ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

10 − 9 =

بستن
بستن

چگونه با استفاده از قوه‌ تخیل به اهداف زندگی خود دست‌ یابیم؟؟؟

چگونه با استفاده از قوه‌ تخیل به اهداف زندگی خود دست‌ یابیم؟؟؟

تخیل یعنی توانایی آفرینش تصاویر ذهنی خواسته های شما به گونه ای که پنداری این تصاویر پیشاپیش رخ داده است. برای مثال فرض کنید که یکی از اهدافتان مالکیت خانه ای ییلاقی در نقطه ای خوش آب و هواست. حال بکوشید تصویری از مکان ایده آل خودرا در ذهن به تصویر بکشید. مناظر زیبای آن را با دیدگان ذهن ببینید؛ با توسل به قوه خیال؛ در تعطیلات آخر هفته ؛ به دیدار خانه ییلاقی تان بروید و چشم اندازهای دور و اطراف آن را نظاره کنید. همه جزئیات و جوانب واقعی آن را مجسم کنید و نقش خود را در این تصاویر مرکز توجه قرار دهید.

مطالب مرتبط


گام 1 - برای تحقق سریع اهداف ، آن را به روشنی مجسم کنید.

برای تحقق سریع اهداف ، آن را به روشنی مجسم کنید.

با تربیت و بهره گیری بیشتر ذهن ؛ قوه تخیل شما بارورتر میشود. شماری از مردم می توانند خودرا در موقعیتی که آرزو دارند در آن وضع باشند تصور کنند. این کسان جزء جزء اوضاع و شرایط دلخواه را در رنگهای متنوع، زنده و گویا با دیدگان ذهن میبینند. اگر شما هم از چنین مهارتی برخوردارید به شما تبریک می گوییم. چرا که بدون تربیت ذهن و مهارت در نحوه به کارگیری قوه تخیل،تنها می توان تصاویر ذهنی تیره و نبهم را سرهم کرد.

مرحله ۲

برای ارزیابی نیروی تجسم ذهن خویش، چشمانتان را ببندید و یک کامیون قرمز آتش نشانی را همراه با ملزوماتش از قبیل نردبان،قلاب و موتور آتش نشانی مجسم کنید. شما میش از این یکی از این تجهیزات را دیده اید. از این رو تصویر روشن و گویایی از آن ، در بایگانی ذهن ناهشیارتان در اختیار شماست. هرچه در بایگانی ذهن بهتر به جست و جو پرداخته و سریعتر تصویر تثبیت شده در آن را به ذهن هشیار منتقل کنید، یادآوری و تجسم کامیون آتش نشانی آسان تر خواهد بود. آیا می توانیو این تصویر را به شفافی و روشنی عکسهای رنگی آلبوم خانوادگی تان ببینید و یا اینکه با تصویر تیره و تاری روبه رو هستید؟ حال سفری رویایی و یا هدفی دیگر را در ذهن به تصویر بکشید. چگونه آن را در دیدگان ذهن مشاهده می کنید؟

گام 2 - تجسم اهدافتان را یه یک عادت مداوم تبدیل کنید.

تجسم اهدافتان را یه یک عادت مداوم تبدیل کنید.

وقتی هدفی را مجسم می کنید؛ دستور مؤکدی به ذهن می دهید تا تمام نیروی خود را در جهت تحقق این هدف بسیج کند. اما متاسفانه تصویری که از اهدافتان می آفرینید، نه تنها اطلاعات مورد نیاز ذهن شما نیست. بلکه کمترین درصد اطلاعات ورودی است که تازه بخشی از آن هم ممکن است منفی باشد. بی جهت نیست که گاه تصور می کنید یارای تحقق هدفی را ندارید. پس از تجسمات مثبت راه را بر افکار منفی سد کنید.

تا کنون هیچ گونه ابزار علمی برای ارزیابی قوه تخیل به وجود نیامده است. علم در ارزیابی هوشیاری و افکار بشر تا بدانجا پیش رفته است که تنها می تواند تغییر الگوهای امواج مغزی را بشناسد. در عین حال نباید دست روی دست گذاشت و در انتظار پیشرفت علم نشست به هرحال تردیدی وجود ندارد که هرچه بیشتر خواسته خود را محکم کنید، سریعتر نتایج ملموس را دیده و تجربه خواهید کرد.

گام 3 - با احساسات و عواطف تند و شدید تجسمات ذهنی را تقویت کنید.

با احساسات و عواطف تند و شدید تجسمات ذهنی را تقویت کنید.

با احساسات و عواطف مثبت نسبت به اهدافتان،ذهن خود را از چنین هیجاناتی سرشار کنید.در دنیای درون به دیدار اهدافتان بروید،لمسش کنید ،آنرا بچشید،احساسش کنید،باورش کنید،تجربه اش کنید و سرانجام با آن زندگی کنید. به هرحال این اهداف متعلق به شماست و چیزهایی است که شمارا به شور و هیجان در می آورد.

تجسمات خود را از شور و شوق و احساسات مثبت سرشار کنید. هرگز اجازه ندهید که افکار منفی از خلال جریانهای روحی شما بلغزد و تصاویر ذهنی تان را سیاه و کدر کند. با برخورداری از احساسات و هیجانات مثبت نسبت به تحقق اهدافتان،علفهای هرز تردید و ناباوری و عدم کفایت را از باغ ذهن برکنید. تظاهر به برخورداری از چنین احساسی کافی نیست، باید آن را با گوشت و پوست خود حس کنید.

گام 4 - اهداف را به گونه ای مجسم کنید که گویی پیشاپیش رخ داده است.

اهداف را به گونه ای مجسم کنید که گویی پیشاپیش رخ داده است.

اگر اهدافتان را به گونه ای مجسم کنید که پنداری در آینده به آن دست خواهید یافت، به جای این که آن را در زمان حال تجربه کنید،این اهداف را پیوسته به آینده منتقل خواهید کرد. البته ممکن است را را بر تحقق اهدافتان سد نکنید.امادست کم زمان تبلور آن را طولانی خواهید کرد.ضرب المثلی معروف می گوید:‌‌‌‌((فردا هرگز از راه نمی رسد.))اهدافتان را همواره در زمان حال مجسم کنید. برای مثال به جای اینکه در ذهن بگویید که معاون شرکت خود خواهید شد،خود را پیشاپیش در مقام معاونت مجسم کنید.همین حالا؟! با تجسم اهداف در زمان حال‌، یه ذهنتان فرمان می دهید تا با فشردن اوقات تحقق اهداف را در سریعترین وقت ممکن در زمان حال میسر کند. فراموش نکنید که آنچه که تا باحال به وسیله انسان در صحتا گیسی آفریده شده ، زمانی در قالب اندیشه، آرمان و نگرش مطرح بوده است. حتی صندلی که اکنون برروی آن نشسته اید از این قاعده مستثنی نیست.

به مجرد این که تجسم آرمانها و آرزوهای خود را در ملکه ذهنتان کنید، درمیابید که اعتماد به نفس و شور و اشتیاقتان فزونی می گیرد. سرانجام به موقعیتی دست می یابد که تصاویر ذهنی آینده را همانند رویدادهای زندگی کنونی تان مشاهده خواهید کرد و بیدرنگ با تجسم اهداف و رویاها،شرایط تحقق آنهارا به گونه ای صحیح فراهم خواهید آورد.

اطلاعات مطلب

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب