند برپايي اين گونه بازارها مفهوم امـروزي نمايشـگاه را نداشـت، لـيكن تـداوم آن و تغيير شكل و شـيوه هـاي عرضـه و برپـايي آن در طـول مـدت زمـان زمينه ي شـكل گيـري نمايشگاههاي پيشرفته را پديد آورد. همانطور كه مـي بينيـد در عصـر حاضـر بازارچـه هـا و مكانهاي داد و ستد قديم تبديل به فضايي براي تبادل اطلاعات و افكار و دانش و تكنولوژي بين ملل مختلف گرديده است.

اولین نمایشگاه جهانی

تا قبل از سال 1851 ميلادي نمايشگاههاي مختلفي در گوشه و كنار جهان با عناوين و موضوعات مختلف برگزار گرديد كه در عصر خود نيز داراي اعتبار بوده اند. اما اولين نمايشـگاه جهاني به شكل امروزي در سال 1851 ميلادي و در محلـي بنـام كريسـتال پـالاس در هايـد پارك شهر لندن پايتخت انگلستان تحت عنوان “نمايشگاه بين المللـي كالاهـاي ملـل جهـان”برپا گرديد، و بالغ بر 14000 غرفه دار از سراسر جهان در آن حضـور داشـتند. ايـران نيـز درفضايي به وسعت 92 متر مربع يكي از مشاركت كنندگان بود.

اولین نمایشگاه نیویورک

اين نمايشگاه در زمان خود بگونه اي مورد توجـه قـرار گرفـت كـه جمعيتـي بـالغ بـر 6 ميليون نفر از آن بازديد كردند و آنچنان تاثيري بر نمايشگاههاي سـنتي آمريكـا از خـود بجـا گذاشت كه يكسال بعد آمريكايي ها نيز اولين نمايشگاه بين المللـي خـود را در سـال 1852 درنيويورك بر پـا نمودنـد.  در طـي سـالهاي بعـد نمايشـگاه هاي متعـدد ديگـري در بسـياري ازكشورهاي اروپايي با شيوه هاي خاص خود بر پا گرديد و هر كدام سعي در بهتر برگـزار كـردن نمايشگاه هاي خود داشتند .

نمايشگاه ها در طي دوران مختلف و به واسطه شـرايط حـاكم بـر زمان خود دستخوش تغييراتي شده اند. ولي نكته اي كـه همـواره در تمـامي نمايشـگاه ها قابـل توجه است، تحولي است كه برگزاري نمايشگاه درآن دوران از خود باقي گذاشته و غالباً منشأ اثر در صنايع و تجارت جوامع بشري گرديده است.

اگر سوالی درمورد نمایشگاه ها دارید در قسمت نظرات مطرح بفرمایید.

آغاز و پیدایش نمایشگاه ها

هاید پارک – کریستال پالاس

در نمايشگاه سال 1851 لندن يك سالن نمايشـگاهي بـا مسـاحتي حـدود 74000 متـر مربع در مدت شش ماه با استفاده از آهن و شيشـه و چـوب بـه صـورت قطعـات منفصـله در كارگاه هاي مختلف ساخته شد و در محل نمايشگاه به يكديگر متصل گرديد. پيشنهاد ساخت سالن نمايشگاه 1851 با استفاده از تكنولوژي قطعات منفصله كـه شـايد در آن دوران مطرح نمودن چنين ايده هايي با مشكلات و مقاومت هايي روبرو بود، تحـولي عظـيم در صنعت ساخت و ساز محسوب مي گرديد. روشي كه امروزه از متداول ترين روشهاي ساخت و ساز محسوب ميگردد.

آغاز و پیدایش نمایشگاه ها

نمايشـگاه سـال 1889 پاريس

از ديگر مصاديق بارز و ماندگار عرضه تكنولوژي و فنآوري جديد، نمايشـگاه سـال 1889 پاريس است. در اين نمايشگاه طرح ساخت برج ايفل كه از مدتها قبل توسط مهندس ايفل بـه مقامات شهر پاريس ارائه و پيشنهاد گرديده بود به عنوان يك سـمبل و كـالاي نمايشـي ولـي ماندگار در نمايشگاه اجرا گرديد. سالها بود كه مقامات شهر پاريس بـا ايـن تصـور كـه وجـود چنين برجي به قداست تاريخي شهر آسيب ميرساند با ساخت آن مخالفت مينمودند و تنهـا فضايي كه شرايط عرضه هنر و توان مهندسي آقاي ايفل را فراهم ميآورد حضور در نمايشـگاه بود.

اين برج در كنار رود سن و در مدت 17 ماه ساخته شد و بعـدها مـورد تحسـين مـردم فرانسه و جهانيان قرار گرفـت بطوريكـه مخالفـان احـداث آن نيـز از وجـود چنـين برجـي در كشورشان افتخار ميكردند. برج ايفل در ابتداي فضاي نمايشگاه ساخته شده بود و در پشت آن سالن نمايشگاه كه در نوع خود از تكنولوژي خاص و پيشرفتهايی برخوردار بود، بر پا شده بود.

 

اگر سوالی درمورد نمایشگاهها دارید، درقسمت نظرات مطرح بفرمایید.

اطلاعات مطلب

  • شغل و ارتباط اجتماعی
  • 172 بازدید
  • (No Ratings Yet)
    Loading...
  • آخرین ویرایش توسط : kh hatefi - جمعه, 11 ژانویه 19, 11:13 ب.ظ

دیدگاه کاربران

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب


تازه‌ترین جزئیات از ساخت داروی “درمان تومور مغزی” توسط متخصصان ایرانی; رئیس مرکز تحقیقات صرع دانشگاه مونستر آلمان تازه‌ترین جزئیات از ساخت داروی “درمان تومور مغزی” توسط متخصصان ایرانی با عنوان “نانودارو کورکومین” را تشریح کرد. پروفسور علی ‌گرجی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در استان تهران، در پاسخ به این سؤال که نانوداروی کورکومین چگونه می‌تواند با تومور مغزی مبارزه کند، اظهار داشت: نانوداروی کورکومین که ماده اصلی آن زردچوبه است برای درمان سرطان مغز به‌کار می‌رود و حتی در علم قدیم و طب سنتی زردچوبه داروی ضدالتهاب معرفی شده و در تحقیقات زیادی که روی سلول‌های سرطانی مختلف انجام شده است ثابت شد زردچوبه نه‌فقط برای سرطان مغز بلکه در درمان سرطان‌های دیگر مانند سرطان پستان و سرطان روده هم مؤثر است.

خبرگزاری فارس: رابطه‌بازان و مفسدان در آینده کشور هیچ جایی ندارند; رئیس قوه قضائیه در مراسم تشییع شهدا، گفت: خون شهدا این نظام را تضمین کرده است، آینده از آنِ متقین است و پولداران و رابطه‌بازان و مستکبران و مفسدان در آینده هیچ جایی ندارند.