ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

چهار × پنج =

بستن
بستن

چگونه با بهبود خدمات می توان روابط با مشتریان را بهتر نمود؟

چگونه با بهبود خدمات می توان روابط با مشتریان را بهتر نمود؟

بدون شک عرضه یک محصول مناسب و یا خدمات می تواند به برقراری ارتباطی سازنده مبدل گردد و برعکس اگر محصول یا خدمات باب میل و موزد انتظار فرد واقع نگردد می تواند اثرات منفی داشته باشد. در این مقاله قصد داریم راه های بهبود و ارتقا خدمات به منظور افزایش و بهبود رابطه با مشتریان را بررسی نماییم.

مطالب مرتبط


گام 1 - آگاهی کامل از خدمات و محصولات

آگاهی کامل از خدمات و محصولات

بدون شک برای این که بتوانید محصولی را به خوبی به مشتریان معرفی کنید باید خودتان بطور کامل بر خدمات مد نظر یا محصول مورد نظر اشراف داشته باشید. شما زمانی می توانید محصولی را به خوبی عرضه نمایید که بتوانید به خوبی آن را به مشتری معرفی نمایید و به وی نشان دهید که این خدمات یا محصول می تواند نیاز های وی را برطرف نماید پس شناخت کامل و دقیق می تواند به شما بسیار کمک نماید.

گام 2 - شناخت مشتریان

شناخت مشتریان

وقتی شما را یک مشتری و خواسته های وی را به خوبی بشناسید می توانید با وی ارتباط بهتری برقرار نمایید . این ارتباط می تواند به سود هر دو طرف باشد از یک طرف نیاز های مشتری را رفع نماید و از طرف دیگر سوددهی برای شما داشته باشد. بنابراین شما می توانید با شناخت بهتر خواسته های مشتریان به خوبی آن ها را راهنمایی کنید و موجب برقراری ارتباطی سازنده با آن ها شوید که می تواند موجب سوددهی بلند مدت و تبدیل شدن وی به مشتری وفادار شما گردد.

گام 4 - توجه به خواسته مشتریان

توجه به خواسته مشتریان

زمانی که مشتری به شما مراجعه می کند و خواسته خود را مطرح می نماید به خوبی به حرف های وی گوش دهید و با علایم و حرکات به وی نشان دهید که تمام حوا شما به وی می باشد. این کار باعث می شود مشتری احساس مهم بودن را بدست آورد و بداند که شما در تلاش هستید تا مشکل وی را رفع نمایید. هرگز بین صحبت های وی حرفشان را قطع نکنید و اجازه دهید وی خواسته های خود را مطرح نماید و سپس شما اگر سوالی داشتید می توانید آن را مطرح نمایید.

گام 5 - عذرخواهی از مشتریان

عذرخواهی از مشتریان

اگر محصول یا خدماتی که به مشتری ارایه داده اید با انتقاد وی روبرو شد هرگز از روی تعصب با او جدل نکنید. ابتدا سعی کنید مشکل را جویا شوید و با ارامش بیشتری بحث را ادامه دهید. اگر مشکل به وجود آمده از جانب شما بوده باشد از وی بابت مشکل به وجود آمده عذرخواهی نمایید و به او اطمینان دهید که مشکل وی را به زودی حل می کنید. در این بین حتی اگر نیاز شد و خودتان قادر به رفع مشکل نبودید از همکاران خود کمک بخواهید. این اقدامات می تواند روابط بسیار خوبی برایتان رقم بزند.

اطلاعات مطلب

  • دنیای کار
  • 412 بازدید
  • blankblankblankblankblank (1 votes, average: 5,00 out of 5)
    blankLoading...
  • آخرین ویرایش توسط : مهدی هاتفی نیا - دوشنبه, 29 ژانویه 18, 7:59 ب.ظ
  • مدیریت روابط کار

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب