ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

10 − 9 =

بستن
بستن

چگونه با استفاده از سنجاق و مداد، دایره رسم کنیم؟

چگونه با استفاده از سنجاق و مداد، دایره رسم کنیم؟

 

اگر شما قصد رسم یک دایره را دارید ولی پرگار ندارید، می توانید با استفاده از یک سنجاق و مداد به راحتی یک دایره ی عالی رسم کنید.

در این قسمت از سایت ویکی چجور به شما آموزش داده می شود تا با روش راحت و آسان بتوانید یک دایره ی عالی و بی نقص بدون نیاز به پرگار رسم کنید.

 

 

مطالب مرتبط


گام 1 - رسم دایره

رسم دایره

وسایل مورد نیاز خود را تهیه کنید. برای رسم دایره به یک مداد، کمی نخ کاموایی ، تعدادی کاغذ و مقوا نیاز دارید. قبل از شروع رسم دایره وسایل مورد نیاز خود را تهیه کنید.

رسم دایره

مقوا و کاغذ را با چسب کاغذی بهم بچسبانید. از آنجایی که کاغذ نازک می باشد و در هنگام کشیدن دایره، سنجاق باعث خراب شدن و آسیب به کاغذ می شود بهتر است گوشه های کاغذ را با چسب کاغذی به مقوا بچسبانید تا مانع حرکت کاغذ شود.

 

رسم دایره

نخ کاموایی را به مداد بچسبانید. مطمئن شوید که نخ کاملا محکم به مداد چسبیده است و حر کت نمی کند. اگر نخ شل باشد و حرکت کند، کشیدن دایره غیر ممکن می شود.

 

رسم دایره

سر دیگر نخ را به سنجاق وصل کنید. نخ را به اندازه ی دلخواه و مورد نیاز برای رسم دایره برش دهید و آن را به سنجاق وصل کنید.

سپس سنجاق را روی کاغذ قرار داده و فشار دهید ولی نه اندازه ای که کاملا در مقوا فرو رود و نتوانید مداد را به راحتی حر کت دهید. 

 

رسم دایره

مداد را به دور سنجاق بچرخانید. با انگشت شصت دستی که غالب نیست یعنی دستی که با آن نمی نویسید، سنجاق را ثابت و محکم نگه دارید و با دست غالب و دست نوشتاری خود مداد را به دور سنجاق و حول محور سنجاق حرکت دهید تا دایره رسم شود. ممکن است بعد از رسم نیم دایره جهت دستتان را تغییر دهید.

حال شما می توانید به راحتی و بدون نیاز به پرگار یک دایره عالی رسم کنید.

اطلاعات مطلب

  • نقاشی
  • 3,476 بازدید
  • blankblankblankblankblank (7 votes, average: 5,00 out of 5)
    blankLoading...
  • آخرین ویرایش توسط : فخر کامبیز - یکشنبه, 04 ژوئن 17, 7:32 ق.ظ
  • ویکی هاو

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب