ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

7 + شانزده =

بستن
بستن

چگونه با اولویت بندی فعالیت های خود در زندگی موفق شویم؟؟؟

چگونه با اولویت بندی فعالیت های خود در زندگی موفق شویم؟؟؟

برای اینکه با سرعت در راه نیل به اهدافتات پیش بروید و رویاهای خود را تحقق بخشید، هنوز به مجموعه ای از استراتژیها نیازمندید. فهرست فعالیت های روزانه خط به خط نشان می دهد که چه کارهایی را به چه ترتیب در طول روز و نهایتا تا انتهای ماه جاری به مرحله اجرا گذارید. از قرار معلوم هیچ محدودیتی برای طویل بودن این فهرست و میزان وقت اختصاص یافته به آن وجود ندارد. از این رو با برخورداری از این فهرست، به ندرت ممکن است احساس کنید که در طول روز وقت خود را به بطالت گذرانده اید…

مطالب مرتبط


گام 1 - برای دو برابر کردن اثربخشی، از اصل ۲۰/۸۰ پیروی کنید.

برای دو برابر کردن اثربخشی، از اصل ۲۰/۸۰ پیروی کنید.

۸۰ درصد از نتایجی که در طول روز به دنبالش هستید حاصل ۲۰ درصد از فعالیت هایی است که بر حسب تمایل اوقات خود را به آن اختصاص می دهید. به عکس ۸۰ درصد از اقداماتی که وقت و انرژی شما را به خود اختصاص می دهد، تنها ۲۰ درصد از نتایج مورد نظرتان را برآورده می کند

به بیانی دیگر در راستای تحقق رویاها و اهداف، تنها ۲۰ درصد از کار و فعالیت هرکس میتواند او را سریعتر از دیگران به مقصد رساند. از این رو نخست این ۲۰ درصد را شناسایی کرده ک سپس بیستر وقت و نیروی فکری و جسمانی روزانه خود را به آن اختصاص دهید. با تمرکز ذهن به آغاز و اتمام این ۲۰درصد، از اتلاف انرژی کاسته و به اثربخشی نتایج موردنظرتان می افزایید.

گام 2 - با بهره‌ مندی از فهرست فعالیت های اولویت بندی شده، کارآیی خود را به اثربخشی تبدیل کنید

با بهره‌ مندی از فهرست فعالیت های اولویت بندی شده، کارآیی خود را به اثربخشی تبدیل کنید

به مجرد اینکه طرح جامع زندگیتان را به مرحله اجرا گذارید، از تفاوت بزرگ بین کارآیی و اثربخشی آگاه خواهید شد.

کارآیی یعنی از لحظه به لحظه اوقات زندگیتان بهره مند شوید.

اثربخشی یعنی حد اعلای نتیجه را در کوتاه ترین مدت و با صرف کمترین نیرو حاصل کنید.

بسیاری از افراد در سراسر زندگی می کوشند تا کارآیی خود را افزایش دهند غافل از اینکه کارآیی، کلید و راز نهان انجام کار بیشتر و نتایج ارزنده تر نیست.

کارآیی اغلب یه تله ذهنی است. تصور میکنید که چون مدام در جنب و جوشید و بی وقفه به این سو و آن سو می دوید، باید به جایی برسید. حال آنکه عکس این قضیه صادق است. چند بار تا به حال در ذهن نجوا کرده اید که :" با وجود این که بیشتر از همیشه کار کردم، نتایج اندک و ناچیزی عایدم شد." این احساس مؤید این نکته است که نتایج به دست آمده با تلاش صرف شده متناسب نیست.

برای اولویت بخشیدن به فعالیت های روزانه‌تان از اصل ۲۰/۸۰ پیروی کنید، به مجرد این که ۲۰ درصد از فعالیت های فهرست خود را که در ردیف مهم ترین کارها هستند، شناسایی کردید، این فعالیت ها را به دو گروه "خیلی ضروری" و " ضروری" تقسیم کنید. کارهای خیلی ضروری فعالیتهایی است که اگر در زمان خاص و با در وقت مقرر انجام نپذیرد، مسائل وقت‌گیر و ناگواری را سبب می شود. برای کارهای خیلی ضروری، بیشترین اولویت را قائل شوید.

هرگز فهرست فعالیت های روزانه خود را بر روی قطعه کاغذی که ممکن است به سهولت گم شود ننویسید. همچنین از نوشتن این فهرست بر روی صفحات تقویم های رومیزی که به ‌طور معمول پاره شده و به سویی پرتاب میشود خود داری کنید. مکان مناسب و صحیح برای نگاشتن فعالیت هد و اولویت بخشیدن به آنها، صفحات مربوط به فعالیت ها در طرح جامع زندگیتان است. چون پیشاپیش نمی دانید که در طول یک روز از عهده چه تعداد کار یا فعالیتی برخواهید آمد، برای فهرست فعالیتها فضایی قائل شوید که بتواند تمام فعالیتهایی که بنابر پیش بینی یا تمایل شما در طول بقیه روزهای ماه انجام می پذیرد در خود جا دهد. حال می توانید بر روی برنامه روز جاری خود، فعالیت هایی را انتخاب کرده و برایشان اولویت قائل شوید. حدود بیست درصد از فعالیتهای خود را که در زمره اولویتهای دست اول شما هستند با علامت (*) علامت گذاری کرده و یا اولویت آنها را با شماره ۱،۲،۳ مشخص کنید.

گام 3 - فهرست فعالیتهای خود را به چهار بخش مختلف تقسیم کنید.

فهرست فعالیتهای خود را به چهار بخش مختلف تقسیم کنید.

تقسیم فعالیتهای روزانه به چهاربخش مختلف، بهترین و ساده ترین شکل تهیه فهرست اولویتهاست. این چهار بخش عبارتند از: فعالیتهای شغلی، تماسهای تلفنی شغلی، فعالیتهای شخصی و تماسهای تلفنی شخصی.

گام 4 - تمام قرار ملاقاتها و تماسهای تلفنی مهم را بر روی فهرست فعالیت ها ثبت و اولویت بندی کنید.

تمام قرار ملاقاتها و تماسهای تلفنی مهم را بر روی فهرست فعالیت ها ثبت و اولویت بندی کنید.

تمام تماسهای تلفنی که در فهرست فعالیتهای شخصی و حرفه ای شما از اولویت بیشتری برخوردار است، با علامت * مشخص و اولویت بندی کنید. پس از انجام هر تماس تلفنی آن را از روی فهرست حذف کنید و اگر پاسخی دریافت نکردید، عبارت " بدون پاسخ" و یا کلمه های " ب، پ" را در حاشیه شماره تلفن و بر روی برنامه اجرایی‌تان بنویسید تا درگیر و دار مشغله روزانه، این ارتباط را فراموش نکنید. اگر باید اطلاعاتی بدهید و یا بستانید از عبارت " تماس مجدد" و یا کلمه هدی " ت، م" استفاده کنید.

اطلاعات مطلب

دیدگاه کاربران

  1. blank
    علی صمدی فرد - 2019/07/31 - 11:42 ق.ظ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب