ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

10 − 9 =

بستن
بستن

چگونه با بسترهای تجارت الکترونیک آشنا شویم؟

چگونه با بسترهای تجارت الکترونیک آشنا شویم؟

در طی سال های اخیر سازمان های متعدد بین المللی و محلی سعی در تعریف ، ایجاد و تبیین قوانین و قراردادهای تجارت الکترونیکی نموده اند. در سال ۱۹۹۶ آنستیرال قانون تجارت الکترونیک را تصویب کرد و در سال ۲۰۰۱ قانون اعضای الکترونیک تصویب شد آنستیرال به کشورهای مختلف توصیه کرده که برای یکپارچه کردن قواعد مربوطه به تجارت الکترونیک از این قوانین نمونه الگوبرداری کنند ، در کنار این قوانین راهنمایی هایی را منتشر کردند تا اگر کشوری خواست چنین قانونی را وضع کند از آن ها بهره گیرد. در سال ۱۹۹۸ اتاق بازرگانی بین المللی قواعد همسان برای تبادل داده های الکترونیکی از راه دور را انتشار داد.

مطالب مرتبط


گام 1 - موارد مشمول قرارداد

موارد مشمول قرارداد

یک نمونه قرارداد ار جمله این موارد را شامل می شود: مراقبت لازم برای ارسال و دریافت پیام ها با تشخیص هویت طرف های تجاری ، گواهی دریافت پیام ، بررسی صحت پیام ، بررسی صحت پیام دریافت شده ، حمایت از پیام های مبادله شده ، نگهداری رکودها و سوابق و ذخیره سازی داده ها ازجمله مسایل حقوقی که در تجارت الکترونیک برای طرفین تجاری جایز اهمیت است عبارتند از تعیین رابطه حقوقی و قراردادها ، حقوق بین المللی در موارد اختلاف بین المللی ، حریم خصوصی و حمایت از داده ها ، حمایت از مصرف کننده ، مسولیت مدنی و قراردادی ، نقش مراجع گواهی الکترونیکی در ابعاد ملی و فراملی ، مسایل مربوط به آیین دادرسی مدنی و تجاری و ادله ثبات ، پرداخت های الکترونیک شامل پول الکترونیکی و کارت های اعتباری ، سو استفاده از کارت های بانکی ، نفوذ بر حساب های بانکی دیگران ، تخریب اطلاعات ، یازاریابی و تبلیغات و رقابت مشروع شرکت ها ، ارتکاب تخلفات عمدی ازجمله جعل و سرقت داده ها ، مسایل مرتبط با مالیات ، گمرکات ، حمل و نقل بیمه و...

گام 2 - اهداف کنوانسیون بین المللی مبارزه با جرایم رایانه ای

اهداف کنوانسیون بین المللی مبارزه با جرایم رایانه ای

کنوانسیون بین المللی مبارزه با جرایم رایانه ای و الینترنتی که در اواخر سال 2001 میلادی در شهر بوداپست به امضای اعضای اتحادیه ی اروپا و چهار کشور صنعتی دیگر جهان رسید که شامل اهداف زیر می باشد:

  • هماهنگ کردن ارکان تشکیل دهنده جرم در حقوق جزایی ماهوی داخلی کشورها و وسایل مربوطه در بخش جرایم سایبر اسپیس.
  • فراهم آوردن اختیارات لازم در آیین دادرسی کیفری داخلی برای جرایمی که با استفاده از سیستم ها رایانه ای ارتکاب می یابند یا مدرک مرتبط با جرم به شکل الکترونیک.
  • تدوین سیستم سریع و موثر همکاری بین المللی.

گام 3 - فصل های کنوانسیون بین المللی مبارزه با جرایم رایانه ای

فصل های کنوانسیون بین المللی مبارزه با جرایم رایانه ای

اقدامات داخلی کشورهای عضو که در این مقاله مسایل و موضوعات ماهوی ، هم جرم انگاری و هم سایر مسایل مربوطه در حوزه جرایم رایانه ای یا مربوط به رایانه را شامل می شود. این جرایم شامل دسترسی غیرقانونی ، اختلال در داده ها ، جعل در داده ها ، جعل مرتبط با رایانه ، جرایم مربوط به حقوق پدید آورندگان ، جرایم ارتکاب یافته با سیستم رایانه ای یا ادله رایانه ای که به شکل الکترونیک است و... می باشد.

همکاری متقابل بین المللی در خصوص جرایم سنتی و رایانه ای غلاوه بر مقررات مربوط به استرداد می باشد. نوع خاصی از دستیابی فرامرزی به داده های رایانه ای ذخیره شده است که نیاز به همکاری متقابل ندارد و راه اندازی یک شبکه جهت اطمینان از همکاری فوری مابین کشورهای عضو را فراهم می آورد.

اطلاعات مطلب

دیدگاه کاربران

  1. blank
    مونسی - 2019/08/02 - 2:14 ب.ظ
  2. حکیمه فولادپنجه - 2019/08/15 - 8:53 ب.ظ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب