ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

بیست + چهار =

بستن

صرافی ملی ایران قیمت لحظه‌ای آخرین بروز رسانی 10:16:03*** 1398/05/31: قیمت فروش دلار 11650 تومان و قیمت فروش یورو 13150 تومان

تیتر اصلی روزنامه ها  پنجشنبه 1398/05/31::: مردم سالاری: رهبر انقلاب در دیدار رئیس‌جمهور و اعضای هیات دولت: توجه به «تولید داخلی»،کلید اصلی حل مشکلات است; رهبر معظم انقلاب اسلامی با اشاره به لزوم قدرشناسی مسئولین از فرصت خدمت به مردم و ضرورت همکاری و هم افزایی قوای سه گانه، «اقتصاد» و «فرهنگ» را دو مسئله مهم کشور خواندند *** شرق: موافقان و مخالفان سخنان کرباسچی; اصلاحات یا خروج از اصلاحات *** ایران: درآمد آسان صدور نفت خام بلایی بزرگ است; روحانی: سیاست دولت فروش فرآورده‌های نفتی به جای نفت خام است; حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح دیروز (چهارشنبه) در دیدار رئیس جمهوری و اعضای هیأت دولت، با اشاره به لزوم قدرشناسی مسئولان از فرصت خدمت به مردم و ضرورت همکاری و هم‌افزایی قوای سه‌گانه، «اقتصاد» و «فرهنگ» را دو مسأله مهم کشور خواندند. *** اطلاعات: رهبر معظم انقلاب در دیدار رئیس‌جمهوری و اعضای هیأت دولت : معتقد به بستن فضای فرهنگی نیستیم توجه به تولید داخلی کلید حل مشکلات کشور است *** ابتکار: در نامه آملی‏ لاریجانی به محمد یزدی مطرح شد; از خلاف‏ گفتن‏‏هاتان برگردید; آیت‏ الله آملی لاریجانی در نامه‌ای به آیت‏ الله یزدی ضمن پاسخ به اظهارات اخیر وی نوشت: متاسفانه شما خودتان را در جایگاهی می‏بینید که نه‏ تنها مرجع تعیین کنید‏، بلکه به مراجع بزرگواری که شاید شاگرد آنها هم محسوب نمی‏شوید‏، امرو نهی کنید و این با رویه ‏های حسنه‏‏ ای که در حوزه علمیه برقرار بود، هیچ تناسبی ندارد. *** کیهان: توصیه‌های مهم رهبر انقلاب به رئيس‌جمهور و هیئت دولت; اولویت کشور اقتصاد و فرهنگ است /دولت از حواشی فاصله بگیرد; حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی روز گذشته در دیدار رئیس‌جمهور و اعضای هیئت دولت، با‌اشاره به لزوم قدرشناسی مسئولین از فرصت خدمت به مردم و ضرورت همکاری و هم‌افزایی قوای سه‌گانه، «اقتصاد» و «فرهنگ» را دو مسئله مهم کشور خواندند و با تأکید بر توجه کامل مسئولان به «تولید داخلی» به‌عنوان «کلید اصلی حل مشکلات موجود» نکات مهمی را درباره «رهایی کشور از وابستگی به درآمد نفت»، «توجه ویژه به بخش‌های پیشران اقتصادی نظیر مسکن، کشاورزی و شرکت‌های دانش‌بنیان»، «ضرورت تغییر نگاه به تولیدکننده به‌عنوان رزمنده جنگ اقتصادی» و «لزوم جهت‌گیری و هدف‌گذاری پیشرفت اقتصادی به سمت تأمین عدالت و ریشه‌کن کردن فقر» بیان کردند و مسئولان وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های مرتبط با مقوله فرهنگ را به حساسیت بیشتر و مقابله جدی و هوشمندانه با هجوم همه‌جانبه دشمن به مبانی دینی، انقلابی و اخلاقی فراخواندند. *** دنیای اقتصاد: لایحه دولت با قید یک فوریت به مجلس رفت; تقویم زمانی حذف چهار صفر; تقویم زمانی حذف ۴ صفر از پول ملی، رونمایی شد. رئیس‌ جمهور لایحه اصلاح قانون پولی و بانکی به منظور حذف ۴ صفر و تغییر واحد پول ملی را با قید یک فوریت به مجلس ارسال کرد. اگر قید یک فوریت در مجلس رای بیاورد، در سریع‌ترین حالت تا دو هفته دیگر این لایحه به صحن می‌آید.

چگونه با بسترهای تجارت الکترونیک آشنا شویم؟

چگونه با بسترهای تجارت الکترونیک آشنا شویم؟

در طی سال های اخیر سازمان های متعدد بین المللی و محلی سعی در تعریف ، ایجاد و تبیین قوانین و قراردادهای تجارت الکترونیکی نموده اند. در سال ۱۹۹۶ آنستیرال قانون تجارت الکترونیک را تصویب کرد و در سال ۲۰۰۱ قانون اعضای الکترونیک تصویب شد آنستیرال به کشورهای مختلف توصیه کرده که برای یکپارچه کردن قواعد مربوطه به تجارت الکترونیک از این قوانین نمونه الگوبرداری کنند ، در کنار این قوانین راهنمایی هایی را منتشر کردند تا اگر کشوری خواست چنین قانونی را وضع کند از آن ها بهره گیرد. در سال ۱۹۹۸ اتاق بازرگانی بین المللی قواعد همسان برای تبادل داده های الکترونیکی از راه دور را انتشار داد.

مطالب مرتبط


گام 1 - موارد مشمول قرارداد

موارد مشمول قرارداد

یک نمونه قرارداد ار جمله این موارد را شامل می شود: مراقبت لازم برای ارسال و دریافت پیام ها با تشخیص هویت طرف های تجاری ، گواهی دریافت پیام ، بررسی صحت پیام ، بررسی صحت پیام دریافت شده ، حمایت از پیام های مبادله شده ، نگهداری رکودها و سوابق و ذخیره سازی داده ها ازجمله مسایل حقوقی که در تجارت الکترونیک برای طرفین تجاری جایز اهمیت است عبارتند از تعیین رابطه حقوقی و قراردادها ، حقوق بین المللی در موارد اختلاف بین المللی ، حریم خصوصی و حمایت از داده ها ، حمایت از مصرف کننده ، مسولیت مدنی و قراردادی ، نقش مراجع گواهی الکترونیکی در ابعاد ملی و فراملی ، مسایل مربوط به آیین دادرسی مدنی و تجاری و ادله ثبات ، پرداخت های الکترونیک شامل پول الکترونیکی و کارت های اعتباری ، سو استفاده از کارت های بانکی ، نفوذ بر حساب های بانکی دیگران ، تخریب اطلاعات ، یازاریابی و تبلیغات و رقابت مشروع شرکت ها ، ارتکاب تخلفات عمدی ازجمله جعل و سرقت داده ها ، مسایل مرتبط با مالیات ، گمرکات ، حمل و نقل بیمه و…

گام 2 - اهداف کنوانسیون بین المللی مبارزه با جرایم رایانه ای

اهداف کنوانسیون بین المللی مبارزه با جرایم رایانه ای

کنوانسیون بین المللی مبارزه با جرایم رایانه ای و الینترنتی که در اواخر سال 2001 میلادی در شهر بوداپست به امضای اعضای اتحادیه ی اروپا و چهار کشور صنعتی دیگر جهان رسید که شامل اهداف زیر می باشد:

  • هماهنگ کردن ارکان تشکیل دهنده جرم در حقوق جزایی ماهوی داخلی کشورها و وسایل مربوطه در بخش جرایم سایبر اسپیس.
  • فراهم آوردن اختیارات لازم در آیین دادرسی کیفری داخلی برای جرایمی که با استفاده از سیستم ها رایانه ای ارتکاب می یابند یا مدرک مرتبط با جرم به شکل الکترونیک.
  • تدوین سیستم سریع و موثر همکاری بین المللی.

گام 3 - فصل های کنوانسیون بین المللی مبارزه با جرایم رایانه ای

فصل های کنوانسیون بین المللی مبارزه با جرایم رایانه ای

اقدامات داخلی کشورهای عضو که در این مقاله مسایل و موضوعات ماهوی ، هم جرم انگاری و هم سایر مسایل مربوطه در حوزه جرایم رایانه ای یا مربوط به رایانه را شامل می شود. این جرایم شامل دسترسی غیرقانونی ، اختلال در داده ها ، جعل در داده ها ، جعل مرتبط با رایانه ، جرایم مربوط به حقوق پدید آورندگان ، جرایم ارتکاب یافته با سیستم رایانه ای یا ادله رایانه ای که به شکل الکترونیک است و… می باشد.

همکاری متقابل بین المللی در خصوص جرایم سنتی و رایانه ای غلاوه بر مقررات مربوط به استرداد می باشد. نوع خاصی از دستیابی فرامرزی به داده های رایانه ای ذخیره شده است که نیاز به همکاری متقابل ندارد و راه اندازی یک شبکه جهت اطمینان از همکاری فوری مابین کشورهای عضو را فراهم می آورد.

اطلاعات مطلب

دیدگاه کاربران

  1. مونسی
    مونسی - 2019/08/02 - 2:14 ب.ظ
  2. Avatar
    حکیمه فولادپنجه - 2019/08/15 - 8:53 ب.ظ

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب


تازه‌ترین جزئیات از ساخت داروی “درمان تومور مغزی” توسط متخصصان ایرانی; رئیس مرکز تحقیقات صرع دانشگاه مونستر آلمان تازه‌ترین جزئیات از ساخت داروی “درمان تومور مغزی” توسط متخصصان ایرانی با عنوان “نانودارو کورکومین” را تشریح کرد. پروفسور علی ‌گرجی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در استان تهران، در پاسخ به این سؤال که نانوداروی کورکومین چگونه می‌تواند با تومور مغزی مبارزه کند، اظهار داشت: نانوداروی کورکومین که ماده اصلی آن زردچوبه است برای درمان سرطان مغز به‌کار می‌رود و حتی در علم قدیم و طب سنتی زردچوبه داروی ضدالتهاب معرفی شده و در تحقیقات زیادی که روی سلول‌های سرطانی مختلف انجام شده است ثابت شد زردچوبه نه‌فقط برای سرطان مغز بلکه در درمان سرطان‌های دیگر مانند سرطان پستان و سرطان روده هم مؤثر است.

خبرگزاری فارس: رابطه‌بازان و مفسدان در آینده کشور هیچ جایی ندارند; رئیس قوه قضائیه در مراسم تشییع شهدا، گفت: خون شهدا این نظام را تضمین کرده است، آینده از آنِ متقین است و پولداران و رابطه‌بازان و مستکبران و مفسدان در آینده هیچ جایی ندارند.