ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

10 − 9 =

بستن
بستن

چگونه با اهمیت بخشیدن به نظم و ترتیب، موفق زندگی کنیم؟؟؟

چگونه با اهمیت بخشیدن به نظم و ترتیب، موفق زندگی کنیم؟؟؟

گرچه نظم و ترتیب، از دو کلمه ساده تشکیل شده است اما معنی و مفهومی عظیم و گسترده دارد: بدون پیروی از این اصل، صرفنظر از تیزهوشی و تمرکز فکری که به هنگام آفرینش طرح جامع زندگیتان از خود مایه می گذارید، نباید امید دستیابی به اهداف و رویاها را در سر بپرورانید. نظم و ترتیب، سنگ زیربنای کسب موفقیت بوده و برای دو برابر کردن اثربخشی فردی شما امری اجتناب ناپذیر است. چه بسا بارها و به دفعات به خود گفته اید: اگر تنها از نظم و ترتیب بیشتری بهره مند بودم کار بیشتری را ثمر می رساندم. واقعیت این است که چیزی به نام فرد نامنظم وجود ندارد.

مطالب مرتبط


گام 1 - نظم و ترتیب را به ارث نمیبریم بلکه آن را انتخاب میکنیم.

نظم و ترتیب را به ارث نمیبریم بلکه آن را انتخاب میکنیم.

نظم و ترتیب در زمره ویژگی های باطنی انسان نیست. به بیانی دیگر نظم یک عطیه توارثی به شمار نمی آید. نظم و یا بی نظمی انتخابی است که در هر دقیقه و در هر ساعت از زندگیتان اتخاذ میکنید. نظم و ترتیب یعنی تمرکز به کاری خاص و تکمیل آن بدون آشفتگی فکر؛ این خصلت گرانبها چیزی نیست که بتوان تصاحبش کرد بلکه کاری است که انجامش می دهید. شما برای انجام منظم و قاطعانه کارها، از توانایی مطلق و بلامنازعی برخوردارید. برای پیوستن با خیل افراد منظم ، تنها کافی است که با هشیاری، نظم و ترتیب را با کارهایتان بیامیزید.

گام 2 - برای افزایش سطح اثربخشی، تمرکز ذهن را بیاموزید

برای افزایش سطح اثربخشی، تمرکز ذهن را بیاموزید

یکی از دلایل مهم کنترل وقت از طریق استراتژی های برنامه ریزی از قبیل اهداف و فعالیت های مربوط به آن، هدایت فکر در مجرای صحیح است تا بتوان در غیاب آشفتگی و از هم گسیختگی ذهن، فکر را به کارهایی که باید انجام پذیرد متمرکز کرد.

تمرکز یعنی فرآیند حفظ و نگهداری سیر اندیشه، توجه و نیرو بر کار در دست اقدام.

پس از یادگیری شیوه تمرکز فکر، حتی با شتاب کنونی خویش، بیشترین کار را در کمترین مدت ممکن به مرحله اجرا خواهید گذاشت و این مفهوم تاثیرگذاری فردی است.

فرآیند کنترل ذهن برای حصول اطمینان از تمرکز فکر، مفهوم کاملی از نظم و ترتیب را به دست میدهد. نظم و ترتیب یعنی شما با نگرشی عاری از هرگونه عذر و بهانه، دست به عمل میزنید؛ دیدگاهی که تنها تحقق کارها را مدنظر دارد.

انجام کارها با نظم و ترتیب یاریتان میکند تا فارغ از هر گونه اغتشاش فکری، درهم برهمی، بی حالی و بی علاقگی، ذهن را کارتان متمرکز میکنید. به این ترتیب آگاهانه و به طور مداوم دست به انتخاب می زنید و چون فردی منظم کارها را به مرحله اجرا میگذارید.

گام 3 - با وفای به عهد بر کسب و اعتماد دیگران و اثربخشی خویش بیفزایید

با وفای به عهد بر کسب و اعتماد دیگران و اثربخشی خویش بیفزایید

وفای عهد مهم ترین ثمره نظم و ترتیب است. بدین مفهوم کخ دقیقا قول و قرار خود را در موعد مقرر به مرحله اجرا میگذارید. تعهد ممکن است با خود، فردی دیگر و یا گروه و دسته ای برقرار شود. عهد شکنی حتی با خود، ممکن است به عواقب ناهنجار و پایداری در زندگی فردی و حرفه ای تان بینجامد. از قرار معلوم عدم توانایی در حفظ و تعهد در دنیای امروز بسیار رایج و متداول است.

صرف وقت زیاد برای تغییر برنامه ها و نقص تعهدات مردم مؤید این نکته است که زندگی این کسان به سرعت از کنترل آنان خارج میشود. وفای به عهد یکی از نیرومندترین ابزار پیروزمندان است که می توان برای دوبرابر کردن اثربخشی فردی از آن بهره جست.

صداقت و اعتماد مردم شما را در دستیابی به اهداف و آرزوهایتان یاری میکند.

اطلاعات مطلب

  • روانشناسی
  • 682 بازدید
  • blankblankblankblankblank (2 votes, average: 5,00 out of 5)
    blankLoading...
  • آخرین ویرایش توسط : سعید بازبان - چهارشنبه, 04 ژانویه 17, 10:35 ق.ظ
  • کتاب موفق زیستن

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب